Google kupuje společnost Wiz za 32 miliard dolarů.
Byly zpracovány a na YouTube zveřejněny videozáznamy jednotlivých přednášek z letošního Installfestu.
Společnost Bambu Lab spustila na Kickstarteru kampaň CyberBrick: Beyond Bricks. Jedná se o modulární systém programovatelných a dálkově ovládaných hraček. Objednat si lze jenom moduly s čipy a hračky si vytisknout na 3D tiskárně.
Mikrokontroléry RP2350A a RP2350B jsou již volně v prodeji. Představeny byly v srpnu loňského roku společně s Raspberry Pi Pico 2.
GIMP 3.0 byl oficiálně vydán (Mastodon, 𝕏). Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Od 6. do 19. dubna proběhne volba vedoucího projektu Debian (DPL, Wikipedie) na další funkční období. Kandidují Gianfranco Costamagna, Julian Andres Klode, Andreas Tille a Sruthi Chandran.
Korespondenční seminář z programování (KSP) pražského Matfyzu pořádá i letos jarní soustředění pro začátečníky. Zváni jsou všichni středoškoláci a starší základoškoláci, kteří se chtějí naučit programovat, lépe uvažovat o informatických úlohách a poznat nové podobně smýšlející kamarády. Úplným začátečníkům bude určen kurz základů programování a kurz základních algoritmických dovedností, pokročilejším nabídneme různorodé
… více »Joe Brockmeier z Linux Weekly News vyzkoušel různé forky webového prohlížeče Mozilla Firefox: především GNU IceCat, Floorp, LibreWolf a Zen. V článku shrnuje, v čem se liší od výchozí konfigurace Firefoxu, co mají za vlastní funkcionalitu, jak a kým jsou udržované atd.
Byl vydán Debian 12.10, tj. desátá opravná verze Debianu 12 s kódovým názvem Bookworm. Řešeny jsou především bezpečnostní problémy, ale také několik vážných chyb. Instalační média Debianu 12 lze samozřejmě nadále k instalaci používat. Po instalaci stačí systém aktualizovat.
Byla vydána nová verze 4.5 svobodného notačního programu MuseScore (Wikipedie). Představení novinek v oznámení v diskusním fóru a také na YouTube.
Mam tento skript
<pre>
#!/bin/sh
#
# RRD monitorvaci system .
# Napsal HEYDAX .
#
# Zdroj funkcnich knihoven
. /etc/rc.d/init.d/functions
# Rucni ovladani skriptu > start, stop, status, restart, etc.
pid='/var/run/rrd.pid'
case "$1" in
start)
# Start daemona.
echo -n $"Staruju funkyho rrd grafy"
/var/www/rrd/rrd &>/dev/null &
echo
touch /var/lock/subsys/rrd
;;
stop)
# Stop daemona.
echo -n $"Vypinam funkyho grafy"
killproc /var/www/rrd/rrd
echo
rm -f /var/lock/subsys/rrd
rm -f /var/run/rrd.pid
;;
status)
status /var/www/rrd/rrd
;;
restart)
$0 stop
$0 start
;;
*)
echo $"Usage: $0 {start|stop|status|restart}"
exit 1
esac
exit 0
</pre>
Ve startu by se mel skript ovladat funkci daemon , ale kdyz ho pouziju tak program bezi normalne . Bez teto funkce . Navic by se mela zobrazit overovaci dialog ze se skript spustil jako [ OK ]
Presne tak .
Odpovim si sam , vse jsem mel v poradku stacilo nastavit urcita prava spousteneho skriptu .
Tiskni
Sdílej: