Byl vydán Debian 12.10, tj. desátá opravná verze Debianu 12 s kódovým názvem Bookworm. Řešeny jsou především bezpečnostní problémy, ale také několik vážných chyb. Instalační média Debianu 12 lze samozřejmě nadále k instalaci používat. Po instalaci stačí systém aktualizovat.
Byla vydána nová verze 4.5 svobodného notačního programu MuseScore (Wikipedie). Představení novinek v oznámení v diskusním fóru a také na YouTube.
Byla vydána nová verze 8.6.0 správce sbírky fotografií digiKam (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v oficiálním oznámení (NEWS). Nejnovější digiKam je ke stažení také jako balíček ve formátu AppImage. Stačí jej stáhnout, nastavit právo ke spuštění a spustit.
O víkendu probíhá v Praze na Karlově náměstí 13 konference Installfest 2025. Na programu je celá řada zajímavých přednášek a workshopů. Vstup je zdarma. Přednášky lze sledovat i online na YouTube.
Byla vydána nová verze 2.49.0 distribuovaného systému správy verzí Git. Přispělo 89 vývojářů, z toho 24 nových. Přehled novinek v příspěvku na blogu GitHubu a v poznámkách k vydání.
Premiér Petr Fiala (ODS) dnes na síti X vyloučil, že by za jeho vlády mohla začít platit vyhláška, podle níž by poskytovatelé internetového připojení měli uchovávat adresy internetových stránek, na které se lidé připojují.
Flock 2025, tj. konference pro přispěvatele a příznivce Fedory, proběhne od 5. do 8. června v Praze.
Zemřel Mark Klein, který dlouhá léta pracoval pro telekomunikační firmu AT&T a proslavil se jako whistleblower, když zveřejnil informace o spolupráci AT&T s agenturou NSA. Cílem spolupráce bylo sledovat veškerou komunikaci občanů za pomocí zařízeních v místnosti 641A. O spolupráci obou subjektů napsal knihu Wiring Up The Big Brother Machine...And Fighting It.
Byla vydána nová verze 16 integrovaného vývojového prostředí (IDE) Qt Creator. Podrobný přehled novinek v changelogu.
Texas Instruments představil nejmenší mikrokontrolér na světě MSPM0C1104. Je o 38 % menší než současné nejmenší mikrokontroléry. Má pouze 1,38 mm².
Potkalo me to nejhorsi, co muze bejt t.j pochopit cizí kus programu v C++ tak, abych byl schopen do programu pridat nejaké funkce a uzpusobit tento program k potrebam jednoho projektu. Nemám možnost konfrontace s autorem programu.
Chtel bych se tedy zeptat ci znate nejakou dobrou utilitku ktera by mi tuto cinost ulechcila naprikald by me stacil výpis trasy volání v zavislosti na vstupnich parametrech programu ... vim ze toto jde udelat pomoci "krokovani programu" treba v DDD ale toto je dosti casove naroce. a obcas mi ddd blbne a kus kodu se preskoci ci neco jenho. moje predstava je takaova ze obdrzim neco jako fca A volala fci b a volala fci c a pak se to zase nejak vracelo a vetvilo ... proste neco jako ziskat jeden prubech nejake vetve vyvojoveho diagramu.
Diky
zkusim to a napiši. co jsem cet o gprof na rootu.cz tak to asi bude ono. .... Diky za nakopnuti.
narazil jsem na meci problem pri pokusu o spusteni gprofu: (program sem prelozil s parametrem -pg)
neco jsem na googlu nasel ale jednalo se jen o chybejici parametr pg
z:/usr/local/src/programm/bin$ gprof -e boring -f foo -f bar programm
gmon.out: No such file or directory
diky
diky to mne nenapadlo nevim proc jsem se milne domnival ze se vytvori jiz pri prekladu a navic se musi nechat program dobehnout
google: valgrind, callgrind, kcallgrind (vypadá to tasi takhle), nemusí se to rekompilovat, akorát to běží asi 10x pomaleji. Grpfo dělá, pokud vím, jen statistickou analýzu, zatímco tady je to instrumentováno a zachytí se všechno.
Tiskni
Sdílej: