Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.
Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.
OpenSearch (Wikipedie) byl vydán ve verzi 3.0. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Jedná se o fork projektů Elasticsearch a Kibana.
PyXL je koncept procesora, ktorý dokáže priamo spúštat Python kód bez nutnosti prekladu ci Micropythonu. Podľa testov autora je pri 100 MHz približne 30x rýchlejší pri riadeni GPIO nez Micropython na Pyboard taktovanej na 168 MHz.
Grafana (Wikipedie), tj. open source nástroj pro vizualizaci různých metrik a s ní související dotazování, upozorňování a lepší porozumění, byla vydána ve verzi 12.0. Přehled novinek v aktualizované dokumentaci.
Zdravím
prosím o pomoc - a to doslova. Pracujeme v C++ aniž bychom se ho předtím kdy učili. Máme program v němž je (asi běžná věc) int main( int argc, char* argv[] ) a následuje :if ( argc < 2 ) s nějakou akcí. Problém je že se tato "akce" vykoná vždy ať zadávám do příkazového řádku cokoliv a hned potom je vykonávání ukončeno. Jak ovlivním argc aby v něm už na začátku byla vyšší hodnota než 2?
Děkuji
Alena K.
argc obsahuje pocet parametru, takze pokud program spoustim prikazem nazev_programu ahoj aleno tak potom je argc rovno hodnote 3 pokud bych smazal to aleno tak je rovno argc dvema atd. Pokud toto ale nevis tak nema smysl pokracovat v programovani. Ver mi.
Naprosto souhlasim že mě programovani živit nebude, jen se snažím přežít jeden předmět. Věř, že kdyby nám dva roky namísto pascala cpali do hlav C tak by to bylo o něčem jiném.. ;) . pracuji ve Visual Studiu, program spouštím přes F5...
jn, tak pokud je to predmet na skole, tak tam si clovek opravdu nevybere. Tak pokud si to poustis ve Visual studiu tak tam nekde musis najit vlastnosti projektu a nastavit argumenty se kterymi se to spousti. VS bohuzel neznam a neuznavam, je lepsi spoustet to s prikazove radky a zadavat parametry rucne - coz ve windows lze udelat tak ze se spusti cmd a prejde se do slozky kde je vysledna binarka a spusti se nazev_binarky parametr1 parametr2 ... parametrN
Diky, už jsem se dopracovala k tomu že se to spustilo, a aspon prvni cast funguje... uf... jeste jednou diky ;) a hezky vecer.
Tiskni
Sdílej: