Mercurial (Wikipedie), software pro SCM (Source Code Management), byl vydán ve verzi 6.4. Přehled novinek v poznámkách k vydání. Ve dnech 5. až 7. dubna proběhne konference Mercurial Paris.
Byly rozdány Ceny Velkého bratra (Big Brother Awards) za rok 2022 pro největší slídily pořádané nevládní organizací Iuridicum Remedium. Dlouhodobý slídil: Microsoft. Firemní slídil: Seznam. Úřední slídil: Nejvyšší správní soud. Výrok Velkého bratra: Marian Jurečka. Pozitivní cena: NoLog.
Byla představena online vzdělávací platforma Ada Computer Science pro učitele, studenty a kohokoli, kdo se zajímá o informatiku. Stojí za ní Raspberry Pi Foundation a Univerzita v Cambridgi.
GitHub má nový RSA SSH klíč. Předchozí soukromý klíč byl krátce vystaven na GitHubu.
Společnost Framework Computer představila (YouTube) nové modulární notebooky: Laptop 13 s Intel Core nebo AMD Ryzen a Laptop 16 (YouTube).
Bylo vydáno Ubuntu 20.04.6 LTS, tj. šesté opravné vydání Ubuntu 20.04 LTS s kódovým názvem Focal Fossa. Přehled novinek v poznámkách k vydání a v přehledu změn.
Připojit neznámý USB flash disk do počítače může být nebezpečné. Dokonce může jít i o život. Někdo rozeslal ekvádorským novinářům USB flash disky, které po připojení do počítače explodují [BBC, Twitter].
Byla vydána nová verze 7.4 open source virtualizační platformy Proxmox VE (Proxmox Virtual Environment, Wikipedie) založené na Debianu. Přehled novinek v poznámkách k vydání a v informačním videu.
Byla vydána verze 11.0 s kódovým jménem Aramo linuxové distribuce Trisquel GNU/Linux. Založena je na Ubuntu 22.04 LTS a podporována bude do roku 2027. Trisquel patří mezi svobodné distribuce doporučované Nadací pro svobodný software (FSF).
Mozilla založila startup Mozilla.ai a vložila do něj 30 milionů dolarů. Cílem je vývoj důvěryhodné, nezávislé a open source AI.
Chci si napsat aplikaci, která by dostávala ze čtečky čárových kódů
čísla a ty ukládala do databáze. Teda já už něco jednoduchého napsal -
jako webovou stránku v mod_python. Copak o to, ono to funguje. Mám tam
jeden form input a ještě si pod to vypisuju historii uložení těch
kódů, aby obsluha případně mohla zjistit, kde zrovna skončila.
ALE. Zjistil jsem, že to může být pomalé. Když budu čtečkou načítat
kódy hodně rychle, může se stát, že ze čtečky se pošle číslo do
prohlížeče ve chvíli, kdy se ještě nevykreslil formulář. V tom případě
se to číslo nemá kam vložit a ztratí se. Obsluha samozřejmě poslouchá
pípání čtečky a myslí si, že je vše v pořádku.
Tak přemýšlím jak to vyřešit. Chtělo by to zřejmě zapisovat
asynchronně (stejně tak i zpětně informaci o uložení od db serveru).
No a na to znám zkratku AJAX - a to je tak asi všechno co o
tom vím.
Takže se chci zeptat jestli by se to dalo nějak rozumně realizovat
pomocí AJAXu. Případně nějaké jiné nápady.
No jo, mě na tohle taky přijde lepší nějaká samostatná aplikace. Chtěl bych tam mít i nějakou zvukovou signalizaci v případě že se něco nepovedlo. A všechno mě to odvádí dál a dál od webového rozhraní. Akorát, že nic grafickýho a ještě pod windows jsem víceméně nikdy nedělal, takže se mi do toho moc nechce...
Ještě se asi zkusím porozhlédnout po python+něco grafického pod windows. V tom pythonu přece jen občas něco "slepím". Problém je že bych to potřeboval mít co nejrychleji hotové....
Vždyť to ani nemusí být v grafice. Nainstaloval jsem na windows stanici potgresql client a python. Zkusil jsem connect z psql a tohle funguje.
Napsal jsem si jednoduchou konzolovou aplikaci v pythonu na svém linuxovém desktopu a funguje to. Přenesl na windows a frčí to! Super. Ještě to sice není celé, ale základ funguje. Chtělo to jen se nebát a s chutí do toho.
Teoreticky tých inputov môže byť viac, čítačka ich bude posielať vždy na nasledujúci v poradí, až kým nepríde po posledný a začne odznova. A jednotlivé inputy bude odosielať AJAX vo vlastnej réžii.
Tiskni
Sdílej: