Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Ministerstvo vnitra odhalilo závažný kyberincident v IT systému resortu. Systém, do kterého se dostal útočník bez oprávnění, byl odpojen a nedošlo k odcizení dat [𝕏].
Před rokem byla streamovací služba HBO Max přejmenována na Max. Dle managementu slovo HBO v názvu nebylo důležité. Včera byl Max přejmenován zpět na HBO Max. Kolik milionů dolarů to stálo? 😂
Byla vydána nová major verze 8.0.0 svobodného systému pro detekci a prevenci průniků a monitorování bezpečnosti počítačových sítí Suricata (Wikipedie). Přehled novinek v oficiálním oznámení a v aktualizované dokumentaci.
Mastodon (Wikipedie) - sociální síť, která není na prodej - byl vydán ve verzi 4.4. Přehled novinek s náhledy a videi v oznámení na blogu.
Co používáte na tisk programů?
Celkem obvyklá situace - mám nějaké adresáře se zdrojáky nějakého projektu, hlavičkové soubory, části programů v různých jazycích atd - a potřebuji si to vytisknout, bez nutnosti nějakého klikání sem a tam.
Tj. představuji si nějakou utilitu, která mi proleze celý ten adresářový strom, podle přípon pozná, co je to zač, prožene to nějakým filtrem, který ty zdrojáky nějak inteligentně zformátuje (např. zvýraznění syntaxe dle pravidel daného jazyka, obsloužení dlouhých řádků, aby nenarušily identaci, obsloužení vdov a sirotků, aby se mi netiskla třeba jedna závorka z podporogramu na začátek nové stránky atd., tj. například začátek definice funkce na novou stránku), doplní záhlaví stránek (např. název modulu a číslo stránky), doplní k tomu všemu obsah a výsledek bude nějaká kniha nejlépe v PDF, nebo v TeXu, nebo v LaTeXu, aby se v tom dalo dobře číst, snadno orientovat, lehce studovat, zkrátka aby byla radost na takový program pohledět.
Myslím si, že tisk programů je celkem obvyklá činnost, která by se dala nějak takhle zautomatizovat, ale zatím se mi na toto téma nepodařilo nic najít.
Jaký je cíl tisku programu? Hledat vlastní chyby a možná zlepšení? Pak by to mělo stačit postupně po jednotlivých zdrojácích, protože po pár opravách bude "kniha" zastaralá. Studium programu? To je lepší elektronicky (možnost skoků na reference, atp.). Dokumentace vlastního programu pro někoho jiného? To je asi jediné co mne napadá jako rozumné, ale poměr zajímavé/administrativní balast bývá dost vysoký, a nějaký úvod a rozumné uspořádání dílů je téměr nezbytné.
Jediné kdy jsem to viděl fungovat bylo pokud na to myslel autor od začátku - například různé literal programmingy (např. Knuthův web/cweb, viz třeba TeX the program, nebo i na jazyku nezávislý noweb). Jinak (ale často i tak) se radost pohledět bude konat dost těžko.
Možná i proto není moc nástrojů pro ex post. Většinou je dostatečně komplikované zajistit aby vypadala rozumně (ani ne hezky) automaticky generovaná dokumentace API, natož samotného kódu.
No, hodně štěstí. Možná by byly zajímavé odpovědi při znovupoložení otázku jako "Jak se zorientovat ve velkém projektu".
Pokud to opravdu chcete:
nenscript
Pak napriklad tisk zdrojaku z nejake slozky je mozny:
Do souboru: nenscript *.c -p doposcriptsouboru.ps -E --color
Na tiskarnu: nenscript *.c -E --colorA pak muzou byt pro Vas zajimave parametry: --highlight , --help-highlight
Tiskni
Sdílej: