Bylo oznámeno vydání Fedora Linuxu 44. Ve finální verzi vychází šest oficiálních edic: Fedora Workstation a Fedora KDE Plasma Desktop pro desktopové, Fedora Server pro serverové, Fedora IoT pro internet věcí, Fedora Cloud pro cloudové nasazení a Fedora CoreOS pro ty, kteří preferují neměnné systémy. Vedle nich jsou k dispozici také další atomické desktopy, spiny a laby. Podrobný přehled novinek v samostatných článcích na stránkách
… více »David Malcolm se na blogu vývojářů Red Hatu rozepsal o vybraných novinkách v GCC 16, jež by mělo vyjít v nejbližších dnech. Vypíchnuta jsou vylepšení čitelnosti chybových zpráv v C++, aktualizovaný SARIF (Static Analysis Results Interchange Format) výstup a nová volba experimental-html v HTML výstupu.
Byla vydána verze R14.1.6 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání, podrobnosti v seznamu změn.
Jon Seager z Canonicalu včera na Ubuntu Community Hubu popsal budoucnost AI v Ubuntu. Dnes upřesnil: AI nástroje budou k dispozici jako Snap balíčky, vždy je může uživatel odinstalovat. Ve výchozím nastavení budou všechny AI nástroje používat lokální AI modely.
Nový ovladač Steam Controller jde do prodeje 4. května. Cena je 99 eur.
Greg Kroah-Hartman začal používat AI asistenta pojmenovaného gkh_clanker_t1000. V commitech se objevuje "Assisted-by: gkh_clanker_t1000". Na social.kernel.org publikoval jeho fotografii. Jedná se o Framework Desktop s AMD Ryzen AI Max a lokální LLM.
Ubuntu 26.10 bude Stonking Stingray (úžasný rejnok).
Webový prohlížeč Dillo (Wikipedie) byl vydán ve verzi 3.3.0. S experimentální podporou FLTK 1.4. S příkazem dilloc pro ovládání prohlížeče z příkazové řádky. Vývoj prohlížeče se přesunul z GitHubu na vlastní doménu dillo-browser.org (Git).
Byl publikován přehled dění a novinek z vývoje Asahi Linuxu, tj. Linuxu pro Apple Silicon. Vývojáři v přehledu vypíchli vylepšenou instalaci, podporu senzoru okolního světla, úsporu energie, opravy Bluetooth nebo zlepšení audia. Vývoj lze podpořit na Open Collective a GitHub Sponsors.
raylib (Wikipedie), tj. multiplatformní open-source knihovna pro vývoj grafických aplikací a her, byla vydána ve verzi 6.0.
Zdravim,
pokouzim se vytvorit program ktery bude vyuzivat k sapisovani do souboru adresu uvedenu v jakemkoliv souboru(myslim koncovku)
Nevim jak mam obsah toho souboru vtlacit do zavorky.
Zdrojovi kod: http://conquerors-of-stronghold.own.cz/program.txt (tady mi to ten kod nechtelo vzit tak sem ho dal na web)
Dekuji za pomoc.
.
1) Koncovky neříkají vůbec nic o obsahu souboru - pokud ho otevíráš tímhle stylem, tak to můžeš ukládat třeba do exe a nebude v tom rozdíl.
2) K otevření souboru na nějaké adrese tu adresu prostě z toho souboru načteš jako řetězec, a pak ji předáš jako parametr té funkci k otevření souboru.
3) Pokud možno, doporučuji se vyhnout se v podobných věcech streamům, ale to už je na tobě...
ukázka:
#include <cstdlib>
#include <cstdio>
#define FILELENGHT 40
int main(int argc, char *argv[])
{
FILE * addressFile; /*Soubor obsahujici adresu */
FILE * newFile; /*Ukazatel na soubor, ktery je na adrese nactene z druheho souboru*/
char filePath[FILELENGHT]; /*Cesta k novemu souboru*/
addressFile = fopen("souborsadresou.txt","w");
printf("Zadejte cestu k souboru: ");
gets(filePath);
fputs(filePath, addressFile);
fclose(addressFile);
addressFile = fopen("souborsadresou.txt","r");
fgets(filePath, sizeof(filePath), addressFile);
fclose(addressFile);
newFile = fopen(filePath, "w+");
fputs("Zkouska zapisu do noveho souboru", newFile);
fclose(newFile);
return 0;
}
var password;
var correctpassword="test";
password=prompt('Pro vstup do skryte sekce musite zadat heslo:','Sem napiste heslo');
if (password==correctpassword)
document.write("");
to heslo, mam to zatim jako testovaci verzi stranek.
A jeste, jak ten kod pravit aby se uz nemusela psat ta adresa ale aby stacilo ju tam nastavit jednou(jinym programem) a pak uz by si to tu adresu pouzivalo?
boze je mi 9 berte ohled :]
Mimochodem, jestli je to nějaká úloha, která nevyžaduje masivní výpočetní výkon, psal bych to v pythonu.
Tiskni
Sdílej: