Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za březen (YouTube).
ESP-IDF (Espressif IoT Development Framework), tj. oficiální vývojový framework pro vývoj aplikací na mikrokontrolérech řady ESP32, byl vydán v nové verzi 6.0. Detaily na portálu pro vývojáře.
DeepMind (Alphabet) představila novou verzi svého multimodálního modelu, Gemma 4. Modely jsou volně k dispozici (Ollama, Hugging Face a další) ve velikostech 5-31 miliard parametrů, s kontextovým oknem 128k až 256k a v dense i MoE variantách. Modely zvládají text, obrázky a u menších verzí i audio. Modely jsou optimalizované pro běh na desktopových GPU i mobilních zařízeních, váhy všech těchto modelů jsou uvolněny pod licencí Apache 2.0. Návod na spuštění je už i na Unsloth.
Cursor (Wikipedie) od společnosti Anysphere byl vydán ve verzi 3. Jedná se o multiplatformní proprietární editor kódů s podporou AI (vibe coding).
Průkopnická firma FingerWorks kolem roku 2000 vyvinula vícedotykové trackpady s gesty a klávesnice jako TouchStream LP. V roce 2005 ji koupil Apple, výrobu těchto produktů ukončil a dotykové technologie využil při vývoji iPhone. Multiplatformní projekt Apple Magic TouchstreamLP nyní implementuje funkcionalitu TouchStream LP na současném Apple Magic Trackpad, resp. jejich dvojici. Diskuze k vydání probíhá na Redditu.
Byla vydána nová verze 10.3 sady aplikací pro SSH komunikaci OpenSSH. Přináší řadu bezpečnostních oprav, vylepšení funkcí a oprav chyb.
Cloudflare představil open source redakční systém EmDash. Jedná se o moderní náhradu WordPressu, která řeší bezpečnost pluginů. Administrátorské rozhraní lze vyzkoušet na EmDash Playground.
Bratislava OpenCamp 2026 zverejnil program a spustil registráciu. Štvrtý ročník komunitnej konferencie o otvorených technológiách prinesie 19 prednášok na rôzne technologické témy. Konferencia sa uskutoční v sobotu 25. apríla 2026 v priestoroch FIIT STU v Bratislave.
Na iVysílání lze zhlédnout všechny díly kultovního sci-fi seriálu Červený trpaslík.
Společnost Valve aktualizovala přehled o hardwarovém a softwarovém vybavení uživatelů služby Steam. Podíl uživatelů Linuxu dosáhl v březnu 5,33 % (Windows -4,28 %, OSX +1,19 %, Linux +3,10 %). Nejčastěji používané linuxové distribuce jsou Arch Linux, Linux Mint a Ubuntu. Při výběru jenom Linuxu vede SteamOS Holo s 24,48 %. Procesor AMD používá 67,48 % hráčů na Linuxu.
Zdravim, potreboval bych pomoci s globalnimi promennymi v js.
Mam fci vazanou na udalost a ja chci, aby mi ta funkci zmenila hodnoty promennych, jenze to se nedeje - delam to nasledujicim zpusobem:
<script language ..... >
var prom = "5"; //nejdrive definuji globalni promennou prom s defaultni hodnotou
function Init() {
prom = "10"; pote se ji pokusim zmenit
}
<script>
pak mam nekde v tele stranky obycejny script na vypis:
<script lang...>
document.write(prom);
</script>
a volani funcke v zavislosti na onclick:
<input type="button" value="blabla" onclick="Init();" />
ale hodnota prom po kliknuti na tlacitko stale vypisuje hodnotu 5, jde to prosim nejak vyresit? javascript zrovna dvakrat nemam rad a proto je nijak zvlast extra neovladam, moc diky za vase napady
))
Aha, to jsem si neuvedomil... a existuje nejake elegantni reseni? Treba nejaky reload/refresh, po kterem probehne inicializace promennych jiz s novymi hodnotami?
Nejsem v javascriptu zrovna zbehly....
innerText)
<script language ..... >
var prom = "5";
function Init() {
prom = "10";
document.getElementById('prom').innerHTML = prom;
}
<script>
pak nekde v tele stranky tento div:
<div id="prom">5</div>
Tiskni
Sdílej: