Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Ministerstvo vnitra odhalilo závažný kyberincident v IT systému resortu. Systém, do kterého se dostal útočník bez oprávnění, byl odpojen a nedošlo k odcizení dat [𝕏].
Před rokem byla streamovací služba HBO Max přejmenována na Max. Dle managementu slovo HBO v názvu nebylo důležité. Včera byl Max přejmenován zpět na HBO Max. Kolik milionů dolarů to stálo? 😂
Bylo by dobré, kdyby jsi své problémy popsal
Máš nějaký rozumný důvod proč rovnou nepoužít libglade? Je to knihovna, která Ti zajistí načtení XML souboru s popisem rozhraní *.glade za běhu programu. Přijde mi to šikovné, pěkně se tím oddělí definice vzhledu od funkce.
Zkus si znovu přečíst můj první příspěvek a trochu se nad ním zamyslet. Generovat zdrojáky s popisem rozhraní je prasečina. Tudíž místo toho definici rozhrání vygeneruješ pouze do XML souboru *.glade a tento soubor pak použiješ pomocí knihovny libglade v libovolném programovacím jazyce např. C, C++, Python, Perl, Ada, Ruby, Java.
a co vam brani pouzit indent ? nebo si ty funkce psat kompletne sam...
tutorial
konkretne k cemu? make, gcc, psani kodu v C?
kdyztak (muj nick)@jabber.cz
knihovny dlog a pxb jsou moje vlastni, docela bych se divil, kdybyte mel v systemu neco se stejnym nazvem
jinak jeste k te rychlosti - jedine zpomaleni je v nacitani XML souboru, jinak je to stejne rychle, jako kompilovane GUI (pro coz je pomerne vystizne jiz pouzite slovo prasarna, zvlaste u vetsich projektu)
nebo popis GUI ulozit do souboru *.glade a GTK cast poustet zpusobem (ukazkovy priklad z helpu, sam ho pouzivam)
rc = gtk_init_check(&argc, &argv); /* load the interface */ xml = glade_xml_new("popis_gui.glade", NULL, NULL); /* connect the signals in the interface */ glade_xml_signal_autoconnect(xml); /* start the event loop */ gtk_main();
s tim, ze si pak muzete napsat (pro vyvoj) svuj vlastni Makefile, ktery muze vypadat treba podobne:
LIBS=-lm -lz -ldlog -lpxb `pkg-config libglade-2.0 --libs` INCLUDE=`pkg-config --cflags-only-I libglade-2.0` DEBUG=-g3 -ggdb -Wall -DDEBUG=1 FLAGS=-funsigned-char -D_GNU_SOURCE CFLAGS=$(DEBUG) $(INCLUDE) $(FLAGS) CC=gcc $(DEBUG) DEPS=sig_proc.o ui_callback.o ui_events.o ui_test.o pxb-gtk.o zoom.o mouse_events.o program: prg_main.o $(DEPS) $(CC) $(LIBS) $(DEPS) prg_main.o -o $@ -export-dynamicmozna rychlejsi, nez lustit, kam presne pridavat sve soubory
Tiskni
Sdílej: