Byl vydán Mozilla Firefox 152.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 152 bude brzy k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Desktopové prostředí KDE Plasma bylo vydáno ve verzi 6.7 (Mastodon). Přehled novinek i s videi a se snímky obrazovek v oficiálním oznámení. Podrobný přehled v seznamu změn.
Hříčka xsnow, která na ploše spustí sněžení, je protestware. Pokud jste v Rusku (LANG=ru), zobrazuje ukrajinské vlajky.
UBports, nadace a komunita kolem Ubuntu pro telefony a tablety Ubuntu Touch, vydala beta verzi Ubuntu Touch 24.04-2.0. Nová verze již počítá s výřezy pro fotoaparát (notch) a zaoblenými rohy displeje. Webový prohlížeče Morph přešel z Chromia 87 na Chromium 134. Do shellu Lomiri byl přidán editor snímků obrazovky.
V Praze probíhá Flock 2026, tj. konference pro přispěvatele a příznivce Fedory. Přednášky lze sledovat také na YouTube.
Node-RED (Wikipedie, GitHub), webová aplikace postavená na Node.js pro vizuální programování a propojování hardwarových zařízení, API a online služeb, byl vydán ve verzi 5.0. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Byla vydána nová verze 3.27.0 FreeRDP, tj. svobodné implementace protokolu RDP (Remote Desktop Protocol). Opraveno bylo 5 zranitelností.
Řídící výbor GCC schválil záměr do GCC začlenit backend WebAssembly.
Po 9 týdnech vývoje od vydání Linuxu 7.0 oznámil Linus Torvalds vydání Linuxu 7.1. Přehled novinek a vylepšení na LWN.net: první a druhá polovina začleňovacího okna a časem také na Linux Kernel Newbies.
Cheat Engine (Wikipedie) je s verzí 7.7 k dispozici už také pro Linux. Jedná se o proprietární skener/debugger paměti používaný především k cheatování v počítačových hrách.
class Abc:
something = [ 'Foo', 'Bar', 'Baz' ]
def __init__(self):
for s in something:
# ???
abc=Abc()
abc.doFoo()
abc.doBar()
abc.doBaz()
Potrebuju pro kazdou polozku v 'something' za behu programu vyrobit funkci doXXX(). Nevite, jak na to?
setattr(self, "do" + s, nejakaFunkce)
Ještě bych doplnil malou ukázku s jedním takovým hezkým pythonovým chytákem:
class Abc:
something = ['Foo', 'Bar', 'Baz']
def __init__(self):
for s in self.something:
fun = lambda: s
setattr(self, "do" + s, fun)
del fun
abc=Abc()
print abc.doFoo() # vypíše: Baz
print abc.doBar() # vypíše: Baz
print abc.doBaz() # vypíše: Baz
class Abc2:
something = ['Foo', 'Bar', 'Baz']
def __init__(self):
for s in self.something:
setattr(self, "do" + s, self._make_fun(s))
def _make_fun(self, s):
return lambda: s
abc=Abc2()
print abc.doFoo() # vypíše Foo
print abc.doBar() # vypíše Bar
print abc.doBaz() # vypíše Baz
BTW ten WYSIWYG editor tady je ale stupidní. Musel jsem si to přepnout na Zdroj, abych vůbec něco napsal a nezešílel z toho.
Tiskni
Sdílej: