abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 00:55 | Pozvánky

    Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 00:22 | Komunita

    GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    10.5. 15:00 | Zajímavý článek

    Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    9.5. 17:22 | Nová verze

    Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    9.5. 15:22 | Komunita

    Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    8.5. 19:22 | Nová verze

    Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    8.5. 18:00 | Nová verze

    Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    8.5. 01:22 | Nová verze Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    8.5. 00:55 | Zajímavý projekt

    PyXL je koncept procesora, ktorý dokáže priamo spúštat Python kód bez nutnosti prekladu ci Micropythonu. Podľa testov autora je pri 100 MHz približne 30x rýchlejší pri riadeni GPIO nez Micropython na Pyboard taktovanej na 168 MHz.

    vlk | Komentářů: 0
    7.5. 19:44 | Nová verze

    Grafana (Wikipedie), tj. open source nástroj pro vizualizaci různých metrik a s ní související dotazování, upozorňování a lepší porozumění, byla vydána ve verzi 12.0. Přehled novinek v aktualizované dokumentaci.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Jaký filesystém primárně používáte?
     (57%)
     (1%)
     (8%)
     (22%)
     (4%)
     (2%)
     (3%)
     (1%)
     (1%)
     (3%)
    Celkem 584 hlasů
     Komentářů: 26, poslední 8.5. 09:58
    Rozcestník

    Dotaz: Problémy s ClanLib

    17.8.2007 21:39 Snur | skóre: 5
    Problémy s ClanLib
    Přečteno: 196×
    Zdravim všechny. Mám problém s touto knihovničkou (verze 0.8.0), kterou potřebuju pro hru ClanBomber. U známé svaté trojice ./configure && make && make install jsem nenarazil na žádný problém. Problém je v tom že když chci kompilovat ClanBomber tak mi vypíše že knihovničku v systému nemám. Samozřejmě jsem se koukl do config.log a zjistil že při ověřování linků mi vyhodí toto:
    configure:3358: checking for main in -lclanCore
    configure:3382: gcc -o conftest -g -O2   conftest.c -lclanCore  -lHermes -lz  >&5
    /usr/lib/gcc/i486-slackware-linux/4.1.2/../../../libclanCore.so: undefined reference to `CL_Slot::CL_Slot()'
    /usr/lib/gcc/i486-slackware-linux/4.1.2/../../../libclanCore.so: undefined reference to `CL_Slot_Generic::CL_Slot_Generic()'
    /usr/lib/gcc/i486-slackware-linux/4.1.2/../../../libclanCore.so: undefined reference to `typeinfo for CL_Slot_Generic'
    /usr/lib/gcc/i486-slackware-linux/4.1.2/../../../libclanCore.so: undefined reference to `CL_Slot_Generic::get_slot_ref() const'
    /usr/lib/gcc/i486-slackware-linux/4.1.2/../../../libclanCore.so: undefined reference to `CL_Slot::CL_Slot(CL_Slot_Generic*)'
    /usr/lib/gcc/i486-slackware-linux/4.1.2/../../../libclanCore.so: undefined reference to `CL_Slot_Generic::~CL_Slot_Generic()'
    /usr/lib/gcc/i486-slackware-linux/4.1.2/../../../libclanCore.so: undefined reference to `CL_Slot_Generic::release_signal_ref(CL_Signal*)'
    /usr/lib/gcc/i486-slackware-linux/4.1.2/../../../libclanCore.so: undefined reference to `CL_Slot_Generic::add_signal_ref(CL_Signal*)'
    /usr/lib/gcc/i486-slackware-linux/4.1.2/../../../libclanCore.so: undefined reference to `CL_Slot::~CL_Slot()'
    /usr/lib/gcc/i486-slackware-linux/4.1.2/../../../libclanCore.so: undefined reference to `CL_Slot::operator=(CL_Slot const&)'
    /usr/lib/gcc/i486-slackware-linux/4.1.2/../../../libclanCore.so: undefined reference to `CL_Slot_Generic::is_persistent() const'
    collect2: ld returned 1 exit status
    

    Nevíte někdo co s tím?

    Odpovědi

    18.8.2007 10:04 Jix0 | skóre: 24 | blog: Not only for humans
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Problémy s ClanLib
    v systemu musis mit i ClanLib-devel. doinstaluj ji z repozitaru
    If you will not cooperate, you are to be executed! | Starting as a DJ
    18.8.2007 12:19 Snur | skóre: 5
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Problémy s ClanLib
    No já používám Slackware 12.0 takže žádný repozitář s ClanLib-devel není. Proto si balíčky vytvářím sám. Eventuálně si můžu stáhnout starší verzi přímo v balíčku pro můj systém (ten žádný devel v názvu nemá a problémy s ním nejsou i když není vyloučeno že už devel obsahuje), ale když už něco do systému instaluju tak to chci v novější verzi. Jinak nevite kde bych ten devel sehnal ve zdrojovem kodu?. Na oficálních stránkách nic o něm není.
    19.8.2007 08:23 Jix0 | skóre: 24 | blog: Not only for humans
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Problémy s ClanLib
    No tak to s tim nepomuzu. Slackware jsem pouze videl, ale rozumne v tom pracovat bych asi nemohl. Zdrojaky od ClanLib-devel nebudou, protoze to jsou zdrojaky ClanLib. Zkusit je nakopirovat do
    /usr/src/
    a znovu pustit kompilaci te hry by mohlo pomoct. Nebo se zkusit podivat po binarni verzi hry.
    If you will not cooperate, you are to be executed! | Starting as a DJ

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.