Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Vím, že tady píšu samé kraviny (slušně řečeno), ale nevíte náhodou někdo, proč Didot rozdělil 1 m na 2660 dílů aby mu tak vznikl 1 b? Přece ho to nenapadlo jen tak...
Když jsem včera v 16 hodin přišla domů, šla jsem okamžitě spát. V noci jsem se probudila a neuměla jsem usnout. Pořád jsem přemýšlela nad tím, jak se mám dobře.
Zdravíčko. Mám problém (ostatně kdo ho nemá). Potřebovala bych zjistit počet znaků v mé závěrečné práci psané v LaTeXu. Na internetu jsem nic nenašla - asi blbě hledám. Mohl byste mi někdo pomoci? Díky za každou radu, Martina.
Dnes jsem si popovídala s naším panem učitelem. Moje práce ještě neurčitého názvu se bude zabývat typografickými pravidly, rozdíly mezi WYSIWYG editory - TeXem/LaTeXem a zřejmě nějakým úvodem do LaTeXu. A ve čtvrťáku si asi vytvořím své vlastní písmo a budu pokračovat s přiblížením LaTeXu. Co vy na to?
Po dlouhém a hlubokém mozkovém hloubání a dloubání jsem se rozhodla poradit se s Vámi o mé práci. Jelikož jsem asi dvouletou příznivkyní Linuxu, rozhodla jsem se o něm napsat ročníkovou a posléze maturitní práci. Nad tématem jsem neváhala, zato nad obsahem a nad tím, jak vysoko mám nasadit laťku váhám dlouho. Nevím, zda-li mám práci napsat pro absolutního začátečníka, který si koupil počítač a chtěl by si nainstalovat Linux i když toho o počítačích moc neví, nebo ji mám napsat pro uživatele, který nějakou tu zkušenost s počítačem má a Windows chce vyměnit.
Profil pana Jana Jilka mě donutil k tomu, abych mu oponovala. Mám sice hodně práce do školy, ale musím se trošku vyvztekat. Dělám to strašně ráda. A nejraději se vztekám kvůli blbostem. Docela se divím mému okolí, že to se mnou vydrží.
Tak tedy....že tu nechodí mladé holky? Koukněte se kolem pánové... tak třeba Anička, Anežka, já (omlouvám se těm dámám, na které jsem zapoměla). To vám nestačíme? Jistě, není nás tady mnoho a tak se tedy nabízí otázka jak to? Ono to bude možná tím, že se raději zajímáme o hezké oblečení, šminky, botičky, doplňky atd. a o nějakém Linuxu nemáme ani páru. Linux? Co to je? Takže pánové vzhůru do kampaně “Linux nejen pro muže”. A začněte třeba u svých lepších poloviček (já osobně jsem se k Linuxu taky takto dostala). Vytáhněte na ně Beryla nebo Compiz, pak SuperTuxe a myslím, že prvotní úspěch je zaručen.