Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána ve verzi 2024.12.
Byla vydána verze 31.0 svobodného softwaru OBS Studio (Open Broadcaster Software, Wikipedie) určeného pro streamování a nahrávání obrazovky počítače. Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také z Flathubu.
Emulátory Box86 a Box64 umožňující spouštět linuxové aplikace pro x86 a x86_64 na jiných než x86 a x86_64 architekturách, například ARM a ARM64, byly vydány v nových verzích: Box86 0.3.8 a Box64 0.3.2. Ukázka možností na YouTube.
Byla vydána nová verze 6.1 neměnné (immutable) distribuce openSUSE Leap Micro určené pro běh kontejneru a virtuálních strojů. S vydáním verze 6.1 byla ukončena podpora verze 5.5.
Poslanci dnes ve třetím čtení schválili návrh zákona o digitálních financích. Cílem zákona je implementace předpisů Evropské unie v oblasti digitálních financí, konkrétně nařízení DORA (Digital Operational Resilience Act) o digitální provozní odolnosti finančního sektoru a nařízení MiCA (Markets in Crypto Assets) o trzích kryptoaktiv. Zákon nyní míří k projednání do Senátu ČR. U kryptoměn bude příjem do 100 tisíc Kč za zdaňovací období osvobozen od daně, podobně jako u cenných papírů, a to za podmínky jejich držení po dobu alespoň 3 let.
O víkendu (15:00 až 23:00) proběhne EmacsConf 2024, tj. online konference vývojářů a uživatelů editoru GNU Emacs. Sledovat ji bude možné na stránkách konference. Záznamy budou k dispozici přímo z programu.
Mozilla má nové logo a vizuální identitu. Profesionální. Vytvořeno u Jones Knowles Ritchie (JKR). Na dalších 25 let.
Bylo rozhodnuto, že nejnovější Linux 6.12 je jádrem s prodlouženou upstream podporou (LTS). Ta je aktuálně plánována do prosince 2026. LTS jader je aktuálně šest: 5.4, 5.10, 5.15, 6.1, 6.6 a 6.12.
Byla vydána nová stabilní verze 3.21.0, tj. první z nové řady 3.21, minimalistické linuxové distribuce zaměřené na bezpečnost Alpine Linux (Wikipedie) postavené na standardní knihovně jazyka C musl libc a BusyBoxu. Z novinek lze vypíchnou počáteční podporu architektury Loongson LoongArch64.
Budu predpokladat, ze presne vite, proc se snazite libbz2 nahravat manualne. Doporucil bych vam, abyste udelal malou knihovnicku, do ktere zaradite tridu BZip2. To vam umozni inkludovat bzlib.h a normalne pouzivat bz2 funkce bez tech prostocviku, ktere tam predvadite a na ktere byste v budoucnu urcite doplatil. Manualne pak natahnete tuto malou knihovnu, nalinkujete si jedinou funkci (nazveme ji treba Compressor* get_compressor()), ktera vrati ukazatel na vytvoreny Bzip2.
Spatne jste si precetl dokumentaci. Napr.:
Repeatedly call BZ2_bzCompress with action = BZ_FINISH, copying out the compressed output, until BZ_STREAM_END is returned.
Vy volate BZ_FINISH jen jednou. Nevim proc rucne nastavujete total_out_*, atd.
Debugoval jste to vubec? Nastartujte gdb a hezky radek po radku sledujte, co to dela.
Děkuji za vaši reakci.
Program se snažím psát, aby byl přenositelný i na Windows, proto to načítání. Ve Windows nemám žádné zdrojové soubory bzip2 knihovny a přidávat je ke zdrojovému kódu programu je podle mě zbytečnost. A hlavně si takto můžu ošetřit dostupnost knihovny. V případě její nepřítomnosti může program fungovat dál, pouze bez funkce komprese bzip2.
Děkuji za upozornění o špatném přečtení dokumentace. Kouknu na to. Snad je to příčinou nefunkčnosti komprese binárních souborů.
Ne nedebugoval, ale jdu na to
if(!cancel) { do { bzstrm.next_out = destbuffer; bzstrm.avail_out = BZ_BUFFER_SIZE; bzstrm.total_out_lo32 = 0; bzstrm.total_out_hi32 = 0; }while( (bzip2_Compress( &bzstrm, BZ_FINISH ) != BZ_STREAM_END) && (outFile.write( destbuffer, bzstrm.total_out_lo32 ) == bzstrm.total_out_lo32 ) ); ++filesCompressed; }Programem zkusím zkomprimovat vlastní program (). Dostanu však 12kB archiv, kdežto programem bzip2 se stejnou úrovní komprese 13. Těch 12kB jsou ale shodné - chybí tam pořád nějaký konec.
bzstrm.total_out_*32
, tak ten program vytvoří archiv kolem 30kB a je vadný.
if( bzstrm.total_out_lo32 > 0 ) outFile.write( destbuffer, bzstrm.total_out_lo32 );
. Díky za radu.A hlavně si takto můžu ošetřit dostupnost knihovny. V případě její nepřítomnosti může program fungovat dál, pouze bez funkce komprese bzip2.To budete moci delat i tak. Z tridy Bzip2 si udelate malou knihovnicku, ktera obali bzip2 knihovnu a nahravat budete tu malou. Pokud nebude dostupna libbzip2, nenahraje se ani ta vase. Cele to pak bude jednodussi, cistsi a mene nachylne k chybam.
Tiskni Sdílej: