Experti na kybernetickou bezpečnost potvrdili (en) největší dosud zaznamenaný únik dat. Hackeři při něm odkryli skoro 16 miliard přihlašovacích údajů z celého světa včetně účtů společností Google, Apple, Facebook, dalších sociálních sítí nebo některých serverů státní správy.
Společnost Meta ve spolupráci se společností Oakley oznámila řadu chytrých brýlí Oakley. První Oakley Meta HSTN si lze předobjednat za 499 dolarů.
Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) vyjádřilo podporu předložení projektu AI Gigafactory CZ, který do veřejné konzultace Evropské komise zaslala společnost České Radiokomunikace (CRA) v rámci iniciativy Project AIGF CZ. Jde o významný krok k rozvoji výpočetní infrastruktury pro umělou inteligenci (AI), která je prioritou resortu. Projekt je v souladu s cíli Národní strategie umělé inteligence ČR 2030 a je již součástí návrhu
… více »Nové číslo časopisu Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 154 (pdf). S podtitulem Automatizace domácnosti.
Americký prezident Donald Trump podepsal exekutivní příkaz, který prodlužuje lhůtu pro prodej amerických aktiv aplikace TikTok vlastněné čínskou společností ByteDance do amerických rukou o dalších 90 dnů. Americký Kongres loni v dubnu kvůli bezpečnostním obavám přijal zákon, podle kterého měl vstoupit v platnost zákaz sítě TikTok v USA v případě, že se prodej neuskuteční do 19. ledna. Trump však v lednu lhůtu pro prodej prodloužil o 75 dnů. V dubnu pak přikročil k prodloužení o dalších 75 dnů, lhůta tak měla vypršet dnešním dnem.
Microsoft hodlá zrušit další tisíce pracovních míst, a to především v obchodních odděleních. Předchozí kolo propouštění se uskutečnilo v květnu a dotklo se 6000 zaměstnanců. Vedení firmy již dříve upozornilo, že vzhledem k rozsáhlým investicím do umělé inteligence (AI) se bude snažit omezovat výdaje v jiných oblastech.
Společnost Murena ve spolupráci se společností Qwant představila vyhledávač Murena Find. Ve výchozím nastavení bude používán v mobilním operačním systému /e/OS a v Murena Workspace.
V mobilní aplikaci Facebooku se lze nově přihlašovat pomocí Passkeys.
Společnost Midjourney představila vlastní generátor videí pomocí umělé inteligence (AI) V1 Video Model.
Editor kódu Zed (Wikipedie) má nově v sobě integrovaný debugger. Podporuje Rust, C/C++, JavaScript, Go, Python a pomocí rozšíření i další programovací jazyky.
Dobry den, rad bych se zacal ucit J2EE - pro zacatek bych chtel v J2EE udelat nejaky jednoduchy informacni system, treba neco na zpusob internetoveho obchodu.
Vsiml jsem si vsak ze dobrych tutorialu o teto problematice moc neni. Mohli byste mi prosim nejaky dobry doporucit (ted nemyslim dokumentaci) nejlepe i s popisem instalace a konfigurace apache tomcat a vsech veci ktere vubec predchazeji tomu nez je mozne deplyovat vlastni aplikaci. Dekuji.
Velkym problemem vetsiny tutorialu co jsem nasel bylo, ze byly velmi stare 2002 - 2005, bojim se pak ze takovy tutorial by prinesl vice problemu nez uzitku, vzhledem k tomu ze se za ty roky spoustu veci urcite zmenilo...
To co by ste měl hledat by mělo být tutoriál EJB 3.0 a třeba tutoriál k JSF (Java Server Faces) a nějaký šablonovací systém např. Facelets. Poté tutoriál jak toto všechno spojit dohromady ve vývojovém prostředí (nastavení aplikačního serveru, databáze, jsf, ejb). Až napíšete své první Hello World a trochu proniknete do toho co je to JSF Managed Beana, Entity,, tak by ste se měl zajímat o funkce, které nabízí aplikační server a jak je využít v aplikaci (např. Web Services, JMX, JMS, Message Driven Beans, JAXB, user authorization - security, atd..)
Nalezl jsem napriklad toto:
http://interval.cz/?s=servlet
http://www.linuxzone.cz/index.phtml?ids=2&idc=179
Ale obou se tyka vyse zmineny problem - jsou starsiho data, myslite, ze ma cenu se do nich poustet? Jinak se nebranim ani anglicky psanym tutorialum.
To co by vám v začátcích mohlo pomoci jsou např. následující videa z publikované na java.cz:
JSF: java.cz/article/21434, EJB & JPA: java.cz/article/22449
Na pojem servlet, jsp v J2EE aplikaci tak nějak zapoměňte. O těchto věcech je potřeba vědět už v začátcích. Je potřeba vědět jak funguje servlet, jsp, aby jste se při čtení tutoriálů neztratil. V J2EE architektuře se využívá velké množství frameworků, které jsou postaveny na základech servletů a jsp stránek. Vy pak již jenom pracujete s tímto frameworkem, který vám ušetří práci a vy budete moci psát efektivněji a vaš kód bude třeba znovupoužitelný...
Nemá cenu :). Ak potrebuješ nejakú časť J2EE k praci, potom to cenu ma.
Tiskni
Sdílej: