Zítra 23. září proběhne Maker Faire Mladá Boleslav, festival plný workshopů, interaktivních činností a především nadšených a zvídavých lidí.
Byla vydána beta verze Ubuntu 23.10 s kódovým názvem Mantic Minotaur. Přehled novinek v poznámkách k vydání. Dle plánu by Ubuntu 23.10 mělo vyjít 12. října 2023.
Josef Průša informuje o nových verzích firmwarů pro tiskárny Original Prusa, 5.0.0 pro MK4 a MK3.9 a 5.1.0-alpha1 pro MINI, díky kterým jsou tiskárny mnohem rychlejší.
Mastodon (Wikipedie), svobodná federalizovaná sociální síť, byl vydán ve verzi 4.2. Z novinek je vypíchnuto vylepšené vyhledávání.
Ben Hawkes publikoval pod názvem The WebP 0day analýzu bezpečnostní chyby CVE-2023-4863 v knihovně WebP / libwebp s řadou zajímavých odkazů. Pravděpodobně se jedná o stejnou chybu jako BLASTPASS (CVE-2023-41064 a CVE-2023-41061) v macOS, iOS, iPadOS a watchOS. Zpracování (zobrazení) speciálně připraveného obrázku nebo přílohy vedlo ke spuštění útočníkem připraveného kódu.
Myš je pro kočku: Prohlížeče je dalším dílem ze série článků Myš je pro kočku, kde Edvard Rejthar ukazuje, jak lze počítač ovládat bez myši. Používáte ve webových prohlížečích zkratky Ctrl+(Shift)+Tab, Ctrl+(Shift)+PgDn/PgUp, F6, (Shift)+Alt+Enter nebo F7?
Vývojáři mobilní Datovky prosí o pomoc s testováním beta verze mobilní Datovky s novým grafickým rozhraním, podporou pro tmavý režim a podporou pro VoDZ. Aplikace je zatím dostupná pouze pro zařízení Android a je umístěna v samostatném instalačním kanále Datovka Beta. Tento kanál slouží pro testovaní nové funkcionality a grafického uživatelského rozhraní. Datovka Beta se instaluje jako samostatná aplikace s vlastními daty, která
… více »Harlequin byl vydán ve verzi 1.0.0. Jedná se o TUI (Text User Interface) IDE (Integrated Development Environment) k systému pro správu SQL OLAP databází DuckDB.
Po roce a půl od představení DALL·E 2 představila společnost OpenAI novou verzi DALL·E 3 svého AI systému pro generování "realisticky vypadajících obrázků nebo uměleckých děl" na základě popisu v přirozeném jazyce, viz příklad "kosmonaut na koni fotorealisticky". Jednou z novinek je integrace s ChatGPT.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi: MagPi 133 (pdf) a HackSpace 70 (pdf).
$ cd /adresar/s/txt/soubory
$ grep -rl ahoj . |xargs -i cp --parents {} /adresar/pro/kopirovani/souboru/s/ahoj
cd /do/adr/se/soubory/
grep -ilR 'ahoj' . | xarg cp -t /kam/zkopirovat/
Bacha, volba -t
ve verzi 5.2.1 neexistuje, ale ve verzi 5.97 už je. Každopádně jako --target-directory
existuje i ve starší verzi.
Jinak pokud nepoužijete --parents
(append source path to DIRECTORY) přepíší se vám soubory se stejnými názvy.
-t
v některých verzích jsem nevěděl, díky.
Jinak pokud nepoužijete --parents (append source path to DIRECTORY) přepíší se vám soubory se stejnými názvy.Vycházel jsem z dotazu, kde tazatel chce zkopírovat soubory do jiného adresáře, takže zde přepsání nehrozí.
delli:~/perl/# grep-om "[\"']" . | xarg cp -t /next/
-bash: xarg: command not found
-bash: grep-om: command not found
delli:~/perl# grep -ilR "[\"']" . | xarg cp -t /next
-bash: xarg: command not found
ani
delli:~/perl# grep -ilR [\"'] . | xarg cp -t /next
>
>
>
delli:~/perl# grep -ilR '[\"']' . | xarg cp -t /next
>
>
>
find "$dir" -type f -print0 | xargs -0 grep -lZ retazec | cpio -pdamu0 "$target_dir"
Tiskni
Sdílej: