Stability AI představila SDXL Turbo, tj. umělou inteligenci pro generování obrázků z textového popisu v reálném čase, viz ukázka na YouTube.
Svobodná webová platforma pro sdílení a přehrávání videí PeerTube (Wikipedie) byla vydána v nové major verzi 6. Přehled novinek i s náhledy a videi v oficiálním oznámení a na GitHubu (6.0.0, 6.0.1).
S eDoklady lze mít od ledna 2024 občanku v mobilní aplikaci [Digitální a informační agentura – DIA].
Google představil novou doménu nejvyššího řádu: .meme. Viz například knowyour.meme nebo find.meme.
IKEA představila 3 senzory pro chytrou domácnost: senzor na dveře a okna PARASOLL, bezdrátový pohybový senzor VALLHORN a senzor úniku vody BADRING. Budou kompatibilní s Home Assistant?
Weston, referenční implementace kompozitoru pro Wayland, byl vydán ve verzi 13.0.0. Přehled novinek v oznámení.
Laboratoře CZ.NIC vydaly novou verzi 4.23.0 aplikace Datovka, tj. svobodné multiplatformní desktopové aplikace pro přístup k datovým schránkám a k trvalému uchovávání datových zpráv v lokální databázi. Přidána byla podpora pro velkoobjemové datové zprávy (VoDZ) a pro typy datových schránek PFO_ARCH, PFO_AIAT a PFO_AZI. Další novinkou je pamatování velikosti dialogových oken, pozice ovládacích prvků, šířek sloupců a řazení položek
… více »Distribuce Tails specializující se ochranu online soukromí uživatele byla vydána ve verzi 5.20. Mimo jiné aktualizuje Tor Browser (13.0.4) a Thunderbird (115.5), opravuje několik chyb.
Bylo rozhodnuto, že Red Hat Enterprise Linux 10, jehož vydání je plánováno na první pololetí 2025, bude už bez X serverů. Zůstane pouze Xwayland.
Mobilní Datovka, tj. svobodná aplikace pro přístup k datovým schránkám pro zařízení s operačním systémem iOS a Android, byla minulá týden vydána v nové verzi 2.0.0. Zásadně bylo zmodernizováno uživatelské rozhraní. Přibyla možnost přepínat aplikaci mezi světlým a tmavým režimem. Současně byl publikován rozhovor QaA: Projekt Datovka očima vývojářů.
dev/dsp
a zapsat, jenže to není úplně univerzální - někdo má ten device jinde (třeba /dev/sound/dsp
nebo co já vim kde) a někdo třeba nemá žádnej nebo jich má víc - jak tohle zjistim?Klidně do /dev/dsp s tím, že uživatel programu si bude moci v případě potřeby nastavit jiný soubor. Před posíláním dat je ale třeba volat několik IOCTL kvůli nastavení formátu dat a vzorkovací frekvence. viz http://www.opensound.com/pguide/oss.pdf
Postup nebude fungovat, jestliže uživatel nebude mít ALSu nastavenou tak, aby emulovala OSS (ale snad nebude obvyklý případ)
Buď přímo v kódu volat funkce knihovny alsy, nebo přes popen v nějakém vlákně posílat aplay s příslušnými parametry
Doporučuji držet se safe alsy dle http://0pointer.de/blog/projects/guide-to-sound-apis.html , Lennart si na alse při psaní pulseaudia lámal zuby a ví, o čem mluví :)
Tiskni
Sdílej: