V terminálovém multiplexoru GNU Screen byly nalezeny a v upstreamu ve verzi 5.0.1 už opraveny bezpečnostních chyby CVE-2025-23395, CVE-2025-46802, CVE-2025-46803, CVE-2025-46804 a CVE-2025-46805. Podrobnosti na blogu SUSE Security Teamu.
Training Solo (Paper, GitHub) je nejnovější bezpečnostní problém procesorů Intel s eIBRS a některých procesorů ARM. Intel vydal opravnou verzi 20250512 mikrokódů pro své procesory.
Byla vydána nová verze 25.05.11 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Svobodný elektronický platební systém GNU Taler (Wikipedie, cgit) byl vydán ve verzi 1.0. GNU Taler chrání soukromí plátců a zároveň zajišťuje, aby byl příjem viditelný pro úřady. S vydáním verze 1.0 byl systém spuštěn ve Švýcarsku.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.
Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Chci si napsat aplikaci, která by dostávala ze čtečky čárových kódů
čísla a ty ukládala do databáze. Teda já už něco jednoduchého napsal -
jako webovou stránku v mod_python. Copak o to, ono to funguje. Mám tam
jeden form input a ještě si pod to vypisuju historii uložení těch
kódů, aby obsluha případně mohla zjistit, kde zrovna skončila.
ALE. Zjistil jsem, že to může být pomalé. Když budu čtečkou načítat
kódy hodně rychle, může se stát, že ze čtečky se pošle číslo do
prohlížeče ve chvíli, kdy se ještě nevykreslil formulář. V tom případě
se to číslo nemá kam vložit a ztratí se. Obsluha samozřejmě poslouchá
pípání čtečky a myslí si, že je vše v pořádku.
Tak přemýšlím jak to vyřešit. Chtělo by to zřejmě zapisovat
asynchronně (stejně tak i zpětně informaci o uložení od db serveru).
No a na to znám zkratku AJAX - a to je tak asi všechno co o
tom vím.
Takže se chci zeptat jestli by se to dalo nějak rozumně realizovat
pomocí AJAXu. Případně nějaké jiné nápady.
No jo, mě na tohle taky přijde lepší nějaká samostatná aplikace. Chtěl bych tam mít i nějakou zvukovou signalizaci v případě že se něco nepovedlo. A všechno mě to odvádí dál a dál od webového rozhraní. Akorát, že nic grafickýho a ještě pod windows jsem víceméně nikdy nedělal, takže se mi do toho moc nechce...
Ještě se asi zkusím porozhlédnout po python+něco grafického pod windows. V tom pythonu přece jen občas něco "slepím". Problém je že bych to potřeboval mít co nejrychleji hotové....
Vždyť to ani nemusí být v grafice. Nainstaloval jsem na windows stanici potgresql client a python. Zkusil jsem connect z psql a tohle funguje.
Napsal jsem si jednoduchou konzolovou aplikaci v pythonu na svém linuxovém desktopu a funguje to. Přenesl na windows a frčí to! Super. Ještě to sice není celé, ale základ funguje. Chtělo to jen se nebát a s chutí do toho.
Teoreticky tých inputov môže byť viac, čítačka ich bude posielať vždy na nasledujúci v poradí, až kým nepríde po posledný a začne odznova. A jednotlivé inputy bude odosielať AJAX vo vlastnej réžii.
Tiskni
Sdílej: