Iconify je seznam a galerie kolekcí vektorových open-source ikon, ke stažení je přes 275000 ikon z více jak dvou set sad. Tento rovněž open-source projekt dává vývojářům k dispozici i API pro snadnou integraci svobodných ikon do jejich projektů.
Dle plánu certifikační autorita Let's Encrypt nově vydává také certifikáty s šestidenní platností (160 hodin) s možností vystavit je na IP adresu.
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 14.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Just the Browser je projekt, 'který vám pomůže v internetovém prohlížeči deaktivovat funkce umělé inteligence, telemetrii, sponzorovaný obsah, integraci produktů a další nepříjemnosti' (repozitář na GitHubu). Využívá k tomu skrytá nastavení ve webových prohlížečích, určená původně pro firmy a organizace ('enterprise policies'). Pod linuxem je skriptem pro automatickou úpravu nastavení prozatím podporován pouze prohlížeč Firefox.
Svobodný multiplatformní herní engine Bevy napsaný v Rustu byl vydán ve verzi 0.18. Díky 174 přispěvatelům.
Miliardy korun na digitalizaci služeb státu nestačily. Stát do ní v letech 2020 až 2024 vložil víc než 50 miliard korun, ale původní cíl se nepodařilo splnit. Od loňského února měly být služby státu plně digitalizované a občané měli mít právo komunikovat se státem digitálně. Do tohoto data se povedlo plně digitalizovat 18 procent agendových služeb státu. Dnes to uvedl Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ) v souhrnné zprávě o stavu digitalizace v Česku. Zpráva vychází z výsledků víc než 50 kontrol, které NKÚ v posledních pěti letech v tomto oboru uskutečnil.
Nadace Wikimedia, která je provozovatelem internetové encyklopedie Wikipedia, oznámila u příležitosti 25. výročí vzniku encyklopedie nové licenční dohody s firmami vyvíjejícími umělou inteligenci (AI). Mezi partnery encyklopedie tak nově patří Microsoft, Amazon a Meta Platforms, ale také start-up Perplexity a francouzská společnost Mistral AI. Wikimedia má podobnou dohodu od roku 2022 také se společností Google ze skupiny
… více »D7VK byl vydán ve verzi 1.2. Jedná se o fork DXVK implementující překlad volání Direct3D 5, 6 a 7 na Vulkan. DXVK zvládá Direct3D 8, 9, 10 a 11.
Byla vydána verze 12.0.0 knihovny libvirt (Wikipedie) zastřešující různé virtualizační technologie a vytvářející jednotné rozhraní pro správu virtuálních strojů. Současně byl ve verzi 12.0.0 vydán související modul pro Python libvirt-python. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
CreepyLink.com je nový zkracovač URL adres, 'díky kterému budou vaše odkazy vypadat tak podezřele, jak je to jen možné'. Například odkaz na abclinuxu.cz tento zkracovač převádí do podoby 'https://netflix.web-safe.link/logger_8oIlgs_free_money.php'. Dle prohlášení autora je CreepyLink alternativou ke zkracovači ShadyURL (repozitář na githubu), který dnes již bohužel není v provozu.
Ahoj,
mam potize v importu XML souboru pomoci SimpleXML v PHP. Data jsou bez potizi, ale ke kazdymu zaznamu chci i ID, ktery je jako atribut. Normalne pomoci foreach kdyz nemusim resit pozici "kurzoru" v objektu SimpleXML to jde jak po masle. Ale pokud to delam pro FOR cyklus, jelikoz resim jednotlivy casti a mam na to nejakej algoritmus, kterej to rozdeli a importuje postupne - tak jsou potize. Ilustracni cast kodu vytrzena z kontextu vypada asi takhle:
$sxml = simplexml_load_file($this->EXTRACT_FOLDER . $this->xmlFile);
for ($i = $startingWith; $i < $limit; $i++) {
$vmAtributes = $sxml->ELEMENT[$i]->attributes();
$vmAtr = $vmAtributes['id'];
Tenhle kod ovsem nahlasi nize uvedenou hlasku a at delam co delam, proste se touhle jinak beznou cestou nikam nedostavam. Jediny co vim, ze kdyz dam natvrdo jeste pred FOR cyklem treba $sxml->ELEMENT[12345]->attributes() ... tak to projde, ale do cyklu se nejak nedostane zrejme ani samotny objekt SimpleXML - tam uz nezjistim nejen atributy elementu, ale ani vnitrni prvky pomoci inkrementovane hodnoty. Setkal se s tim nekdo? Mozna delam nejak zacatecnickou chybu, o tom, ze bych nemohl volat instanci tridy inicializovanou vne cyklu nejak nevim, ale uz to tak skoro vypada... Uz zacinam byt trochu nervozni :)
Fatal error: Call to a member function attributes() on a non-object in
Diky moc,
Standa
$myxml ='<?xml version="1.0"?>
<main version="1.0">
<polozky>
<polozka id="1">
<cena>25</cena>
<name>hustej mobil</name>
</polozka>
<polozka id="2">
<cena>255</cena>
<name>mycka rybicek</name>
</polozka>
</polozky>
</main>';
$xml = simplexml_load_string($myxml);
for($i = 0; $i < count($xml->polozky->polozka); $i++){
echo $xml->polozky->polozka[$i]->cena;
echo $xml->polozky->polozka[$i]['id'];
}
snad ti to pomuze
Tyhle varianty uz jsem zkousel, ale kdepak. Pes bude bud zakopanej jinde nebo nevim. Pokud bych ty tvy dva ECHO prikazy mel pred smyckou FOR a misto $i dosadil index v rozsahu, kterej v XML souboru skutecne je, pak se to zobrazi ok. Pokud to samy udelam ve smycce, zobrazi se prazdno... jako by tam fakt ten objekt (u tebe $xml) nebyl viditelnej.
Jeste doplnim. Pokud v tom cyklu FOR dam vypsat (ac je to samo blbost) urcitej prvek natvrdo (treba echo $sxml->ELEMENT[100]->PRVEK;), tak to projde. Takze co neumi uvnitr toho cyklu je echo $sxml->ELEMENT[$i]->PRVEK. Nevim ovsem proc, jelikoz zase necham-li echo $i, tak hezky vypise celou tu radu indexu a nema problem. Nemusi byt to $i nejak v uvozovkach nebo neco? Dalsi dulezita informace je, ze takovy kazdy prvek vkladam na danou pozici do pole a to pole pak vlozim jako jeden prvek do hlavniho pole - na konci pruchodu tim FOR cyklem.
Tak jsem na to prisel. Chyba byla jak jinak na moji strane, ikdyz dost skryta - do cyklu FOR jsem predaval v ramci OOP hodnoty pro prvni a druhy argument a pri vypsani samotneho id pruchodu cyklem bylo vse ok. Nicmene poradove cislo v SimpleXML objektu je zrejme potreba predavat explicitne jak INT... Tudiz vse vyresilo dosazeni funkce intval:
for($i = intval($startingWith); $i < intval($limit); $i++) {
treba to pomuze i nekomu dalsimu. Stane se to zrejme pouze v pripade kdy je FOR v metode, ktera prijima odjinud argumenty $startingWith a $limit. Hledal jsem chybu jinde, nez by clovek cekal, ze bude...
Tiskni
Sdílej: