Z aktualizovaného seznamu chyb (pdf) procesoru AMD EPYC 7002: #1474 - procesor se po 1044 dnech od posledního resetu zasekne [reddit].
Fossil (Wikipedie) byl vydán ve verzi 2.22. Jedná se o distribuovaný systém správy verzí propojený se správou chyb, wiki stránek a blogů s integrovaným webovým rozhraním. Vše běží z jednoho jediného spustitelného souboru a uloženo je v SQLite databázi.
David Malcolm se ve svém příspěvku na blogu vývojářů Red Hatu rozepsal o vylepšeních statické analýzy (volba -fanalyzer) v GCC 13.
Byla vydána nová stabilní verze 23.05 linuxové distribuce NixOS (Wikipedie). Její kódové označení je Stoat. Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání. O balíčky se v NixOS stará správce balíčků Nix.
Příspěvek na blogu CZ.NIC upozorňuje na nový útok na weby v Česku. Na honeypotech na Turrisech byla zaznamenána nová aktivita útočníků - probíhající útok na FTP servery, které se vyskytují na stejné IP adrese, jako aktivní WEB server.
Rakudo (Wikipedie), tj. překladač programovacího jazyka Raku (Wikipedie), byl vydán ve verzi 2023.05. Programovací jazyk Raku byl dříve znám pod názvem Perl 6.
Linux Foundation Europe představila projekt RISE (RISC-V Software Ecosystem), jehož cílem je urychlit vývoj open source softwaru pro architekturu RISC-V.
Armbian, tj. linuxová distribuce založená na Debianu a Ubuntu pro jednodeskové počítače na platformě ARM, byl vydán ve verzi 23.05. Přehled novinek v Changelogu.
Minulý týden proběhla openSUSE Conference 2023. Mimo jiné bylo oznámeno přejmenování systému MicroOS Desktop. MicroOS Desktop GNOME byl přejmenován na openSUSE Aeon a MicroOS Desktop Plasma na openSUSE Kalpa.
Thom Holwerda z OSnews si všímá, že vývoj operačního systému MINIX je prakticky mrtvý. Jeho hlavní autor, Andrew Tanenbaum, formálně odešel do důchodu v roce 2014 a příspěvky do kódu v následujících letech vůbec ustaly. Stav projektu shrnuje diskuze z roku 2020. Sice vyšlo najevo, že Intel používal MINIX v Management Engine, ale změny nezveřejňoval.
Řešení dotazu:
/etc/apache/httpd.confJinak správa stránek a modulů je řešena symlinkama. Tzn, že všechny moduly jsou dostupné v :
/etc/apache2/mods-availableA všechny zapnuté moduly jsou v :
/etc/apache2/mods-enabledObdobně je to u webových stránek :
/etc/apache2/sites-available # a : /etc/apache2/sites-enabledAby jsi nemusel složitě vytvářet symlinky příkazem "ln -s", tak jsou pro tento případ k dispozici příkazy :
# zapnutí modulu (vytvoření symlinku) : a2enmod jmeno_modulu # vypnutí modulu (vymazání symlinku) : a2dismod jmeno_modulu # zapnutí stránky (vytvoří symlink) : a2ensite jmeno_stranky # vypnutí stránky (smaže symlink): a2dissite jmeno_strankyTakže, celý postup by měl vypadat nějak takto. Nejdříve zapneme potřebné moduly :
a2enmod vhost_alias php5 rewriteDále si vytvoříme soubor :
nano -w /etc/apache2/sites-available/abclinuxu.czA do něj napelášíme :
<VirtualHost *:80> UseCanonicalName Off ServerName abclinuxu.cz ServerAlias *.abclinuxu.cz VirtualDocumentRoot /home/vweb/abclinuxu.cz/%1 CustomLog /var/log/apache2/sites/abclinuxu.cz-access.log common # vlozeni nejakeho konfigu, ktery budou mit vsechny virtualy spolecny : #Include /etc/apache2/virtual_rules.conf RewriteLog /var/log/apache2/sites/abclinuxu.cz-rewrite.log RewriteLogLevel 2 </VirtualHost>Nu, uložíme a pak zapneme stránku (vytvoříme symlink) :
a2ensite abclinuxu.czNu a nyní už jen chybí reloadnout apache :
/etc/init.d/apache reloadKonfigurační soubor je nastaven tak, aby šlo dynamicky vytvářet domény třetího řádu. Tzn, aby fungovalo www.abclinuxu.cz, tak musí být stránky umístěny v adresáři :
/home/vweb/abclinuxu.cz/www/Pokud chceš vytvořit doménu třetího řádu "neco.abclinuxu.cz", tak stačí jen vytvořit adresář "/home/vweb/abclinuxu.cz/neco/" a umístit do něj stránky :)
Pokud chceš vytvořit doménu třetího řádu "neco.abclinuxu.cz", tak stačí jen vytvořit adresář "/home/vweb/abclinuxu.cz/neco/" a umístit do něj stránky
Neodpustím si upřesnění: pokud to jméno nemá NS
záznam (což s největší pravděpodobností nemá), není to doména třetího řádu.
Tiskni
Sdílej: