V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Ministerstvo vnitra odhalilo závažný kyberincident v IT systému resortu. Systém, do kterého se dostal útočník bez oprávnění, byl odpojen a nedošlo k odcizení dat [𝕏].
Mám problém, neustále mi umírá sapwebdispatcher (webová služba) a chtěl bych udělat script - program na kontrolu. Služba běží např. na https://sluzba:4443 na Solarisu. Chtěl bych tohle testovat (každou minutu) a získat návratové kódy - 0-OK a např 8-ERROR. V případě osmičky restart - to už bych zvládl dodělat. Jde mě to to - jak zjistit ty návratové koody u služby. Poradíte ? máte prosím někdo nějaký tip?
Díky Marek
bash
:
# pgrep bash 2543 2872 3040 3057Dalo by se to napsat i pomocí
ps
a grep
, ale toto bude jednodušší.
Jinou možností je sledovat, jestli na daném portu něco běží. Můžeme např. počkat 5 vteřin na odezvu AbcLinuxu na portu 81, kterou nedostaneme:
nc -w 5 -z www.abclinuxu.cz 81 || { echo Na tomto portu asi nic nejede.; }
Díky, určitě něco s toho použiji. Akorát musím do Solarisu nahrát nc (netcat) a nebo to proženu přes jiný server. Jinak jasně že by bylo lepší vyladit WD, ale musím čekat na SAP až dodá nový kernel .
Jinak další nápady vítám ...
wget --no-check-certificate -O /dev/null https://sluzba:4443Pripadne si este nastavit timeout. Navratova hodnota 0 ak ok, !=0 inak.
Tiskni
Sdílej: