Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Open source mapová a navigační aplikace OsmAnd (OpenStreetMap Automated Navigation Directions, Wikipedie, GitHub) oslavila 15 let.
Vývojář Spytihněv, autor počítačové hry Hrot (Wikipedie, ProtonDB), pracuje na nové hře Brno Transit. Jedná se o příběhový psychologický horor o strojvedoucím v zácviku, uvězněném v nejzatuchlejším metru východně od všeho, na čem záleží. Vydání je plánováno na čtvrté čtvrtletí letošního roku.
V uplynulých dnech byla v depu Českých drah v Brně-Maloměřicích úspěšně dokončena zástavba speciální antény satelitního internetu Starlink od společnosti SpaceX do jednotky InterPanter 660 004 Českých drah. Zástavbu provedla Škoda Group. Cestující se s InterPanterem, vybaveným vysokorychlostním satelitním internetem, setkají například na linkách Svitava Brno – Česká Třebová – Praha nebo Moravan Brno – Břeclav – Přerov – Olomouc.
Byla vydána nová verze 8.7.0 správce sbírky fotografií digiKam (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v oficiálním oznámení (NEWS). Nejnovější digiKam je ke stažení také jako balíček ve formátu AppImage. Stačí jej stáhnout, nastavit právo ke spuštění a spustit.
Před 30 lety, k 1. 7. 1995, byl v ČR liberalizován Internet - tehdejší Eurotel přišel o svou exkluzivitu a mohli začít vznikat první komerční poskytovatelé přístupu k Internetu [𝕏].
Byla vydána (𝕏) nová verze 7.4 open source monitorovacího systému Zabbix (Wikipedie). Přehled novinek v oznámení na webu, v poznámkách k vydání a v aktualizované dokumentaci.
Mam problem se Subversion 1.6.1, nemohu nic commitnout, at delam co delam, vzdycky to skonci takhle:
svn: Commit failed (details follow):
svn: Authorization failed
Používám OpenSuse 11.1, KDE 3.5, Subversion 1.6.1. Subversion server běží jako démon (nastaven v xinetd), parametr readonly, který tam je defaultně, jsem zrušil, je spouštěn s parametry: --root=/srv/svn/repos --inetd
Adresář /srv/svn/repos je nastaven komplet i pro zápis skupinou a ostatní, adresář se zdrojáky taky. Checkout i update funguje, commit nikoliv.
V svnserve.conf mám:
anon-access = none
auth-access = write
password-db = passwd
use-sasl = false
V souboru passwd mám:
uzivatel = heslo
Googlim uz dve hodiny a netusim co s tim.
Řešení dotazu:
Jeste dodatky - zkousel jsem anon-access = write, bohuzel bez efektu, stale Authorization failed. Ale stejne to musi zustat na heslo i pro cteni.
Subversion bezi pod uzivatelem svn / skupina svn, ve ktere jsem i ja sam.
Když ono to není tak jednoduché. V svnserve.conf
mám:
anon-access = none password-db = passwd authz-db = authz
V passwd
mám uživatele patr a jeho heslo. V authz
mám nagrantován plný přístup do celého repository (což bude patrně tvůj problém):
[/] petr = rw * =
Tak se na to ještě koukni. Jo — možná pomůže svn login
…
Bohuzel nepomohlo. Zajimave, ze vcera to asi pul dne fungovalo - ale potom po restartu to zase prestalo jit, aniz bych neco zmenil. Ja se z toho fakt uz zblaznim.
Tak po pulhodine neustalych pokusu meneni konfiguraku repozitare, zkouseni testovacich repozitaru, 100x restart svnserve to najednou zacalo jit. Bohuzel netusim proc to zase funguje. Po restartu to zase nepujde. Jdu udelat aspon nejakou praci dokud to jde.
Restart - stale to funguje. Nemam nejmensi tuseni proc.
Tak to ještě jednou vyzkoušej, jestli zabezpečení opravdu funguje (jestli máš přístup tam, kam potřebuješ a nemáš tam, kam nepotřebuješ). Když ne, tak bedeme pokračovat.
Tiskni
Sdílej: