O víkendu (15:00 až 23:00) probíhá EmacsConf 2023, tj. online konference vývojářů a uživatelů editoru GNU Emacs. Sledovat ji lze na stránkách konference. Záznamy jsou k dispozici přímo z programu.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE? Pravidelný přehled novinek i s náhledy aplikací v Týden v GNOME a Týden v KDE.
Organizace Apache Software Foundation (ASF) vydala verzi 20 integrovaného vývojového prostředí a vývojové platformy napsané v Javě NetBeans (Wikipedie). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také ze Snapcraftu a Flathubu.
Desktopové prostředí Cinnamon, vyvíjené primárně pro distribuci Linux Mint, dospělo do verze 6.0. Seznam změn obsahuje především menší opravy a v říjnovém přehledu novinek v Mintu avizovanou experimentální podporu Waylandu.
OpenZFS (Wikipedie), tj. implementace souborového systému ZFS pro Linux a FreeBSD, byl vydán ve verzích 2.2.2 a 2.1.14. Přináší důležitou opravu chyby vedoucí k možnému poškození dat.
V ownCloudu byly nalezeny tři kritické zranitelnosti: CVE-2023-49103, CVE-2023-49104 a CVE-2023-49105 s CVSS 10.0, 8.7 a 9.8. Zranitelnost CVE-2023-49103 je právě využívána útočníky. Nextcloudu se zranitelnosti netýkají.
I letos vychází řada ajťáckých adventních kalendářů. Programátoři se mohou potrápit při řešení úloh z kalendáře Advent of Code 2023. Pro programátory v Perlu je určen Perl Advent Calendar 2023. Zájemci o UX mohou sledovat Lean UXmas 2023. Pro zájemce o kybernetickou bezpečnost je určen Advent of Cyber 2023…
Byla vydána verze 2.12 svobodného video editoru Flowblade (GitHub, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Videoukázky funkcí Flowblade na Vimeu. Instalovat lze také z Flathubu.
Armbian, tj. linuxová distribuce založená na Debianu a Ubuntu optimalizovaná pro jednodeskové počítače na platformě ARM a RISC-V, ke stažení ale také pro Intel a AMD, byl vydán ve verzi 23.11 Topi. Přehled novinek v Changelogu.
Po 4 měsících vývoje byla vydána nová verze 4.2 multiplatformního open source herního enginu Godot (Wikipedie, GitHub). Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu a na YouTube.
Zdravim, mam objekt http://pastebin.com/m205ca6a1 a pozoruji na nem zvlastni chovani...
Nekde v kodu jsem pouzil tento zapis:
$query = DB::query( $sql );
$numb = DB::workup( $query, _num_rows );
pricemz vystup byl v poradku - dle kontroly pres db rozhrani
ale pote jsem metodu workup volal s parametrem _fetch_array stejne jako predhozim zpusobem, pozadovana promenna se nevyplni a pritom se nezachyti zadna vyjimka, kdyz to ale udelam takhle:
$query = DB::query( $sql );
$link = mysql_fetch_array( $query );
tak promenna $link obsahuje to, co ma...
Jsem bezradny, nedokazali mi zatim poradit ani nejvetsi php guru - asi ne, ze nevedeli, ale zrejme proto, ze nemeli cas o tom poradne premyslet, tak jsem to hodil sem.
Moc dekuji predem za odpoedi
$query = DB::query( $sql ); mysql_fetch_array( $query ); $link = mysql_fetch_array( $query );Protože to je přesně to, co ta dynamická šílenost dělá.
Ano, takhle mi to funguje... Troufl bych si rict, ze tam dela "bordel" jen ten mysql_fetch_array, ponevadz, kdyz to prubnu s mysql_num_rows napr., tak to projde a vyhodi to jednicku Ale porad mi unika, co mam spatne... Potreboval bych to nejak rozchodit :-/
mysql_fetch_array
ručně, z výsledku SQL dotazu se vezme jeden řádek a ten se ti vrátí. Když použiješ to automagické DB::workup($query, _fetch_array)
, tak se mysql_fetch_array zavolá jednou, výsledek se zahodí (tj. přijdeš o ten jeden řádek) a pak se mysql_fetch_array
zavolá podruhé a teprve tento výsledek se ti vrátí. Takže při použití DB::workup($query, _fetch_array)
přijdeš o každý lichý řádek.
Rozdíl mezi mysql_fetch_array
a mysql_num_rows
je ten, že mysql_num_rows
můžeš volat kolikrát chceš za sebou a vždy vrací stejný výsledek; naopak funkce mysql_fetch_array
má vedlejší účinky.
Tiskni
Sdílej: