V srpnu společnost HashiCorp přelicencovala "své produkty" Terraform, Packer, Vault, Boundary, Consul, Nomad a Waypoint z MPL a Vagrant z MIT na BSL (Business Source License). V září byl představen svobodný a otevřený fork Terraformu s názvem OpenTofu. Na konferenci Open Source Summit Japan 2023 byl představen (YouTube) svobodný a otevřený fork Vaultu s názvem OpenBao (GitHub).
Na dnes plánované vydání Debianu 12.3 bylo posunuto. V jádře 6.1.64-1 v souborovém systému ext4 je chyba #1057843 vedoucí k možnému poškození dat.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE? Pravidelný přehled novinek i s náhledy aplikací v Týden v GNOME a Týden v KDE.
Tak od ledna linuxové terminály, výchozí pozadí i celé desktopy v barvě "broskvového chmýří", v barvě "jejíž všeobjímající duch obohacuje mysl, tělo i srdce". Barvou roku 2024 je PANTONE 13-1023 Peach Fuzz.
Byla vydána verze 10 linuxové distribuce Freespire (Wikipedie). Jedná se o bezplatnou linuxovou distribuci vyvíjenou společností PC/OpenSystems LLC stojící za komerční distribucí Linspire (Wikipedie), původně Lindows.
Binarly REsearch před týdnem informoval o kritických zranitelnostech UEFI souhrnně pojmenovaných LogoFAIL. Tento týden doplnil podrobnosti. Útočník může nahradit logo zobrazováno při bootování vlastním speciálně upraveným obrázkem, jehož "zobrazení" při bootování spustí připravený kód. Pětiminutové povídání o LogoFAIL a ukázka útoku na YouTube.
Byla vydána listopadová aktualizace aneb nová verze 1.85 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a animovanými gify v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.85 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
git.kernel.org je nově oficiálně také v tmavém vzhledu.
Richard Hughes na svém blogu oznámil, že počet aktualizací firmwarů pomocí služby LVFS (Linux Vendor Firmware Service) přesáhl 100 milionů. Přehled podporovaných zařízení, nejnovějších firmwarů nebo zapojených výrobců na stránkách LVFS.
Byla vydána nová stabilní verze 3.19.0, tj. první z nové řady 3.19, minimalistické linuxové distribuce zaměřené na bezpečnost Alpine Linux (Wikipedie) postavené na standardní knihovně jazyka C musl libc a BusyBoxu. Z novinek lze vypíchnou podporu Raspberry Pi 5.
Zdravim
tuna ste mi poradili ako vyriesit problem v calc. Dokaze to spravit PHP?.
Zmeny sa striedaju dokola zmena A,B,C,D. Dna 1.1.2009 nastupuje zmena A aka zmena vyjde napr. na 25.6.2009?
V calc funguje pocet dni od 1.1.2009 do 25.6.2009 => vydeli 4 a zvysok po celociselnom deleni urci index pola A,B,C,D.
V php nedokazem spocitat rozdiel medzi dvoma datumami...
function time_diff_hours($begin, $end) { return (strtotime($end) - strtotime($begin)) / 3600; }To by vas mohlo namotivovat, jak vypocat rozdil mezi dvema datumy
Fce strtotime();
převede textový datum na timestamp což jsou sekundy a jeden den má 86400 sekund.
Takže:
$pocetDni = intVal(round((strtotime('2009-01-01') - strtotime('2009-06-25')) / 86400));
Platí v rozmezí roků 1900 - 2038
No a operátor % je zbytek po dělení, takže:
$pocetDni %= 4;
Dá index 0 - 3.
PS: strtotime umí zajímavé věci s datumem, pokud zklame vrací false.
Pro udržení kompaktibility a ipro staší PHPka je dobrá cesta zadávat datum v universálním formátu YYYY-MM-DD
intVal a round je vlastně zbytečné bo toto dělení probíhá celočíselně…
Tiskni
Sdílej: