Kryptografická knihovna OpenSSL byla vydána v nové verzi 4.0. Přehled změn v souboru CHANGES.md na GitHubu. Odstraněna byla podpora SSLv2 Client Hello a SSLv3. Ve výchozím nastavení byla zakázána podpora odmítnutých eliptických křivek v TLS dle RFC 8422. Přibyla například podpora Encrypted Client Hello (ECH, RFC 9849).
curl up 2026, tj. setkání vývojářů a uživatelů curlu, proběhne opět v Praze. O víkendu 23. a 24. května v Pracovně.
Aplikace pro ověřování věku uživatelů on-line platforem je technicky hotová a brzy bude k dispozici pro občany EU, oznámila dnes předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová. Půjde podle ní o bezplatné a snadno použitelné řešení, které pomůže chránit děti před škodlivým a nelegálním obsahem. Aplikace bude podle ní fungovat na jakémkoli zařízení a bude zcela anonymní.
V prosinci 2012 byla z linuxového jádra odstraněna podpora procesorů 386. Včera započalo odstraňování podpory procesorů 486.
IuRe (Iuridicum Remedium) vyhlásila Ceny Velkého bratra za rok 2025. Slídily roku jsou automobilka Volkswagen, Meta a česká Ministerstva vnitra a průmyslu a obchodu. Autorem Výroku Velkého bratra je dánský ministr spravedlnosti zpochybňující právo na šifrovanou komunikaci. Naopak Pozitivní cenu získali studenti Masarykovy univerzity za odpor proti nucení do používaní aplikace ISIC.
Po osmi měsících vývoje byla vydána nová verze 0.16.0 programovacího jazyka Zig (Codeberg, Wikipedie). Přispělo 244 vývojářů. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Nejnovější X.Org X server 21.1.22 a Xwayland 24.1.10 řeší 5 bezpečnostních chyb: CVE-2026-33999, CVE-2026-34000, CVE-2026-34001, CVE-2026-34002 a CVE-2026-34003.
Po roce vývoje od vydání verze 1.28.0 byla vydána nová stabilní verze 1.30.0 webového serveru a reverzní proxy nginx (Wikipedie). Nová verze přináší řadu novinek. Podrobný přehled v souboru CHANGES-1.30.
Raspberry Pi OS, oficiální operační systém pro Raspberry Pi, byl vydán v nové verzi 2026-04-13. Přehled novinek poznámkách k vydání. Nově ve výchozím nastavení příkaz sudo vyžaduje heslo.
Společnost Blackmagic Design oznámila vydání verze 21 svého proprietárního softwaru pro editování videí a korekci barev DaVinci Resolve běžícího také na Linuxu. Z novinek je nutno vypíchnout možnost editování fotografií. Základní verze DaVinci Resolve je k dispozici zdarma. Plnou verzi DaVinci Resolve Studio lze koupit za 295 dolarů.
Dobry den, udelal jsem si v Jave jednoduchy port scanner a chtel bych pridat funkci, ze ke kazdemu otevrenemu portu se vypise i jmeno sluzby napriklad
TCP 21 FTP
TCP 22 SSH
atd.
Sehnat jmena sluzbe pro jednotlive porty neni problem (napr http://www.iana.org/assignments/port-numbers). Problem vsak je je vsechny dostat do pole/listu. Vypisovat rucne byt "jen" prvnich 1024 nazvu sluzeb by asi nebylo ono.
Nemate proto prosim uz nekdo sestavene takove pole/seznam? Verim, ze by to slo nekde najit, ja vsak hledal bezuspesne.
Tim bych se vazal pouze na Linux/Unix u Windows a dalsich platforem bych musel hledat dalsi reseni. Z tohoto hlediska mi prijde lepsi si spise udelat to pole.
Až budete do programu vkládat obrázek, taky ho budete přepisovat?
Cronin se zmínil o tom, že ten soubor by se dal přibalit k programu (tzn. bundlovat) právě pro případ, že v operačním systému nebude k dispozici. Parsovat a načíst do paměti jednoduchý textový soubor je nejspíš nejlepší a široce používané řešení a to je důvod, proč jste na webu nenašel to, co jste hledal.
A nebo, pokud by byl problém přibalit textový soubor k vašemu programu, šlo by z něj přinejhorším automaticky vygenerovat javový zdrojový kód, což by ve výsledku bylo přesně to, čeho byste jinak pracně dosahoval přepisováním.
Parser v Javě bude nejspíš 10x více kóduVyzerá to tak, že sa to skutočne rieši parsovaním
/etc/services.
http://www.dan.drydog.com/java/GetServiceByName.java
Tiskni
Sdílej: