V Praze probíhá Flock 2026, tj. konference pro přispěvatele a příznivce Fedory. Přednášky lze sledovat také na YouTube.
Node-RED (Wikipedie, GitHub), webová aplikace postavená na Node.js pro vizuální programování a propojování hardwarových zařízení, API a online služeb, byl vydán ve verzi 5.0. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Byla vydána nová verze 3.27.0 FreeRDP, tj. svobodné implementace protokolu RDP (Remote Desktop Protocol). Opraveno bylo 5 zranitelností.
Řídící výbor GCC schválil záměr do GCC začlenit backend WebAssembly.
Po 9 týdnech vývoje od vydání Linuxu 7.0 oznámil Linus Torvalds vydání Linuxu 7.1. Přehled novinek a vylepšení na LWN.net: první a druhá polovina začleňovacího okna a časem také na Linux Kernel Newbies.
Cheat Engine (Wikipedie) je s verzí 7.7 k dispozici už také pro Linux. Jedná se o proprietární skener/debugger paměti používaný především k cheatování v počítačových hrách.
Vláda USA nařídila společnosti Anthropic pozastavit přístup k modelům Fable 5 a Mythos 5 pro všechny cizince, včetně zaměstnanců Anthropicu.
Společnost Murena představila (YouTube) novou verzi 4.0 mobilního operačního systému /e/OS (Wikipedie) založeného na Androidu a LineageOS bez aplikací a služeb od Googlu.
V Arch User Repository (AUR) bylo kompromitováno přes 400 opomíjených balíčků (jejich seznam). Útočník do nich začlenil škodlivý npm balíček atomic-lockfile, který krade citlivá data uživatelů. Publikována byla předběžná analýza spouštěného malwaru deps.
Homebrew, správce balíčků nejen pro macOS, byl vydán ve verzi 6.0.0 (seznam změn). Hlavními novinkami jsou bezpečnostní mechanismus tap trust kvůli důvěryhodnosti závislostí, vylepšení sandboxingu na Linuxu, interní JSON API nebo zlepšení výkonu.
Zdravim
nemůžu v Kdevelop zkompilovat program tohle mit o píše no každopádně se nespustí a to je jenom simple "hello world" program a nejde ani debugovat
btw mám ubuntu 8.10
tohle mit o píše:
cd '/home/vosa/c++/test1/debug' && WANT_AUTOCONF_2_5="1" WANT_AUTOMAKE_1_6="1" LC_MESSAGES="C" LC_CTYPE="C" make -k
make all-recursive
Making all in src
/bin/bash ../libtool --tag=CXX --mode=link g++ -O0 -g3 -o test1 test1.o
../libtool: line 832: X--tag=CXX: command not found
../libtool: line 865: libtool: ignoring unknown tag : command not found
../libtool: line 832: X--mode=link: command not found
../libtool: line 999: *** Warning: inferring the mode of operation is deprecated.: command not found
../libtool: line 1000: *** Future versions of Libtool will require --mode=MODE be specified.: command not found
gcc: no input files
gcc: no input files
gcc: no input files
gcc: no input files
../libtool: line 2237: X-O0: command not found
../libtool: line 2237: X-g3: command not found
../libtool: line 2406: Xtest1: command not found
X: user not authorized to run the X server, aborting.
../libtool: line 2418: Xtest1: command not found
../libtool: line 2426: mkdir /.libs: No such file or directory
mkdir: cannot create directory `/.libs': Permission denied
make[2]: *** [test1] Error 1
make[2]: Target `all' not remade because of errors.
make[2]: Nothing to be done for `all-am'.
make[1]: *** [all-recursive] Error 1
make: *** [all] Error 2
*** Exited with status: 2 ***
kdyb mě s tím někdo poradil byl bychmu vděčnej
Ja bych zkusil upgradovat balicek libtool akorat nevim jak se to jmenuje v ubuntu.
Tiskni
Sdílej: