Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.
OpenSearch (Wikipedie) byl vydán ve verzi 3.0. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Jedná se o fork projektů Elasticsearch a Kibana.
PyXL je koncept procesora, ktorý dokáže priamo spúštat Python kód bez nutnosti prekladu ci Micropythonu. Podľa testov autora je pri 100 MHz približne 30x rýchlejší pri riadeni GPIO nez Micropython na Pyboard taktovanej na 168 MHz.
Grafana (Wikipedie), tj. open source nástroj pro vizualizaci různých metrik a s ní související dotazování, upozorňování a lepší porozumění, byla vydána ve verzi 12.0. Přehled novinek v aktualizované dokumentaci.
Raspberry Pi OS, oficiální operační systém pro Raspberry Pi, byl vydán v nové verzi 2025-05-06. Přehled novinek v příspěvku na blogu Raspberry Pi a poznámkách k vydání. Pravděpodobně se jedná o poslední verzi postavenou na Debianu 12 Bookworm. Následující verze by již měla být postavena na Debianu 13 Trixie.
Richard Stallman dnes v Liberci přednáší o svobodném softwaru a svobodě v digitální společnosti. Od 16:30 v aule budovy G na Technické univerzitě v Liberci. V anglickém jazyce s automaticky generovanými českými titulky. Vstup je zdarma i pro širokou veřejnost.
/usr/src/linux
, což se vám ta chybová hláška snaží říct (případně upgradovat na aktuální kernel-package).
jaj takze moj linux-source.2.6.20 by som mal premenovat na linux a v nom ? lebo ja som povodne to skusal usr/src/linux-source.2.6.20/To asi ne, to by se mělo při instalaci nalinkovat takto samo - že totiž
/usr/src/linux
bude odkazovat na poslední nainstalovaný "kernel-source". Adresář /usr/src/linux nemáte? - ještě jednou si pořádně projděte ten návod.
takze asi by to malo byt usr/src/linux/linux-source2.6.20/ a tu to vykovat ano?V tom návodu je bohužel vynechána podstatná informace o linkování, takže nejdřív proveďte tu 3. řádku (samozřejmě se svým číslem jádra) a pak pokračujte v /usr/src/linux (viz první screenshot v návodu).
cd /usr/src sudo tar --bzip2 -xvf linux-source-2.6.10.tar.bz2 sudo ln -s /usr/src/linux-source-2.6.10 /usr/src/linux cd /usr/src/linuxAč to nerad říkám, na českou dokumentaci Ubuntu se moc nespoléhejte a raději si to ověřujte v té oficiální.
vypada ze by to mohlo fungovat , ked dojdem domov tak vyskusam , ak sa vam chce a nebudu as moc otravovat mozte mi vysvetlit co tym vlastne myslite?Ten příkaz
ln -s
odkáže adresář /usr/src/linux (který hledají standardní postupy) na ten aktuální s vaším zdrojákem. Aspoň tak nějak přibližně, kdyžtak mě někdo doplní.
este na zaver by som sa chcel opytat ci treba venovat pozornost na vyriesenie WARNINGov pri kompilaciiIt depends
Tiskni
Sdílej: