Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Ministerstvo vnitra odhalilo závažný kyberincident v IT systému resortu. Systém, do kterého se dostal útočník bez oprávnění, byl odpojen a nedošlo k odcizení dat [𝕏].
Před rokem byla streamovací služba HBO Max přejmenována na Max. Dle managementu slovo HBO v názvu nebylo důležité. Včera byl Max přejmenován zpět na HBO Max. Kolik milionů dolarů to stálo? 😂
Byla vydána nová major verze 8.0.0 svobodného systému pro detekci a prevenci průniků a monitorování bezpečnosti počítačových sítí Suricata (Wikipedie). Přehled novinek v oficiálním oznámení a v aktualizované dokumentaci.
Mastodon (Wikipedie) - sociální síť, která není na prodej - byl vydán ve verzi 4.4. Přehled novinek s náhledy a videi v oznámení na blogu.
Ahoj, prosím o radu s nepříjemným problémem: Snažím se v LaTeXu použít tabulku pomocí balíku ltxtable
. Tento balík v sobě kombinuje schopnost tabulky určit automaticky šířku některých sloupců (sloupců typu X) a možnost rozdělení tabulky na několik stránek, včetně definice opakovaných záhlaví a podobně.
Bohužel mi tento balík funguje pouze pro anglické texty, tedy texty bez diakritiky. S češtinou to má podivný problém. Snažil jsem se vymyslet co nejjednodušší příklad, který tu chybu ukazuje.
Tohle se přeloží bez problémů:
\documentclass[12pt,notitlepage,twoside,a4paper]{article} \pagestyle{plain} \usepackage[left=2cm,right=2cm,top=2cm,bottom=3cm]{geometry} \usepackage[utf8]{inputenc} \usepackage{czech} \usepackage{longtable} \usepackage{ltxtable} \begin{filecontents}{mytable.tex} \begin{longtable}{ X } Something. \\ \end{longtable} \end{filecontents} \begin{document} \LTXtable{\textwidth}{mytable.tex} \end{document}
Stačí ale jeden český symbol a je to v háji:
\documentclass[12pt,notitlepage,twoside,a4paper]{article} \pagestyle{plain} \usepackage[left=2cm,right=2cm,top=2cm,bottom=3cm]{geometry} \usepackage[utf8]{inputenc} \usepackage{czech} \usepackage{longtable} \usepackage{ltxtable} \begin{filecontents}{mytable.tex} \begin{longtable}{ X } Něco. \\ \end{longtable} \end{filecontents} \begin{document} \LTXtable{\textwidth}{mytable.tex} \end{document}
Chybová hláška je:
(./mytable.tex ! Undefined control sequence. l.6 N\unhbox \voidb @x \bgroup \let \unhbox \voidb@x \setbox \@tempboxa \hbox...
Zkoušel jsem vstupní kódování ISO-8859-2, ale problém byl pořád stejný. Netušíte někdo, co má tohle znamenat? Google o tom mlčí. Před nějakou dobou se na to už kdosi zoufale ptal na mailing listu, ale nikdo mu neodpověděl. Longtable mi funguje normálně i s češtinou.
$cat tabulky.tex \documentclass[12pt]{article} \usepackage[utf8]{inputenc} \usepackage[czech]{babel} \usepackage{ltxtable} \begin{document} \LTXtable{\textwidth}{mytable.tex} \end{document} $cat mytable.tex \begin{longtable}{ X } Něco \end{longtable} $pdflatex tabulky.tex ... Output written on tabulky.pdf (1 page, 4210 bytes). Transcript written on tabulky.log.
Souhlas. V xelatexu (součást xetexu, tj. s přímou podporou utf-8) to ovšem funguje:
\documentclass[12pt,notitlepage,twoside,a4paper]{article}
\pagestyle{plain}
\usepackage[left=2cm,right=2cm,top=2cm,bottom=3cm]{geometry}
\usepackage{fontspec,xunicode}
\usepackage{longtable}
\usepackage{ltxtable}
\begin{filecontents}{mytable.tex}
\begin{longtable}{ X }
příliš žluťoučký kůň úpěl ďábelské ódy\\
\end{longtable}
\end{filecontents}
\begin{document}
\LTXtable{\textwidth}{mytable.tex}
\end{document}
Takže tam bych viděl řešení. V LaTeXu by se daly jako obezlička použít escape sekvence N\v{e}co atd, to funguje taky.
Tiskni
Sdílej: