Společnost Oracle představila sadu nástrojů a skriptů pro sběr a analýzu dat o stavu linuxových systémů a jejich ladění pod společným názvem Oracle Linux Enhanced Diagnostics (OLED). K dispozici pod licencí GPLv2.
OpenZFS (Wikipedie), tj. implementace souborového systému ZFS pro Linux a FreeBSD, byl vydán ve verzi 2.3.0. Přináší RAIDZ Expansion, Fast Dedup, Direct IO, JSON a Long names.
Společnost PINE64 stojící za telefony PinePhone nebo notebooky Pinebook publikovala na svém blogu lednový souhrn novinek.
Baví vás bastlení, fyzika, IT a nebo prostě cokoliv technického? Proseděli jste celé Vánoce v záři obrazovky počítače a nebo jste o tom alespoň snili? Chcete se pochlubit technickými vánočními dárky? Pak doražte na Virtuální Bastlírnu - online pokec (nejen) techniků a bastlířů!
… více »Desktopové prostředí Enlightenment bylo vydáno ve verzi 0.27.0, provázejí ho knihovny EFL 1.28. Jde o převážně opravné vydání opět po roce.
Lazygit byl vydán ve verzi 0.45.0. Jedná se o TUI (Text User Interface) nadstavbu nad gitem.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Byla vydána nová verze 2.48.0 distribuovaného systému správy verzí Git. Přispělo 93 vývojářů, z toho 35 nových. Přehled novinek v příspěvku na blogu GitHubu a v poznámkách k vydání.
Byl vydán Debian 12.9, tj. devátá opravná verze Debianu 12 s kódovým názvem Bookworm. Řešeny jsou především bezpečnostní problémy, ale také několik vážných chyb. Instalační média Debianu 12 lze samozřejmě nadále k instalaci používat. Po instalaci stačí systém aktualizovat.
Před dvanácti lety, ve svých šestadvaceti letech, navždy odešel Aaron Swartz, výjimečný americký hacker (programátor), spisovatel, archivář, politický organizátor a internetový aktivista. Aaron Swartz založil Demand Progress, spolupracoval na projektech Open Library, Internet Archive a Reddit. Ve svých čtrnácti se podílel na specifikaci RSS 1.0. Vytvořil webový framework web.py, pracoval na tor2web a rozšíření HTTPS Everywhere
… více »Dobrý den,
měl bych takový dotaz, jak mám seřadit seznam, podle dosažených časů. Příklad seznamu přikládám:
JMENA CAS
Chloupková Jana 56 34
Korejčíková Dáďa 45 36
Havlíčková Vendula 67 03
Nosálová Eliška 78 07
Hejtmánková Kateřina 57 11
Kalinová Markéta 61 42
Kučerová Lada 59 42
Šimková Markéta 60 16
Karasová Jana 45 48
Tloušťová Eva 56 31
Razeni n-tice mi je jasný, ale takovéto řazení jsem ještě nedokázal vyřešit. Předem děkuji za pomoc. Pavel H.
sort
umí řadit pouze podle určitých sloupců (-k
), pokud by dělaly problémy různé počty mezer, tak určitě půjde napsat nějaký přehazovací regexp v sed
u, který ty časy přesune na začátek řádku. Tam by se potom normálně seřadily a potom by je další regexp vrátil na původní místo...
sed -r 's/([0-9]+) ([0-9]+)/\1\2/g' casy.txt | sort -k 3 | sed -r 's/([0-9]{2}$)/ \1/'
V Pythonu si můžete napsat zcela libovolnou funkci, která se aplikuje na každý prvek v seznamu. Při řazení se porovnává to, co ta funkce vrací. Viz princip decorate-sort-undecorate.
Pochopil jsem správně, že poslední dva řádky jsou minuty a sekundy?
#!/usr/bin/python #coding: utf-8 lidi = '''Chloupková Jana 56 34 Korejčíková Dáďa 45 36 Havlíčková Vendula 67 03 Nosálová Eliška 78 07 Hejtmánková Kateřina 57 11 Kalinová Markéta 61 42 Kučerová Lada 59 42 Šimková Markéta 60 16 Karasová Jana 45 48 Tloušťová Eva 56 31'''.split('\n') def deco(radek): splitted = radek.split() minuty = int(splitted[2]) sekundy = int(splitted[3]) return minuty * 60 + sekundy lidi.sort(key = deco) for x in lidi: print x
Tiskni Sdílej: