Google Chrome 129 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 129.0.6668.58 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů (YouTube). Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 9 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře (YouTube: DevTools Chrome 127-129).
Byly nalezeny a opraveny bezpečnostní chyby CVE-2024-38812 a CVE-2024-38813 s CVSS 9.8 a 7.5 ve VMware vCenter Server. Jedná se o vzdálené spouštění příkazů (RCE) a eskalaci oprávnění.
MojeID rozdává bezpečnostní klíče (tokeny) GoTrust Idem Key pro přístup k online službám veřejné správy (NIA). Ti, kteří již mají, mohou získat tablet ve slosování.
Společnosti Nintendo a Pokémon žalují společnost Pocketpair. Její hra Palworld prý porušuje patenty Nintendo a Pokémon.
RabbitMQ (Wikipedie) byl vydán v nové major verzi 4.0. RabbitMQ je open source messaging a streaming broker napsaný v programovacím jazyce Erlang. Implementuje protokoly AMQP 0-9-1, AMQP 1.0, RabbitMQ Streams, MQTT a STOMP a v HTTP a WebSockets Web STOMP plugin, Web MQTT plugin a management plugin.
Po půl roce vývoje od vydání verze 46 bylo vydáno GNOME 47 s kódovým názvem Denver. Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání a v novinkách pro vývojáře. Krátké představení na YouTube.
Svobodná webová platforma pro sdílení a přehrávání videí PeerTube (Wikipedie) byla vydána v nové verzi 6.3. Přehled novinek i s náhledy v oficiálním oznámení a na GitHubu.
Uživatele Windows a Microsoft 365 Business a Enterprise mohou oficiálně používat Python v Excelu. Spolu s knihovnami jako pandas, Matplotlib a NLTK. Jedná se o spolupráci s Anacondou. Microsoft si tento "vynález integrace tabulkových procesorů s externími prostředími" patentoval: US12026560B2. Už před podáním patentu ale mohli uživatelé pro Python v Excelu používat například PyXLL. LibreOffice / OpenOffice.org měl PyUNO.
Provoz Mozilla.social, tj. instance Mastodonu provozované Mozillou, bude 17. prosince 2024 ukončen.
Byla vydána nová major verze 6 programovacího jazyka Swift (Wikipedie). Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu. Ke stažení jsou oficiální binární balíčky pro Ubuntu 20.04, Ubuntu 22.04, Ubuntu 24.04, Debian 12, Fedora 39, Amazon Linux 2 a Red Hat Universal Base Image 9.
Zdravim, mam jeden mensi dotaz, protoze me to prave zaskocilo:
public static void main(String[] args) { ArrayList String myList = new ArrayList String (); myList.add("abc"); myList.add("linux"); myList.add("java"); myList.add("ABC"); myList.add("Linux"); myList.add("Java"); Collections.sort(myList); for (String element : myList) System.out.println(element); }
Vypise
ABC Java Linux abc java linux
Co musim udelat, aby byl vypis (podle me) logicky takto:
abc ABC java linux Linux
java.utils.Collections.sort()
so spravnym komparatorom; defaultny da asi ine poradie ako chces.
http://www.google.com/search?q=collections%20sort%20locale
S locate to podle me nema nic spolecneho nebo se pletu?
To teda má, zkuste s různými locale a třeba některé bude logické :):):)
Collator collator = Collator.getInstance (Locale.US); //nebo jiné Locale třeba české Collections.sort(myList,collattor);
Jeste bych k tomu pripojil tento dotaz: Proc je razeni retezcu implicitne nastaveno takto? Nezda se vam to divne?
Nezdá :)
Třeba proto
... a třeba taky zmiňované LOCALE
Logicky je jako jak ?, dle čeho ? :)
dovoluji upozornit, že požadované není ani zaručeně české řazení
abc ABC java linux Linux nebo ABC abc java Linux linux
Je obojí správně abecedně seřazen česky a to nemluvě až narazíte na to že znaky č,ř,š,ž jsou považovány za základní.
Nevím jestli následující je to logicky, ale je to česky :)
cepem čepem cepín
WOW :)
Šoupák! :) je tam
Collections.sort(myList);
man ascii
. Je to akasi "Non-OOP Inheritance".
java.text.Collator
.
Tiskni Sdílej: