Byla vydána nová verze 1.4 svobodného multiplatformního vektorového grafického editoru Inkscape. Podrobný přehled novinek i s náhledy a animovanými gify v poznámkách k vydání.
Softwarový KVM Input Leap (dříve Barrier) byl vydán ve verzi 3.0.0 (a následně pár opravných). Přidává podporu Waylandu a Qt6. Jde o první vydání od přesunu z projektu Barrier v roce 2021. Barrier vznikl jako fork Synergy, jehož verze 2 byla částečně proprietární a její bezplatná open-source verze měla umělá omezení.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE.
Přímý přenos (YouTube) z konference LinuxDays 2024, jež probíhá tento víkend v Praze v prostorách Fakulty informačních technologií Českého vysokého učení v Praze (FIT ČVUT). Na programu je spousta zajímavých přednášek.
Elon Musk na akci We, Robot (YouTube, 𝕏) představil Robotaxi, Robovan a vylepšeného Tesla Bota (Optimus).
Internet Archive je offline (𝕏, Bluesky, Mastodon). Unikly údaje 31 milionů uživatelů. Probíhal / probíhá na něj DDoS útok.
Alyssa Rosenzweig se v příspěvku na svém blogu rozepsala o hraní AAA her na Asahi Linuxu. Na YouTube je záznam její včerejší přednášky na XDC 2024 (X.Org Developer's Conference).
Vláda schválila Národní polovodičovou strategii: Česká republika má velký potenciál stát se významným hráčem v oblasti výroby čipů, zejména v evropském měřítku. Využít tento potenciál je cílem Národní polovodičové strategie, kterou připravilo Ministerstvo průmyslu a obchodu ve spolupráci s experty, a která navazuje na evropský Akt o čipech.
V lete vyšiel Aeonwave 4.0, ktorý niekoľkonásobne menej vyťažuje procesor pri interpretácií priestorového zvuku než OpenAL Soft. Autor hľadá prispievateľov do knižnice libaaxopenal za účelom pridania ALC_EXT_EFX rozšírení využívaných napr. v hre Doom 3 cez port Dhewm3 v Linuxe.
Linuxová distribuce Ubuntu 24.10 „Oracular Oriole“ byla vydána. Jde o průběžné vydání s podporou 9 měsíců. Obsahuje mj. Linux 6.11 či GNOME 47 s několika odkazy na první vydání Ubuntu (4.10 „Warty Warthog“) před 20 lety. K dispozici jsou také oficiální deriváty s odlišnými výchozími desktopovými prostředími anebo balíky aplikací.
QT += webkit TARGET = gooframelib TEMPLATE = lib //CONFIG += staticlib DEFINES += GOOFRAMELIB_LIBRARY SOURCES += goorenderer.cpp HEADERS += goorenderer.h\ gooframelib_global.hNyní aplikace, která tuto knihovnu využívá:
QT += webkit TARGET = goofetch CONFIG += console CONFIG -= app_bundle TEMPLATE = app SOURCES += main.cpp INCLUDEPATH += ../gooframelib LIBS += -L../gooframelibPři kompilaci nicméně dostávám následující problém:
g++ -Wl,-rpath,/opt/qt/4.4.3/lib -o goofetch debug/main.o -L/opt/qt/4.4.3/lib -L../gooframelib -lQtWebKit -L/opt/qt/4.4.3/lib -L/usr/X11R6/lib -pthread -pthread -pthread -pthread -pthread -pthread -lQtNetwork -pthread -pthread -pthread -pthread -pthread -pthread -lQtGui -pthread -lpng -lSM -lICE -pthread -pthread -lXi -lXrender -lXrandr -lfreetype -lfontconfig -lXext -lX11 -lQtCore -lz -lm -pthread -lgthread-2.0 -lrt -lglib-2.0 -ldl -lpthread debug/main.o: In function `main': /home/lzap/projects/qt/gooframe/goofetch/main.cpp:12: undefined reference to `GooRenderer::GooRenderer(QUrl const&)' debug/main.o: In function `~GooRenderer': /home/lzap/projects/qt/gooframe/goofetch/../gooframelib/goorenderer.h:18: undefined reference to `vtable for GooRenderer' collect2: ld returned 1 exit statusProč g++ hlásí "undefined reference" na objektu z gooframelib, když tam adresář s knihovnou v parametrech opravdu je (-L../gooframelib)? Zkusil jsem vygenerovat jak statickou (.a soubor) tak dynamickou (.so) knihovnu, stále to hlásí to samé. Díky za tipy.
Zkus přidat parametr -lgooframelib
. Pokud mám pravdu a vyjde to, podívej se prosím do manuálové stránky, co znamená parametr -L
undefined reference to vtable
mi to taky dříve házelo, furt jsem přemejšlel kde mám chybu a šlo jen o to, že jsem do nějaký třídy strčil keyword Q_OBJECT a zapomněl znova spustit qmake, aby to zpracoval moc
. Doufám, že si to nepletu a bylo to opravdu řešení tohodle problému.
Tiskni Sdílej: