Mobilní Datovka, tj. svobodná aplikace pro přístup k datovým schránkám pro zařízení s operačním systémem iOS a Android, byla minulá týden vydána v nové verzi 2.0.0. Zásadně bylo zmodernizováno uživatelské rozhraní. Přibyla možnost přepínat aplikaci mezi světlým a tmavým režimem. Současně byl publikován rozhovor QaA: Projekt Datovka očima vývojářů.
Multiplatformní open source aplikace scrcpy (Wikipedie) pro zrcadlení obrazovky i audia připojeného zařízení se systémem Android na desktopu a umožňující ovládání tohoto zařízení z desktopu, byla vydána v nové verzi 2.3.
Včera skončila upstream podpora PHP 8.0. Podporované verze jsou 8.1, 8.2 a 8.3.
Představen byl herní notebook TUXEDO Sirius 16 - Gen1 s 16,1palcovým displejem s rozlišením 2560 x 1440 pixelů, 8jádrovým CPU AMD Ryzen 7 7840HS a GPU AMD Radeon RX 7600M XT 8 GB. V konfiguraci si lze vybrat až 96 GB RAM. Hmotnost notebooku je 2,3 kg. Koupit jej lze s nainstalovaným TUXEDO OS nebo Ubuntu 22.04 LTS. Cena začíná na 1 699 eurech (41 500 korun).
Multimediální server a user space API PipeWire (Wikipedie) poskytující PulseAudio, JACK, ALSA a GStreamer rozhraní dospěl do verze 1.0.0.
LibreOffice Viewer je zpět na Google Play. Byl tam již dříve, ale kvůli chybovosti byl v roce 2020 odstraněn. Pravidelně aktualizovaný LibreOffice Viewer lze instalovat také z F-Droidu.
Byla vydána OpenMandriva Lx 5.0 s kódovým názvem Iodine. Po více než roce a půl od předchozí stabilní verze 4.3. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE? Pravidelný přehled novinek i s náhledy aplikací v Týden v GNOME a Týden v KDE.
Ansel (GitHub) je program pro úpravu digitálních fotografií. Jedná se o fork Darktable. Autorem je Aurélien Pierre, bývalý vývojář Darktable.
Microsoft předal realtimový operační systém Azure RTOS nadaci Eclipse (Microsoft, Eclipse). Nově se jmenuje Eclipse ThreadX (Wikipedie) a k dispozici je pod licencí MIT. Detaily ve FAQ.
Řešení dotazu:
To samo o sobě nestačí. Vždyť jen pozice tečky v příkladu:
arečv mesj lavomargorp.
Chce to doplnit zadání. I tak to na mě dělá dojem, že ta rutina má převádět do malých písmen — viz počáteční písmenko věty. Pak to ale nebude pracovat obousměrně. Buď je špatně specifikace, nebo příklad. S tímhle materiálem se prostě nedá dělat…
s/\>/#/g2. Dokud je úspěšné (tj. provede se nenulový počet nahrazení), posunuj znak před značkou, kam patří, tj. ekvivalent:
s/(\w*)(\w)#(\w*)/\1#\3\2/g3. Odstraň značky:
s/#//gKonkrétní tvar regulárních výrazů se trochu liší podle jazyka a nahrazení se bude dělat nějakou funkcí/metodou, ale lze to takto udělat v čemkoli od sedu přes C po Javu.
Podivej se na tridu StringBuilder ze zakladniho baliku java.lang - jeji popis nades v JDKcku. Ta obsahuje metodu Reverse(). Coz by melo prakticky byt co hledas, jen to spravne pouzit ... . Navic je Stringbuilder optimalnim resenim - v pripade velkeho mnozstvi casto se menicich retezcu nebudes vytvaret stale nove instance, jako by tomu bylo v pripade Stringu.
public static String sifruj(String s){
StringTokenizer st = new StringTokenizer(s, " .:!?", true);
String result = "";
while (st.hasMoreTokens()){
result += (new StringBuilder(st.nextToken())).reverse();
}
return result;
}
$x = "Vcera jsem programoval."; $r = ""; while ($x =~ m/^([^A-Za-z]*)([A-Za-z]+)(.*)$/) { $r .= $1 . reverse($2); $x = $3; } $r .= $x; print "$r\n";
$x = "Vcera jsem programoval."; while ($x =~ s/^([^A-Za-z]*)([A-Za-z]+)(.*)$/$1 . reverse($2) . $3/e) { print "$x\n"; }vysledek
Vcera jsem programoval. arecV jsem programoval. Vcera jsem programoval. ...ale hlavni duvod proc jsem pouzil jenom m// je ze nevim na jaky urovni jsou RE v jave tak jsem to nechtel zbytecne komplikovat...
String novy_retazec = "";
String slovo;
[kym nie som na konci retazca]
slovo = "";
[kym nenarazim na koniec slova] //napr. medzera
slovo = [aktualne pismeno] + slovo;
novy_retazec += " " + slovo;
Alebo na prevracanie stringov použiť StringBuilder
Tiskni
Sdílej: