Hodnota Bitcoinu, decentralizované kryptoměny překonala 75 000 dolarů (1 770 157 korun).
Byla vydána nová verze 8.11.0 řádkového nástroje a knihovny pro přenos dat po různých protokolech curl. S oficiální podporou WebSocket. Opravena byla bezpečnostní chyba CVE-2024-9681.
Baví vás elektronika, informační technologie, bastlení nebo obecně technika? Pak i tento měsíc je tady pro Vás Virtuální Bastlírna - online setkání hospodského typu všech nadšenců do techniky, organizované projektem MacGyver strahovského studentského klubu SiliconHill.
Pokud by se diskuze náhodou zadrhla, mají Strahováci nachystaná i výplňová témata. Například co se stalo za katastrofy poslední měsíc? Voyager 1 musel kvůli poruše … více »Bylo publikováno RFC 9669 - BPF Instruction Set Architecture (ISA) specifikující instrukční sadu jaderného subsystému eBPF (Wikipedie).
Ondsel, tj. vylepšený FreeCAD, po dvou letech skončil. Cílem Ondselu bylo vylepšit UX/UI FreeCADu a nabízet jej komerčně. Od začátku věděli, že konkurovat komerčním CADům bude těžké. Bylo to ale těžší, než si mysleli. Proprietární CADy se vyučují na školách a jsou hluboce zakořeněny v průmyslu. Většina vylepšení od Ondselu se dostane do FreeCADu.
Desktopové prostředí LXQt (Lightweight Qt Desktop Environment, Wikipedie) vzniklé sloučením projektů Razor-qt a LXDE bylo vydáno ve verzi 2.1.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Aplikace LocalSend, tj. multiplatformní open source alternativa k AirDropu, tj. bezpečné sdílení souborů a zpráv s okolními zařízeními přes lokální síť, bez potřeby připojení k internetu, byla vydána ve verzi 1.16, aktuálně 1.16.1. Instalovat lze také z Flathubu a Snapcraftu.
Nejnovější publikace v knižní edici správce české národní domény nese název ESP32 prakticky a jejím autorem je Martin Malý. Kniha je průvodcem ve světě výkonných a velmi bohatě vybavených mikrokontrolérů společnosti Espressif. V knize se naučíte, jak využít tento čip pro různé projekty, od základního nastavení a programování ESP32 v Arduino IDE, přes připojení k Wi-Fi a Bluetooth, až po pokročilé techniky, jako je realtime operační systém FreeRTOS, příjem signálu z družic nebo programování v ESP-IDF.
Byl představen nový oficiální 7palcový Raspberry Pi Touch Display 2. Rozlišení 720 × 1280 pixelů. Cena 60 dolarů.
Na čem aktuálně pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za říjen (YouTube).
Zdravim, jsem pravidelny navstevnik lide chatu -> mitnost pc. Chodim tam pres lide-gw pythonovou branu a ted me napadlo udelat nejakou proxy, ktera by fungovala jako takovy filtr vstupu, ktery by kontrolovaly prislusne moduly a teprve pak poustely do klienta. Avsak jsem zatim tvoril neuspesne :-(
Traffic probiha podle vseho pouze od klienta do proxy ( netusim jestli to leze i do brany a fuc ), ale od lide brany mi tam do proxy zadny traffic nejde, cili je zrejme neco spatne...
Login klienta do brany lide-gw je defaultne:
server = localhost
port = 13801
proxy jsem vytvoril na 127.0.0.1:13802
zde je kod: http://www.pastebin.cz/preview/384657616a64f3
lide-gw brana hlasi, ze se proxy pripoji (jede v terminalu), ale klientovi se pripojit nepodari, to je vse, co vam k tomu mohu rict, nevi nekdo, kde je chyba? :-(
Predem dekuji za odpovedi...
my $conn = Connection(); my $lide = $conn->accept();Nejdřív čekáte na spojení na jednom portu...
my $proxy = Proxy(); my $local = $proxy->accept();Pak na druhém...
while( my $input = <$lide> ) { chomp $input; print "$input\n"; my $l = <$local>; chomp $l; print $l $input; }Pak čtete řádek z prvního, pak z druhýho socketu (tohle pořadí máte nějak zaručeno, nebo si koledujete o deadlock), a pak printujete kam??? $1 asi těžko bude nějaký file descriptor, takže by to mělo celkem solidně řvát. Navíc používat $1 jako proměnnou je dost blbej nápad.
die "Can't connected to lide.cz!\n";Tohle je asi dost od věci, protože se to ani v jednom případě nikam nepřipojuje.
No ja jsem omylem hodil predchozi verzi, soucasna je: http://www.pastebin.cz/23778
Aco to ma delat? tento script by mel byt takovym mostem mezi lidegw branou a IRC klientem.
V soucasne dobe to dela to, ze se to napoji na lide branu, prijme data od klienta, ale to je tak vsechno, bud se tomuto mostu nedari odeslat data lidegw brane, nebo neni schopen ty data od ni prijimat a posilat klientovi...
Lidewg brana hlasi connected, tento perlovsky most hlasi connected obema socketum ( uz jsem ten vypis connected z kodu odstranil ), avsak klient se nedokaze prihlasit...
btw od klienta mi prijdou tyto data:
PASS ...
USER ...
NICK ...
Nenapada vas nekoho, jak to zprovoznit? :-(
Všimnul jsem si ale, že vůbec neukončuješ zprávy posílaný socketům, tak se ti všechny zprávy z "proxy" hromadí do 1. neukončené zprávy pro "lidegw" a proto na cílovém serveru není "nic vidět".
Kod verim, ze je zmateny, poneavdz tohle zkousim prvne, nikdy jsem takovou lokalni proxy nezkousel
A dotaz? Ja osobne doufam, ze staci uz jen kousicek k tomu, aby to fungovalo, tak bych chtel nakopnout takze znovu:
1) cil - udelat lokalni proxy, neboli takovy most mezi pythonovou lide-gw branou, ktera slouzi k vytvoreni socketu pro komunikaci lide chatu s IRC klientem.
defaultni login na tuto branu je server: localhost; port: 13801;
2) chovani soucasneho scriptu: pythonova brana hlasi prijem noveho spojeni ( tedy od teto lokalni proxy ), oba sockety byly zdarne vytvoreny a proxy prijima data od IRC klienta. To je ale vse - tato lokalni proxy pravdepodobne neodesila data od klienta k lide brane, nebo nedokaze prevzit data z lide brany ( anebo oboji ze ) :-/
3) soucasny kod:
#!/usr/bin/perl
use strict;
use IO::Socket;
sub Connection {
my $conn = new IO::Socket::INET (
PeerAddr => 'localhost',
PeerPort => '13801',
Proto => 'tcp',
Type => SOCK_STREAM,
);
if ( ! $conn ) {
die "Can't connected to lide.cz!\n";
} else {
return $conn;
}
}
sub Proxy {
my $conn = new IO::Socket::INET (
LocalAddr => '127.0.0.1',
LocalPort => '13802',
Proto => 'tcp',
Resue => 1,
Listen => 1,
);
if ( ! $conn ) {
die "Can't created a proxy!\n";
} else {
return $conn;
}
}
my $conn = Connection();
my $server = Proxy();
my $proxy = $server->accept();
my $lidegw = $conn->accept();
$conn->blocking(0);
$server->blocking(0);
while ( my $lide = <$lidegw> or my $local = <$proxy> ) {
chomp $lide;
chomp $local;
if ( $lide != '' ) {
print "from lidegw: $lide\n";
print $server "$lide\r\n";
} else {
print "from klient: $local\n";
print $conn "$local\r\n";
}
}
$lidegw
, zejména
...
my $lidegw = $conn->accept();
...
while ( my $lide = <$lidegw> or my $local = <$proxy> ) {
chomp $lide;
chomp $local;
if ( $lide != '' ) {
print "from lidegw: $lide\n";
print $server "$lide\r\n";
} else {
protože to nedává smysl, na tom socketu nic nenaslouchá.
Tiskni Sdílej: