Jak nahrávat zvuk z webového prohlížeče na Linuxu s PipeWire pomocí Nahrávání zvuku (Sound Recorder) a Helvum případně qpwgraph, článek na webu Libre Arts.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána ve verzi 2024.9.
České bezpečnostní instituce, jmenovitě Vojenské zpravodajství (VZ) a Bezpečnostní informační služba (BIS), ve spolupráci s americkou Agenturou pro kybernetickou a infrastrukturní bezpečnost (CISA), Federálním úřadem pro vyšetřování (FBI), Národní bezpečností agenturou (NSA) a dalšími mezinárodními partnery ze Spojeného království, Austrálie, Kanady, Německa, Nizozemska, Estonska, Ukrajiny a Lotyšska vydaly upozornění (
… více »Byla vydána (𝕏) srpnová aktualizace aneb nová verze 1.93 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a animovanými gify v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.93 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Společnost Laravel stojící za stejnojmenným open source PHP frameworkem získala investici 57 milionů dolarů od společnosti Accel. Především na Laravel Cloud.
Byla vydána verze 1.81.0 programovacího jazyka Rust (Wikipedie). Podrobnosti v poznámkách k vydání. Řešena je také zranitelnost CVE-2024-43402. Vyzkoušet Rust lze například na stránce Rust by Example.
Vládní CERT vydal (𝕏) novou verzi nástroje maldump. Ten slouží k extrakci souborů z karantén různých antivirových programů. A to jak z živého systému, tak z obrazu disku.
Meeting ESP komunity - podzimní edice 2024 proběhne v pátek 18. října v Brně. V přípravě jsou přednášky od vývojářů z Espressifu, lokálních firem i zapálených nadšenců do ESP a také praktický workshop a ukázky nových čipů.
Systém pro správu hlášení chyb Bugzilla byl podle plánu vydán v nových verzích 5.2, 4.4.14, 5.0.4.1, 5.3.3 a 5.9.1, kde 5.2 představuje novou stabilní řadu, 4.4.14 by měla být poslední ve staré řadě 4.4, jíž končí podpora na přelomu roku, 5.0.4.1 je udržovací opravné vydání staré řady 5.0, dosavadní stabilní řada 5.1 byla přejmenována na 5.3 (nyní 5.3.3) a konečně vývojová verze 5.9.1 směřuje k budoucímu velkému vydání Bugzilly 6.
predpokladem je ovsem vedet neco malo o zpracovani signalu (co udelat s temi cisly, co vypadnou z AD prevodniku aby to chodilo podle mych predstav...)
nejlepsi by asi bylo upresnit zadani problemu (kdyz je signal vetsi nez ... mV/dB/cislo a spada do pasma od do Hz udelej ...) na pozadovane presnosti, rychlosti odezvy, pripadne moznaosti vyskytu falesnych signalu pri prudkych zmenach vstupu
od tehle pozadavku by se odvijelo dalsi reseni. jestli je nutne FFT, nebo postaci digitalni filtry. jinak pro pocatecni nastudovani by melo stacit vedet, jak se spocita efektivni/stredni/spickova hodnota - pro detekci urovne v celem pasmu. aby se dalo poznat, ze tam prisel nejaky silny/slaby signal.
no a pak treba co dela FFT (podle mne neni potreba zkoumat implementacni detaily). jak souvisi casova oblast a spektrum, pripadne ze existuje aliasing
typ pro nastudovani... nejake priklady programku jsou treba na http://www.dsptutor.freeuk.com/ ; jinak treba google nahlasi treba
Výsledky 1 - 10 z asi 1 740 000 na dotaz digital signal processing tutorial. (0,12 sekund), takze studijniho materialu je dost
arecord -f S16_LE -c1 -r44100 > nahravkaa pak si zobrazit spektrum z prvních necelých dvou sekund záznamu takhle:
#!/usr/bin/python from scipy import * import pylab, time, os fr = file('nahravka') signal = fromfile(fr, int16, 65536) frequency = 44100 Nf = len(signal)//2 + 1 freqaxis = arange(Nf)/2.0/(Nf - 1)*frequency spectrum = abs(fft(signal)[:Nf])**2 pylab.semilogx(freqaxis, spectrum) pylab.show()Ale nic bych se nedivil, kdybych tam měl nějakou off-by-one chybu.
Tiskni Sdílej: