Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
QLineEdit *display; connect(but7,SIGNAL(clicked()),this,SLOT(clickButton7())); void MainWidget::clickButton7(){ insNumeral('7'); } void MainWidget::insNumeral(char c){ // printf ("%s\n",&c); QString s = display->text(); display->setText((QString ) &c); }Takto se mi např zobrazí číslo 7 a 8:
7Pêû¿Ø¶ 8Pêû¿ Pêû¿d/ø· XNevíte, kde můžu mít chybu?
QString s = display->text();Doporučuju se naučit zcela zásadní rozdíl mezi znakem a řetězcem znaků, který buď přehlížíte nebo neznáte. Získáním adresy proměnné typu
display->setText((QString ) &c);
char
nedostáváte řetězec znaků, ale ukazatel na znak.
V tomto případě můžete udělat QString(c)
, protože QString
má konstruktor, který char
bere.
connect(but1, SIGNAL(clicked()), this, SLOT(clickButton()));
...
connect(but7, SIGNAL(clicked()), this, SLOT(clickButton()));
...
// univerzalni zpracovani stisknuteho tlacitka s cislem v textu
void MainWindow::clickButton()
{
QString s(display->text()); // lepsi nez QString s = ... - vyhnes se inicializaci tmp promenne
// qt4
QString t(qobject_cast<QPushButton*>(sender())->text());
// nebo qt3
QString t((QPushButton*)sender()->text()); // nebo tak nejak.
// mozna by slo i ciste sender()->text(). Tezko rict. Ale jsem liny to vyzkouset...
display->setText(s + t);
...
}
prostě tan nějak. Ať nekóduješ miliardy slotů.
void MainWidget::insNumeral(QChar c){ QString s(display->text()); QString r(c); display->setText(s+r); }Díky za rady.
Tiskni
Sdílej: