Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Open source mapová a navigační aplikace OsmAnd (OpenStreetMap Automated Navigation Directions, Wikipedie, GitHub) oslavila 15 let.
Vývojář Spytihněv, autor počítačové hry Hrot (Wikipedie, ProtonDB), pracuje na nové hře Brno Transit. Jedná se o příběhový psychologický horor o strojvedoucím v zácviku, uvězněném v nejzatuchlejším metru východně od všeho, na čem záleží. Vydání je plánováno na čtvrté čtvrtletí letošního roku.
V uplynulých dnech byla v depu Českých drah v Brně-Maloměřicích úspěšně dokončena zástavba speciální antény satelitního internetu Starlink od společnosti SpaceX do jednotky InterPanter 660 004 Českých drah. Zástavbu provedla Škoda Group. Cestující se s InterPanterem, vybaveným vysokorychlostním satelitním internetem, setkají například na linkách Svitava Brno – Česká Třebová – Praha nebo Moravan Brno – Břeclav – Přerov – Olomouc.
Byla vydána nová verze 8.7.0 správce sbírky fotografií digiKam (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v oficiálním oznámení (NEWS). Nejnovější digiKam je ke stažení také jako balíček ve formátu AppImage. Stačí jej stáhnout, nastavit právo ke spuštění a spustit.
Vím, že tady píšu samé kraviny (slušně řečeno), ale nevíte náhodou někdo, proč Didot rozdělil 1 m na 2660 dílů aby mu tak vznikl 1 b? Přece ho to nenapadlo jen tak...
Když jsem včera v 16 hodin přišla domů, šla jsem okamžitě spát. V noci jsem se probudila a neuměla jsem usnout. Pořád jsem přemýšlela nad tím, jak se mám dobře.
Dnes jsem si popovídala s naším panem učitelem. Moje práce ještě neurčitého názvu se bude zabývat typografickými pravidly, rozdíly mezi WYSIWYG editory - TeXem/LaTeXem a zřejmě nějakým úvodem do LaTeXu. A ve čtvrťáku si asi vytvořím své vlastní písmo a budu pokračovat s přiblížením LaTeXu. Co vy na to?
Profil pana Jana Jilka mě donutil k tomu, abych mu oponovala. Mám sice hodně práce do školy, ale musím se trošku vyvztekat. Dělám to strašně ráda. A nejraději se vztekám kvůli blbostem. Docela se divím mému okolí, že to se mnou vydrží.
Tak tedy....že tu nechodí mladé holky? Koukněte se kolem pánové... tak třeba Anička, Anežka, já (omlouvám se těm dámám, na které jsem zapoměla). To vám nestačíme? Jistě, není nás tady mnoho a tak se tedy nabízí otázka jak to? Ono to bude možná tím, že se raději zajímáme o hezké oblečení, šminky, botičky, doplňky atd. a o nějakém Linuxu nemáme ani páru. Linux? Co to je? Takže pánové vzhůru do kampaně “Linux nejen pro muže”. A začněte třeba u svých lepších poloviček (já osobně jsem se k Linuxu taky takto dostala). Vytáhněte na ně Beryla nebo Compiz, pak SuperTuxe a myslím, že prvotní úspěch je zaručen.