Byla vydána nová verze 1.4 svobodného multiplatformního vektorového grafického editoru Inkscape. Podrobný přehled novinek i s náhledy a animovanými gify v poznámkách k vydání.
Softwarový KVM Input Leap (dříve Barrier) byl vydán ve verzi 3.0.0 (a následně pár opravných). Přidává podporu Waylandu a Qt6. Jde o první vydání od přesunu z projektu Barrier v roce 2021. Barrier vznikl jako fork Synergy, jehož verze 2 byla částečně proprietární a její bezplatná open-source verze měla umělá omezení.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE.
Přímý přenos (YouTube) z konference LinuxDays 2024, jež probíhá tento víkend v Praze v prostorách Fakulty informačních technologií Českého vysokého učení v Praze (FIT ČVUT). Na programu je spousta zajímavých přednášek.
Elon Musk na akci We, Robot (YouTube, 𝕏) představil Robotaxi, Robovan a vylepšeného Tesla Bota (Optimus).
Internet Archive je offline (𝕏, Bluesky, Mastodon). Unikly údaje 31 milionů uživatelů. Probíhal / probíhá na něj DDoS útok.
Alyssa Rosenzweig se v příspěvku na svém blogu rozepsala o hraní AAA her na Asahi Linuxu. Na YouTube je záznam její včerejší přednášky na XDC 2024 (X.Org Developer's Conference).
Vláda schválila Národní polovodičovou strategii: Česká republika má velký potenciál stát se významným hráčem v oblasti výroby čipů, zejména v evropském měřítku. Využít tento potenciál je cílem Národní polovodičové strategie, kterou připravilo Ministerstvo průmyslu a obchodu ve spolupráci s experty, a která navazuje na evropský Akt o čipech.
V lete vyšiel Aeonwave 4.0, ktorý niekoľkonásobne menej vyťažuje procesor pri interpretácií priestorového zvuku než OpenAL Soft. Autor hľadá prispievateľov do knižnice libaaxopenal za účelom pridania ALC_EXT_EFX rozšírení využívaných napr. v hre Doom 3 cez port Dhewm3 v Linuxe.
Linuxová distribuce Ubuntu 24.10 „Oracular Oriole“ byla vydána. Jde o průběžné vydání s podporou 9 měsíců. Obsahuje mj. Linux 6.11 či GNOME 47 s několika odkazy na první vydání Ubuntu (4.10 „Warty Warthog“) před 20 lety. K dispozici jsou také oficiální deriváty s odlišnými výchozími desktopovými prostředími anebo balíky aplikací.
Chtel bych se optat, existuje nejake reseni pro problemy s "nestavovosti" HTTP, tedy knihovna/framework ktery za me vyresi problemy se session/cookie apod na ktere bych mohl stave rozne aplikace, ktery vyzaduji interakci a rozliseni konkretniho uzivatele, nemyslim ted konkretne e-shop apod, ale nejake obecne pouziti.
Idealne aby se to dale rozumne aktualizovat kdyz se v tom objevi napr. bezpecnosti chyba...atd.
Diky za info.
Tady o tom něco ví: STFW
Není na to potřešba knihovna, sezení jsou přímo součástí PHP:
len dodám že štandardné rozhranie php pre prácu zo sessions za moc nestojí.
http://pear.php.net/search.php?q=session&in=packages&x=0&y=0
Aha, mno ja mel na mysli neco trochu chytrejsiho neco ve style
aby neustale nemusel opisovat if (empty($_SESSION[ ... , neco co by mi pomohlo pracovat s promenyna mezi strankami, kdyz je oznamcim ze tyto chci uchovat, pomoc s identifikaci uzivatele, loginu, uchovani nejakych dat apod ..., ale asi to clovek bude muset udelat sam.
Tiskni Sdílej: