Programovací jazyk Python byl vydán v nové major verzi 3.14.0. Podrobný přehled novinek v aktualizované dokumentaci.
Bylo oznámeno, že Qualcomm kupuje Arduino. Současně byla představena nová deska Arduino UNO Q se dvěma čipy: MPU Qualcomm Dragonwing QRB2210, na kterém může běžet Linux, a MCU STM32U585 a vývojové prostředí Arduino App Lab.
Multiplatformní open source voxelový herní engine Luanti byl vydán ve verzi 5.14.0. Podrobný přehled novinek v changelogu. Původně se jedná o Minecraftem inspirovaný Minetest v říjnu loňského roku přejmenovaný na Luanti.
Byla vydána nová stabilní verze 6.10 (YouTube) multiplatformního frameworku a GUI toolkitu Qt. Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání.
Netwide Assembler (NASM) byl vydán v nové major verzi 3.00. Přehled novinek v poznámkách k vydání v aktualizované dokumentaci.
Linuxová distribuce Frugalware (Wikipedie) ke konci roku 2025 oficiálně končí.
Byla vydána nová verze 3.0.6 svobodné aplikace pro úpravu a vytváření rastrové grafiky GIMP (GNU Image Manipulation Program). Přehled novinek v oznámení o vydání a v souboru NEWS na GitLabu. Nový GIMP bude brzy k dispozici také na Flathubu.
Americký výrobce čipů AMD uzavřel s americkou společností OpenAI smlouvu na několikaleté dodávky vyspělých mikročipů pro umělou inteligenci (AI). Součástí dohody je i předkupní právo OpenAI na přibližně desetiprocentní podíl v AMD.
Byla vydána nová verze 10.1 sady aplikací pro SSH komunikaci OpenSSH. Uživatel je nově varován, když se nepoužívá postkvantovou výměnu klíčů.
Potreboval by som stranku kde su popisane jednotlive rozdiely v Javascripte DOM pre jednotlive prehliadace: IE, Mozilla, Safari... Mam totizto specificku stranku ktora je prevazne Javascriptova a spravne funguje len pre IE, no musim ju urobit kompatibilnu aj pre ostatne prehlaidace.
Vdaka.
Řešení dotazu:
pre upresnenie
kde zistim ze ked je na nejaku komponentu pre IE volany Javascript setActive() tak mam pre Firefox pouzit focus()? alebo naopak.
http://www.w3schools.com/htmldom/default.asp
tu najdete pozadovane informacie...
Dosiahnut rovnaku funkcionalitu vo vsetkych/viacerych browseroch vsak vyzaduje omnoho viac - rozdielne enginy spracovavaju kod rozne - cize moze dojst aj rozdielnym 'vypoctom'. Dalsim velkym strasiakom su styly, ktore si taktiez kazdy browser 'vyklada' po svojom...
Takze vyzaduje si to vela casu ladenia... ... ENJOY
Tiskni
Sdílej: