Co přesně se děje, když se pomocí curlu připojujeme ke google.com? Proč to psát do terminálu, když si to můžeme pustit jako videoklip curl -v https://google.com na YouTube. 😂
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána ve verzi 2024.11.
Oficiálně byla vydána (Mastodon, 𝕏) první RC verze GIMPu 3.0. Přehled novinek v oznámení o vydání. Podrobně v souboru NEWS na GitLabu.
Hodnota Bitcoinu, decentralizované kryptoměny překonala 75 000 dolarů (1 770 157 korun).
Byla vydána nová verze 8.11.0 řádkového nástroje a knihovny pro přenos dat po různých protokolech curl. S oficiální podporou WebSocket. Opravena byla bezpečnostní chyba CVE-2024-9681.
Baví vás elektronika, informační technologie, bastlení nebo obecně technika? Pak i tento měsíc je tady pro Vás Virtuální Bastlírna - online setkání hospodského typu všech nadšenců do techniky, organizované projektem MacGyver strahovského studentského klubu SiliconHill.
Pokud by se diskuze náhodou zadrhla, mají Strahováci nachystaná i výplňová témata. Například co se stalo za katastrofy poslední měsíc? Voyager 1 musel kvůli poruše … více »Bylo publikováno RFC 9669 - BPF Instruction Set Architecture (ISA) specifikující instrukční sadu jaderného subsystému eBPF (Wikipedie).
Ondsel, tj. vylepšený FreeCAD, po dvou letech skončil. Cílem Ondselu bylo vylepšit UX/UI FreeCADu a nabízet jej komerčně. Od začátku věděli, že konkurovat komerčním CADům bude těžké. Bylo to ale těžší, než si mysleli. Proprietární CADy se vyučují na školách a jsou hluboce zakořeněny v průmyslu. Většina vylepšení od Ondselu se dostane do FreeCADu.
Desktopové prostředí LXQt (Lightweight Qt Desktop Environment, Wikipedie) vzniklé sloučením projektů Razor-qt a LXDE bylo vydáno ve verzi 2.1.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Aplikace LocalSend, tj. multiplatformní open source alternativa k AirDropu, tj. bezpečné sdílení souborů a zpráv s okolními zařízeními přes lokální síť, bez potřeby připojení k internetu, byla vydána ve verzi 1.16, aktuálně 1.16.1. Instalovat lze také z Flathubu a Snapcraftu.
Potřebuji převést string - řetězec znaků z UTF-8 na cp1250 a nevím jak na to - jakou funkci použít v C.
Kdyby to bylo pouze překodování znaku je to bez problému, ale problém je že je to UTF-8 takže tam znak může být různě dlouhý a na to nevím jakou funkci v C použít - nikdy jsem s unicode nedělal.
Nebo to převést na pevnou délku tj UTF-8 na UNICODE (UTF-16) a porovnávat to potom a nahrazovat ?
Prostě mám program který mi převádí data z linuxu pro PocketPC a potřebuji překodovat znakovou sadu.
možná vám pomůže man 3 iconv
Nebo to převést na pevnou délku tj UTF-8 na UNICODE (UTF-16) a porovnávat to potom a nahrazovat ?
BTW., UTF-16 není Unicode (je to formát kódování používané pro kódování Unicode) a UTF-16 nemá pevnou délku znaků.
Jasně trochu se v tom ještě neorientuji pod MS-DOS jsem s UNICODE nedělal v tu dobu nebyl.
iconv()? viz Wikipedie
Jasně to asi bude ono - jdu se na to kouknout co to dělá.....
#define DELKA_POZNAMKY 256 char convStr[DELKA_POZNAMKY]; ........... /* převod kodování */ char * UTF8toWindows (char * from) { char *p1, *p2; iconv_t i; size_t fromlen, tolen; size_t iconv_value; errno=0; if (strlen(from) > DELKA_POZNAMKY) { perror("ICONV: Poznámka je moc dlouhá."); exit(errno); } memset(convStr,0,sizeof(convStr)); tolen = fromlen = strlen(from); p1 = (char *)from; p2 = (char *)convStr; i = iconv_open("WINDOWS-1250", "UTF-8"); if (i == (iconv_t) -1) { if (errno == EINVAL) perror("ICONV: Nepodporuji převod z UTF-8 do CP1250."); else perror("ICONV: Chyba převodu kodování."); exit(errno); } /* Převod */ /* iconv_value = iconv(i, (const char **)&p1, &fromlen, &p2, &tolen); */ iconv_value = iconv(i, &p1, &fromlen, &p2, &tolen); if (iconv_value == (size_t) -1) { perror ("ICONV: Převod kodování se nepovedl."); exit(errno); } iconv_close(i); return(convStr); } ........
Tiskni Sdílej: