Tento týden byla vydána nová verze 1.52 webového prohlížeče Brave (Wikipedie, GitHub). Postavena je na Chromiu 114. Z novinek lze vypíchnout možnost povolit vertikální karty (vertical tabs). Také bylo představeno Brave Search API k vyhledávači Brave Search.
Matthias Clasen z Red Hatu oznámil v diskusním listu vývojářů Fedora Linuxu, že tým Red Hat Display Systems se zaměří na Wayland a podporu HDR na Linuxu a přestane spravovat RPM balíčky pro LibreOffice. V další major verzi RHELu už LibreOffice nebude. Pokud se nenajde správce balíčků pro Fedora Linux, zůstane pouze LibreOffice ve Flatpaku.
Na Steamu lze získat zdarma počítačovou hru Tell Me Why (ProtonDB). Na Epic Games Storu počítačovou hru Midnight Ghost Hunt (ProtonDB).
Společnost Meta představila (YouTube) brýle pro virtuální realitu Meta Quest 3. V prodeji budou na podzim a stát budou od 499,99 dolarů.
Byla vydána nová verze 2.41.0 distribuovaného systému správy verzí Git. Přispělo 95 vývojářů, z toho 29 nových. Přehled novinek v příspěvku na blogu GitHubu a v poznámkách k vydání.
Organizace Apache Software Foundation (ASF) vydala verzi 18 integrovaného vývojového prostředí a vývojové platformy napsané v Javě NetBeans (Wikipedie). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také ze Snapcraftu a Flathubu.
Byla vydána verze 1.70.0 programovacího jazyka Rust (Wikipedie). Podrobnosti v poznámkách k vydání. Vyzkoušet Rust lze například na stránce Rust by Example. Jako reakce na rostoucí obavy z vlivu korporací na vývoj Rustu a předložený návrh restriktivních zásad používání ochranných známek Rustu, byl nedávno představen komunitní fork Rustu se 100 % méně byrokracie: Crab (CrabLang).
Oliver Smith z Canonicalu shrnuje základní vlastnosti „neměnné“ distribuce Ubuntu Core také ve srovnání s protějšky Chrome OS, Fedora Silverblue a MicroOS. Canonical připravuje desktopovou variantu Ubuntu Core vedle dosavadní serverové/embedded.
Z aktualizovaného seznamu chyb (pdf) procesoru AMD EPYC 7002: #1474 - procesor se po 1044 dnech od posledního resetu zasekne [reddit].
Fossil (Wikipedie) byl vydán ve verzi 2.22. Jedná se o distribuovaný systém správy verzí propojený se správou chyb, wiki stránek a blogů s integrovaným webovým rozhraním. Vše běží z jednoho jediného spustitelného souboru a uloženo je v SQLite databázi.
mam http://domena.tld/aplikace.php
kde je nejaky vykonavany script a pomoci parameru mu predam udaje. abych ale osetril ze to pujde jen z povolenych URL
napr. http://nejakadomena.tld/registrace.php
kde to zavolam pomoci fopen("http://domena.tld/aplikace.php?a=b&c=d","r"); (asi je jedno zda readfile apod.)
tak z http://domena.tld/aplikace.php nepoznam odkud to bylo zavolane. a nemuzu za boha prijit jak tohle rozlousknout.
potrebuju proste zjistit odkud to bylo zavolane
ucelem je abych zjistil z jake url adresy byl volan kod uvedeny u registrace.php.
snazil sem se pouzivat beznej referer ale ten nefunguje.
znate nějáké řešení? (čistě php)
za Vaše odpovědi a nápady na řešení děkuji.
Referer obsahuje pouze adresu stránky, ze které bylo na script odkázáno. Vám by nejšpíš pomohlo $_SERVER["REMOTE_ADDR"].
mi povi pouze IP adresu stroje ktery pristupoval k te adrese. nikoliv url ci jmeno domeny ze ktere to bylo.
To zjistit nelze. Když ti přijde TCP spojení, tak v něm je prostě jen informace o IP adrese a TCP portu. Adresu skriptu by sis tam musel předávat nějak sám, třeba v dalším parametru.
Maximálně bys mohl zkusit ident, ten by ti mohl prozradit, pod kterým uživatelem je ten připojující se skript spuštěn. Pokud je na tom stroji ident vůbec provozován.
Za tímto účelem se používá referer? Za jakým účelem? Referer se posílá, když na stránce A kliknu na odkaz na B, tak se pošle v požadavku, že jsem přišel z A. Jakou hlavičku poslat, když jsem PHP skript, nikde jsem nebyl a jen tak si chci něco odněkud stáhnout, to fakt netuším, ale referer k tomu rozhodně neslouží.
Když si stahuju něco wgetem nebo PHP skriptem ručně spuštěným v CLI, tak se v refereru podle vás posílá nebo má posílat jako co - můj login, nebo snad aktuální adresář? Je to stejný nesmysl.
Já si za svou odpovědí stojím a posílání nějakého misinterpretovaného refereru je součástí onoho "předávat nějak sám, třeba v dalším parametru".
bud to hlavicku neposila nebo to taky delam spatne ....
curl_setopt($ch, CURLOPT_REFERER, "http://www.example.com/");
dostanu vzdy informace od scriptu ktery je vykonavany, nikoliv o scriptu ktery tento script volá (registrace.php).
v podstate pomoci $_SERVER se da zjisti jen uzitecna vec a to je IP adresa stroje ze ktereho jde ten pozadavek. nic vic.
Tiskni
Sdílej: