Byla vydána beta verze Linux Mintu 21.3 s kódovým jménem Virginia. Podrobnosti v přehledu novinek a poznámkách k vydání. Vypíchnout lze Cinnamon 6.0 s experimentální podporu Waylandu. Linux Mint 21.3 bude podporován až do roku 2027.
Pavel Bašta se v příspěvku Internetové kšefty podíval na podvody při nákupech a prodejích zboží přes různé bazarové služby. Podělil se o rozhovor, který vedl s jedním podvodníkem. V závěru upozorňuje na databází podvodníků Podvod na bazaru.
Michal Strehovský na svých stránkách píše jak v C# vytvořit "bootovací hru" pro Raspberry Pi, tj. hru, která nepotřebuje operační systém (bare-metal). Zdrojové kódy jsou na GitHubu.
Greg Kroah-Hartman vydal Linux 6.6.6 (LKML) aneb Linux s číslem šelmy. Řeší regresi ve Wi-Fi.
Debian 12.3 byl kvůli chybě v jádře 6.1.64-1 nakonec přeskočen. Vydán byl rovnou Debian 12.4.
Počítačové hře Doom je dnes 30 let. Vydána byla 10. prosince 1993. Zahrát si ji lze také na Internet Archive.
V srpnu společnost HashiCorp přelicencovala "své produkty" Terraform, Packer, Vault, Boundary, Consul, Nomad a Waypoint z MPL a Vagrant z MIT na BSL (Business Source License). V září byl představen svobodný a otevřený fork Terraformu s názvem OpenTofu. Na konferenci Open Source Summit Japan 2023 byl představen (YouTube) svobodný a otevřený fork Vaultu s názvem OpenBao (GitHub).
Na dnes plánované vydání Debianu 12.3 bylo posunuto. V jádře 6.1.64-1 v souborovém systému ext4 je chyba #1057843 vedoucí k možnému poškození dat.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE? Pravidelný přehled novinek i s náhledy aplikací v Týden v GNOME a Týden v KDE.
Tak od ledna linuxové terminály, výchozí pozadí i celé desktopy v barvě "broskvového chmýří", v barvě "jejíž všeobjímající duch obohacuje mysl, tělo i srdce". Barvou roku 2024 je PANTONE 13-1023 Peach Fuzz.
$conn->add_handler (376, sub { $self->on_connect ($conn)) });
Pokud mas jiny zpusob, jak dostat do fce parametry, nez zavolanim te dane fce s danymi parametry, ozvi seAno, globální proměnnou. Někde totiž musíš mít inicializaci
$conn
, pravděpodobně ve stylu $conn = package->new()
, tak co ti brání mít $conn
jako glob. proměnnou (nebo lexikální proměnnou definovanou dostatečně vysoko, aby ji viděl i handler)?
Tím, že uděláš sub { $self->on_connect ($conn) }
, dostaneš přinejmenším vedlejší efekt, který tě může a nemusí trápit: v těle on_connect
budeš mít pořád stejnou hodnotu $conn
, jak byla když se volalo add_handler
, i kdyby se skutečná proměnná $conn
mezitím změnila.
No $conn je navrat metody modulu, ktery vraci tu objektovou instnanci, cili pokud umi tim zpusobem, co jsi naznacil, perl pristupovat ke globalnim promennym, nebudu vahat
S perlem delam teprve par tydnu a zacal jsem z prostredka, ponevadz zaklady algorytmizace uz mam za sebou v s jinymi jazyky - byla by to nuda Takhle rovnou zkousim psat IRC bota a na tom se ucim defacto cely perl.... kazdopadne diky za radu
Tiskni
Sdílej: