Facebook má nové logo. Poznáte rozdíl?
Byla vydána nová verze 7.2 v Javě napsané aplikace pro komplexní návrh rozmístění nábytku a dalšího vybavení v interiérech Sweet Home 3D. Vyzkoušet lze online verzi. Před dvěma týdny vyšla placená verze pro chytré telefony a tablety (App Store, Google Play).
Zítra 23. září proběhne Maker Faire Mladá Boleslav, festival plný workshopů, interaktivních činností a především nadšených a zvídavých lidí.
Byla vydána beta verze Ubuntu 23.10 s kódovým názvem Mantic Minotaur. Přehled novinek v poznámkách k vydání. Dle plánu by Ubuntu 23.10 mělo vyjít 12. října 2023.
Josef Průša informuje o nových verzích firmwarů pro tiskárny Original Prusa, 5.0.0 pro MK4 a MK3.9 a 5.1.0-alpha1 pro MINI, díky kterým jsou tiskárny mnohem rychlejší.
Mastodon (Wikipedie), svobodná federalizovaná sociální síť, byl vydán ve verzi 4.2. Z novinek je vypíchnuto vylepšené vyhledávání.
Ben Hawkes publikoval pod názvem The WebP 0day analýzu bezpečnostní chyby CVE-2023-4863 v knihovně WebP / libwebp s řadou zajímavých odkazů. Pravděpodobně se jedná o stejnou chybu jako BLASTPASS (CVE-2023-41064 a CVE-2023-41061) v macOS, iOS, iPadOS a watchOS. Zpracování (zobrazení) speciálně připraveného obrázku nebo přílohy vedlo ke spuštění útočníkem připraveného kódu.
Myš je pro kočku: Prohlížeče je dalším dílem ze série článků Myš je pro kočku, kde Edvard Rejthar ukazuje, jak lze počítač ovládat bez myši. Používáte ve webových prohlížečích zkratky Ctrl+(Shift)+Tab, Ctrl+(Shift)+PgDn/PgUp, F6, (Shift)+Alt+Enter nebo F7?
Vývojáři mobilní Datovky prosí o pomoc s testováním beta verze mobilní Datovky s novým grafickým rozhraním, podporou pro tmavý režim a podporou pro VoDZ. Aplikace je zatím dostupná pouze pro zařízení Android a je umístěna v samostatném instalačním kanále Datovka Beta. Tento kanál slouží pro testovaní nové funkcionality a grafického uživatelského rozhraní. Datovka Beta se instaluje jako samostatná aplikace s vlastními daty, která
… více »Harlequin byl vydán ve verzi 1.0.0. Jedná se o TUI (Text User Interface) IDE (Integrated Development Environment) k systému pro správu SQL OLAP databází DuckDB.
int mystrlen(char *string) { int i = 0; while (string[i] != '\0') i++; return i; }
#include <stdio.h> #define mystrlen(str,a) while(str[a]!='\0') a++; int main(){ char str[10]; scanf("%s", str); int i = 0; mystrlen(str,i); printf("%d\n", i); return 0; }
i+1
'.
tvoje vysvetlenie nie je scestne, no treba brat do uvahy aj pripad, kedy by clovek pytajuci sa na otazku v roznych forach po zisteni spavneho riesenia napisal na vsetky fora, na ktorych sa pytal .. tym padom vlastne nezneuziva fora .. daju sa najst (aj tu na abclinuxu) prispevky, kde sa clovek pyta a sam si aj odpoveda .. ci uz nasiel tu odpoved sam, alebo mu pomohli na inych forach, to uz nezalezi .. ide o to, aby sme si pomahali..To ale stále ještě neřeší ten problém, že se tím jeho dotazem budou lidi pravděpodobně zabývat i přesto, že nějká část už je někde vyřešená. Pochybuju o tom, že by dotyčný tazatel promptně každou odpověď z jednoho fóra kopíroval na druhé.
Když už jsme u toho, jak měla pomoci tazateli *vaše* reakce?Je zrejme, ze s tymto problemom patrne nijako. Dolezite je, ze cele toto vlakno bolo zalozene niekym, koho sice obtazuje citat tu istu otazku v dvoch forach, ale uz ho neobtazuje pisat prispevok, v ktorom fnuka nad tymto svojim osobnym problemom, ktory si sposobil len on sam. Takze ano, moje prispevky v tomto vlakne su rovnako neuzitocne ako tie Tvoje. Rozdiel je ten, ze ten Tvoj prispevok bol pricinou, tie moje a vsetkych dalsich su dosledkom.
#define MYSTRLEN(s) strlen(s)Škoda že nejdou udělat rekurzivní makra, hned bych pro tebe měl jednu akademicky ukázkovou udpověď. btw, v původní funkci:
const char *string
by bylo lepší; také by místo while
šlo použít for
, možná by to bylo přehlednější, ale je to věc názoru.
Tiskni
Sdílej: