Byla vydána nová verze 19 integrovaného vývojového prostředí (IDE) Qt Creator. Podrobný přehled novinek v changelogu.
Bitwig Studio (Wikipedie) bylo vydáno ve verzi 6. Jedná se o proprietární multiplatformní (macOS, Windows, Linux) digitální pracovní stanici pro práci s audiem (DAW).
Společnost Igalia představila novou linuxovou distribuci (framework) s názvem Moonforge. Jedná se o distribuci určenou pro vestavěné systémy. Vychází z projektů Yocto a OpenEmbedded.
Google Chrome 146 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 146.0.7680.71 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 29 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
D7VK byl vydán ve verzi 1.5. Jedná se o fork DXVK implementující překlad volání Direct3D 3 (novinka), 5, 6 a 7 na Vulkan. DXVK zvládá Direct3D 8, 9, 10 a 11.
Bylo vydáno Eclipse IDE 2026-03 aneb Eclipse 4.39. Představení novinek tohoto integrovaného vývojového prostředí také na YouTube.
Ze systému Slavia pojišťovny uniklo přibližně 150 gigabajtů citlivých dat. Jedná se například o pojistné dokumenty, lékařské záznamy nebo přímou komunikaci s klienty. Za únik může chyba dodavatelské společnosti.
Sněmovna propustila do dalšího kola projednávání vládní návrh zákona o digitální ekonomice, který má přinést bezpečnější on-line prostředí. Reaguje na evropské nařízení DSA o digitálních službách a upravuje třeba pravidla pro on-line tržiště nebo sociální sítě a má i víc chránit děti.
Meta převezme sociální síť pro umělou inteligenci (AI) Moltbook. Tvůrci Moltbooku – Matt Schlicht a Ben Parr – se díky dohodě stanou součástí Meta Superintelligence Labs (MSL). Meta MSL založila s cílem sjednotit své aktivity na poli AI a vyvinout takovou umělou inteligenci, která překoná lidské schopnosti v mnoha oblastech. Fungovat by měla ne jako centralizovaný nástroj, ale jako osobní asistent pro každého uživatele.
Byla vydána betaverze Fedora Linuxu 44 (ChangeSet), tj. poslední zastávka před vydáním finální verze, která je naplánována na úterý 14. dubna.
Dufam ze vam nevadi po anglicky, lebo pisem aj na zahranicne fora
Hi all,
I want to verify my sign array with OpenSSL library, but I have a problem:
I am using in JavaCard: ALG_ECDSA_SHA and for generate keys LENGTH_EC_F2M_163 , ALG_EC_F2M
result for this:
private key: 21B,
public key 43B
signLenght 48B r,s sequnce
hash diggest is 20B.
and the lengts are incorrect for OpenSSL, because I have aplication which use library OpenSSL and I am using algorithm:
#define SN_sect163k1 "sect163k1"
#define NID_sect163k1 721
#define OBJ_sect163k1 OBJ_secg_ellipticCurve,1L
result for OpenSSL for generate keys is:
private key: 202B
public key: 43B
sign: 42B r,s sequnce
hash diggest: 20B
sign exam:
http://www.openssl.org/docs/crypto/ecdsa.html
question is: How can I approve my verify and signature in javacard, what i will have to use? Can I use OpenSSL lib ? If yes which algorithm I will have to use in OpenSSL when I use (ALG_EC_F2M, ALG_ECDSA_SHA) in java card ....
Edited by: johny3212 on Sep 17, 2009 5:02 AM
Na otázku zatím nikdo bohužel neodpověděl.
Tiskni
Sdílej: