abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 17:22 | Zajímavý projekt

    Max Leiter v roce 2019 zkusil zprovoznit X server na iPadu (iOS). Nyní se k tématu vrátil a s pomocí LLM a balíčkovacích nástrojů Procursus rozběhl desktop s X11 i Waylandem. Jeho balíčky jsou dostupné v repozitáři xiOS.

    |🇵🇸 | Komentářů: 1
    dnes 13:33 | IT novinky

    Společnost Google Cloud dnes oznámila, že její infrastruktura a služby byly oficiálně zařazeny do Katalogu cloud computingu vedeného Digitální a informační agenturou (DIA). Tato certifikace potvrzuje, že infrastruktura a služby Google Cloud splňují přísné bezpečnostní a regulační požadavky České republiky pro provoz cloudových služeb ve veřejném sektoru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    dnes 13:11 | IT novinky

    Vůbec poprvé v historii se stát při testování digitálních služeb obrací na širokou veřejnost. Digitální a informační agentura (DIA) a Ministerstvo vnitra zvou občany k zapojení do zátěžového testu eDokladů, které od loňského podzimu prošly optimalizací aplikace a posílením infrastruktury. Test proběhne 13. srpna ve 13:00 a pro jeho úspěch bude potřeba zapojení několika desítek tisíc občanů. Zapojení do testu je zcela dobrovolné a úkol

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 16
    dnes 13:00 | Nová verze

    FireDragon je webový prohlížeč, doposud založený na Floorpu, jednom z forků Firefoxu s větším důrazem na ochranu soukromí a přizpůsobení uživatelského rozhraní. Spravuje ho člen komunity distribuce Garuda Linux. Nové vydání verze 13 opouští Floorp a přechází přímo na Firefox s patchi z LibreWolfu a vlastními úpravami. Dostupný je také na Flathubu.

    |🇵🇸 | Komentářů: 0
    dnes 05:44 | Zajímavý software

    picogame (GitHub) je malý 2D herní engine pro mikrokontroléry jako RP2040, čip uvnitř kapesní konzole Picopad. Hru napíšeš v Pythonu a vyzkoušíš ji v prohlížeči nebo desktopovém simulátoru. Až bude hotová, zkopíruješ ji na podporovanou desku. Na začátku nepotřebuješ C, sestavení firmwaru ani hardware.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 19:22 | Nová verze

    Multiplatformní prohlížeč elektronických knih KOReader byl vydán ve verzi 2026.07 "Sailing Walrus". U PDF souborů s SMask lze vyčistit pozadí. Přibyla podpora Kobo v5 nebo základní podpora OPDS 2.0.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 14:22 | Komunita

    Společnost Valve sponzoruje a společnost Collabora portuje RADV (open source Vulkan ovladač pro AMD GPU z projektu Mesa) na Windows.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    28.7. 20:44 | Zajímavý projekt

    Starling (GitHub) je desktopové prostředí vytvořeno umělou inteligencí (s dohledem jednoho vývojáře během šesti měsíců).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 37
    28.7. 14:22 | IT novinky

    Dne 30. června 2026 byla završena fyzická realizace projektu Czech National Quantum Communication Infrastructure (CZQCI), tedy České národní kvantové komunikační infrastruktury. Projekt byl realizován od 1. března 2023 a financován z Národního plánu obnovy částkou 121,6 milionu Kč. Cílem podpořeného projektu bylo vybudovat základy národní kvantové komunikační infrastruktury a ověřit možnosti jejího praktického využití. Mezi

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    28.7. 14:11 | IT novinky

    Město Šumperk se stalo terčem kybernetického útoku, chod úřadu je omezen. Zjišťuje se, jestli unikla nějaká data. Cílem hackerů byla městská datová síť. První útoky zaznamenali odborníci na informační technologie již v pondělí večer, závady se ale plně projevily až dnes ráno. Město událost nahlásilo Národnímu úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost (NUKIB).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (7%)
     (2%)
     (18%)
     (30%)
     (5%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (23%)
    Celkem 2285 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Dotaz: OT: Ako a kde ukladat zakaznicke customizacie vo VCS?

    6.10.2006 16:49 cronin | skóre: 49
    OT: Ako a kde ukladat zakaznicke customizacie vo VCS?
    Přečteno: 183×
    Moja otazka sa netyka priamo Linuxu, preto som ju oznacil OT, ale s vyvojom velmi uzko suvisi a mnohi z vas tento problem riesili a verim ze aj vyriesili. A v kategorii "Programovani, build" snad az tak velmi nevadi.

    Mame projekt, ktory obsahuje niekolko standalone javovskych modulov, t.j. standalone aplikacii, web aplikaciu a nejaky core, ktory je poskytovany modulom ako kniznica (jar). Problem je, ze aplikaciu je potrebne pre jednotlivych zakaznikov customizovat. Zakaznikov nie je velke mnozstvo (radove jednotky), ale pre kazdeho z nich sa robia upravy, ktore su len pre neho. Tieto customizacie su od loga a farbiciek v css webovej aplikacie, cez defaultne jazykove mutacie, samostatne schemy v DB az po upravy zdrojoveho kodu, ked napr. pre zakaznika X mozu byt baliky (v zmysle java packages) A, B.A a B.B, pre zakaznika Y to mozu byt B.B a C, etc.

    Problem je, ako udrziavat jednotlive customizacie vo VCS (konkretne pouzivame Subversion). Customizacie by mali byt dostatocne oddelene od core, ale zaroven by malo byt co mozno najjednoduchsie checkoutovat, buildovat, instalovat a testovat verziu pre kazdeho zo zakaznikov. Takze otazka je: Ako oddelujete zakaznicke customizacie od produktu a ako ich v pripade potreby na projekt aplikujete?

    Vdaka za rady a napady.

    Odpovědi

    9.10.2006 06:54 kate
    Rozbalit Rozbalit vše Re: OT: Ako a kde ukladat zakaznicke customizacie vo VCS?
    Neslo by vytvorit branch pro kazdeho zakaznika a pak patchovat proti trunk?
    10.10.2006 06:17 cronin | skóre: 49
    Rozbalit Rozbalit vše Re: OT: Ako a kde ukladat zakaznicke customizacie vo VCS?
    Asi by to mozne bolo, ale branche/tagy uz pouzivame na iny ucel. However, SVN umoznuje checkoutovat jeden strom z viacerych repozitarov, mozno skusime nejako pouzit tuto ficuru.
    9.10.2006 07:14 Martin Beránek | skóre: 33 | blog: mousehouse | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: OT: Ako a kde ukladat zakaznicke customizacie vo VCS?
    napsat produkut univerzalneji a customizaci provest pouze pomoci konfiguracnich souboru
    never use rm after eight

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.