Microsoft hodlá zrušit zhruba tři procenta pracovních míst. Microsoft na konci loňského června zaměstnával kolem 228.000 lidí. Tři procenta z tohoto počtu představují téměř 7000 pracovních míst.
V říjnu loňského roku provedl Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) místní šetření u společnosti Seznam.cz. Krajský soud v Brně tento týden konstatoval, že toto šetření bylo nezákonné.
Branch Privilege Injection (CVE-2024-45332, Paper) je nejnovější bezpečnostní problém procesorů Intel. Intel jej řeší ve včerejším opravném vydání 20250512 mikrokódů pro své procesory. Neprivilegovaný uživatel si například může přečíst /etc/shadow (YouTube).
Dle plánu byl vývoj Firefoxu přesunut z Mercurialu na Git. Oficiální repozitář se zdrojovými kódy je na GitHubu.
V terminálovém multiplexoru GNU Screen byly nalezeny a v upstreamu ve verzi 5.0.1 už opraveny bezpečnostních chyby CVE-2025-23395, CVE-2025-46802, CVE-2025-46803, CVE-2025-46804 a CVE-2025-46805. Podrobnosti na blogu SUSE Security Teamu.
Training Solo (Paper, GitHub) je nejnovější bezpečnostní problém procesorů Intel s eIBRS a některých procesorů ARM. Intel vydal opravnou verzi 20250512 mikrokódů pro své procesory.
Byla vydána nová verze 25.05.11 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Svobodný elektronický platební systém GNU Taler (Wikipedie, cgit) byl vydán ve verzi 1.0. GNU Taler chrání soukromí plátců a zároveň zajišťuje, aby byl příjem viditelný pro úřady. S vydáním verze 1.0 byl systém spuštěn ve Švýcarsku.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.
Dobry den, rad bych se zacal ucit J2EE - pro zacatek bych chtel v J2EE udelat nejaky jednoduchy informacni system, treba neco na zpusob internetoveho obchodu.
Vsiml jsem si vsak ze dobrych tutorialu o teto problematice moc neni. Mohli byste mi prosim nejaky dobry doporucit (ted nemyslim dokumentaci) nejlepe i s popisem instalace a konfigurace apache tomcat a vsech veci ktere vubec predchazeji tomu nez je mozne deplyovat vlastni aplikaci. Dekuji.
Velkym problemem vetsiny tutorialu co jsem nasel bylo, ze byly velmi stare 2002 - 2005, bojim se pak ze takovy tutorial by prinesl vice problemu nez uzitku, vzhledem k tomu ze se za ty roky spoustu veci urcite zmenilo...
To co by ste měl hledat by mělo být tutoriál EJB 3.0 a třeba tutoriál k JSF (Java Server Faces) a nějaký šablonovací systém např. Facelets. Poté tutoriál jak toto všechno spojit dohromady ve vývojovém prostředí (nastavení aplikačního serveru, databáze, jsf, ejb). Až napíšete své první Hello World a trochu proniknete do toho co je to JSF Managed Beana, Entity,, tak by ste se měl zajímat o funkce, které nabízí aplikační server a jak je využít v aplikaci (např. Web Services, JMX, JMS, Message Driven Beans, JAXB, user authorization - security, atd..)
Nalezl jsem napriklad toto:
http://interval.cz/?s=servlet
http://www.linuxzone.cz/index.phtml?ids=2&idc=179
Ale obou se tyka vyse zmineny problem - jsou starsiho data, myslite, ze ma cenu se do nich poustet? Jinak se nebranim ani anglicky psanym tutorialum.
To co by vám v začátcích mohlo pomoci jsou např. následující videa z publikované na java.cz:
JSF: java.cz/article/21434, EJB & JPA: java.cz/article/22449
Na pojem servlet, jsp v J2EE aplikaci tak nějak zapoměňte. O těchto věcech je potřeba vědět už v začátcích. Je potřeba vědět jak funguje servlet, jsp, aby jste se při čtení tutoriálů neztratil. V J2EE architektuře se využívá velké množství frameworků, které jsou postaveny na základech servletů a jsp stránek. Vy pak již jenom pracujete s tímto frameworkem, který vám ušetří práci a vy budete moci psát efektivněji a vaš kód bude třeba znovupoužitelný...
Nemá cenu :). Ak potrebuješ nejakú časť J2EE k praci, potom to cenu ma.
Tiskni
Sdílej: