Byl představen editor MonoSketch, webová aplikace pro tvorbu diagramů, technických nákresů, flowchartů a různých dalších vizualizací, to vše jenom z ASCII znaků. Všechny operace běží pouze v prohlížeči uživatele a neprobíhá tedy žádné nahrávání dat na server. Zdrojový kód aplikace (drtivá většina Kotlin, žádné C#) je dostupný na GitHubu pod licencí Apache 2.0.
Byla vydána nová verze 3.7.0 multiplatformního svobodného frameworku pro zpracování obrazu G'MIC (GREYC's Magic for Image Computing, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy nových filtrů na PIXLS.US.
Všem na AbcLinuxu vše nejlepší k Valentýnu aneb Dni lásky ke svobodnému softwaru (I love Free Software Day, Mastodon, 𝕏).
Eric Migicovsky představil Pebble Emulator, tj. emulátor hodinek Pebble (PebbleOS) běžící ve webovém prohlížeči. Za 6 hodin jej napsal Claude Code. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu.
Byla vydána nová verze 3.41 frameworku Flutter (Wikipedie) pro vývoj mobilních, webových i desktopových aplikací a nová verze 3.11 souvisejícího programovacího jazyka Dart (Wikipedie).
Rusko zcela zablokovalo komunikační platformu WhatsApp, řekl včera mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov. Aplikace, jejímž vlastníkem je americká společnost Meta Platforms a která má v Rusku na 100 milionů uživatelů, podle Peskova nedodržovala ruské zákony. Mluvčí zároveň lidem v Rusku doporučil, aby začali používat domácí aplikaci MAX. Kritici tvrdí, že tato aplikace ruské vládě umožňuje lidi sledovat, což úřady popírají.
Před 34 lety, ve čtvrtek 13. února 1992, se tehdejší Česká a Slovenská Federativní Republika oficiálně (a slavnostně) připojila k Internetu.
Agent umělé inteligence vytvořil 'útočný' článek o Scottu Shambaughovi, dobrovolném správci knihovny matplotlib, poté, co vývojář odmítl agentem navrženou změnu kódu (pull request). 'Uražený' agent autonomně sepsal a publikoval na svém blogu článek, který přisuzuje Shambaughovi smyšlené motivace, egoismus a strach z AI coby konkurence.
Bylo vydáno Ubuntu 24.04.4 LTS, tj. čtvrté opravné vydání Ubuntu 24.04 LTS s kódovým názvem Noble Numbat. Přehled novinek a oprav na Discourse.
V pátek 20. února 2026 se v pražské kanceláři SUSE v Karlíně uskuteční 6. Mobile Linux Hackday, komunitní setkání zaměřené na Linux na mobilních zařízeních, kernelový vývoj a uživatelský prostor. Akce proběhne od 10:00 do večera. Hackday je určen všem, kteří si chtějí prakticky vyzkoušet práci s linuxovým jádrem i uživatelským prostorem, od posílání patchů například pomocí nástroje b4, přes balíčkování a Flatpak až po drobné úpravy
… více »//tento zapis mi vrati $logged = "0"
//i kdyz bude session "neprazdna"
$logged = "0";
if($_SESSION['logged'] !="") {
$logged = $_SESSION['logged'];
}
/*-----------------------------------
chyba prenosu session to nebude,
ponevadz nasledujici porovnavni
mi opravdu vytiskne hodnotu, ktera se
v session prenasi, rad bych vedel,
co je na tom mechanismu nahore
za problem 
*/
$logged = $_SESSION['logged'];
Já bych zase rád věděl, co máte za problém vy
(Počet otazníků je ve vašem dotazu výrazně menší než v dotazech obvykle bývá.)
Co třeba má být v $_SESSION['logged']?
Staci si precist koment
kdyz je hodnota session prazdna, $logged je rovna nule, protoze se podminka nevyplni a nedojde k prepsani promenne na jinou hodnotu, pokud ovsem je hodnota neprazdna, melo by k pretypovani dojit, ale bohuzel k tomu nedojde. Proto jsem vyzkousel ten script pod nim - prima definice: $logged = patricna session a $logged pak nabude prislusne hodnoty
uz je to jasne? ja myslel, ze staci ty comenty v tom fragmentu kodu....
takze znovu s lepsim, prehlednejsim popisem:
.mam problem s tim ze:
//tento zapis mi vrati $logged = "0"
//i kdyz bude session "neprazdna"
$logged = "0";
if($_SESSION['logged'] !="") {
$logged = $_SESSION['logged'];
}
proto jsem tento script nahradil timto:
/*-----------------------------------
chyba prenosu session to nebude,
ponevadz nasledujici porovnavni
mi opravdu vytiskne hodnotu, ktera se
v session prenasi
*/
$logged = $_SESSION['logged'];
takze logicky problem s prenosem session neni - vyplni se patricnou hodnotou, tim padem by ale melo dojit v prvnim scriptu k prepisu promenne $logged v podmince, k cemuz ovsem nedojde, porad je rovna nule, mohl by mi nekdo prosim vysvetlit proc? 
dekuji, Mr.S1lent.cz
echo "<pre>", print_r($_SESSION, true), "</pre>";? Inak ja by som namiesto
$_SESSION['logged'] !="" použil radšej isset($_SESSION['logged']) prípadne $logged = isset($_SESSION['logged']) ? $_SESSION['logged'] : "0".
Mneto
funguje
normálne.
:)
No právě, kromě hodnot 0 a false vše funguje dokonce i intuitivně.
Spíš to tipuju na chybu někde v dalším kódu, který zde ovšem nevidíme. session_start() je ještě před tou podmínkou, že?
ja uz vim, kde byla chyba 
ja jsem totalni pako a zapomnel jsem, ze $_SESSION['prom'] = $prom; 
cili kdyz jsem mel $logged ="0"; tak pak $_SESSION['logged'] se rovnalo taky nule a ne te hodnote, kterou jsem poslal z kontrolniho scriptu 
kdyz jsem zmenil jmeno session na log a upravil podminky, vsechno jede ok i zavisle komponenty 
to byl potrat 
Tiskni
Sdílej: