T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Jinak na internetu a v knihách o tom bylo spoustu napsáno, takže inspirace bude dost....a ten kdo to bude hodnotit, bude moci porovnávat, na to bacha, bude to muset bejt dost, dost, dost dobrý a hlavně nestraný (a ten kdo to bude hodnotit, nesmí bejt WinLike zaujatej parchant). Já bych zvolil spíš míň profláknutý téma...
Ovšem pokud musí napsat @, # a nově také ' ' přepíná si klávesnici na anglickou nebo zadává alt + číslo.To dělám taky tak ...
Já taky. Nevím totiž, jak jinak bych ty znaky zadal...Přes pravý Alt?
Ja delam presne to same ... nejspis proto, ze nejsem zvykly na ceskou klavesnici, ponevac v 99% casu pouzivam anglickou. Na ceskou prepnu pouze v okamziku, kdy musim napsat nekam cesky text (velmi zridka) nebo kdyz pisu/odpovidam cloveku, co mi napsal e-mail s diakritikou. Zavinaci pisu jako Alt+64, mrizku a apostrof v ceskem textu pouzivam tak zridka, ze nez se je ucit, radeji docasne prepnu klavesnici. BTW: Cloveku, ktery si usmyslel, ze defaultni klavesnice (tenkrat psaciho stroje) bude QWERTZ a ne QWERTY, bych udelal neco opravdu, ale opravdu zlehoOvšem pokud musí napsat @, # a nově také ' ' přepíná si klávesnici na anglickou nebo zadává alt + číslo.To dělám taky tak ...
BTW: Cloveku, ktery si usmyslel, ze defaultni klavesnice (tenkrat psaciho stroje) bude QWERTZ a ne QWERTY, bych udelal neco opravdu, ale opravdu zlehoMožná, že se mýlím, ale mám pocit, že "y" se v češtině vyskytuje častěji, než "z". A rozhodně je jednodušší pohnout malinko malíčkem, než šponovat ukazováček..
Ale koupíNejlepší jsou hlášky "potřebuju nějakej levnej počítač, nic výkonnýho, bude to jen na hry.""Potřebuju nějakej levnej počítač na ten internet a mejl. A bude to umět i to AjSíkJů?"
Musím se zastat Chipu. Odebírám ho spolu s Linux+ v práci, a docela mu fandím, protože se docela snaží Linux popularizovat. Kéž by si z něj vzaly vzor i ostatní časopisy. Aspoň co jsem postřehnul, tak podává nestranné informace (někdy je i na straně LinuxuTím máte na mysli články typu Linux jako Vista?)).
Prosím Tě, co přesně má být to "eviola"?Tak to nemám nejmenší ponětí.
Děkuji za upozornění.
Tím máte na mysli články typu Linux jako Vista?)Já nevím, moc to nečtu, většinou ho hned hodím kolegovi. Ale všimnul jsem si pro Linux pozitivně laděných nadpisů, zkouknul jsem to letem, a připadlo mi to psáno stylem, který Linux chválí, ale zároveň nepíše fanatické Linux rulezzz. Už i dříve, když jsem ho četl hodně, tam občas psali o Linuxu zcela nezaujatě. Pravda je, že článek, na který narážíš - bylo to něco jako Linux lepší než Vista - asi zcela nezaujatý není
Já nevím, moc to nečtu, většinou ho hned hodím kolegovi. Ale všimnul jsem si pro Linux pozitivně laděných nadpisů, zkouknul jsem to letem, a připadlo mi to psáno stylem, který Linux chválí, ale zároveň nepíše fanatické Linux rulezzz. Už i dříve, když jsem ho četl hodně, tam občas psali o Linuxu zcela nezaujatě.Pravda, sem tam se tam něco objeví, ale spíše nějaké srovnávání s Vistou, i když naposled tam bylo vcelku pěkně popsáno SuSE 10.3 a na DVD bylo ISO Live CDčka(v každém CHIPu je nějaká Linuxová distribuce a za to mají u mě malé plus. Dokonce jsem tam jednou zahlédl i programy pro Linux, bohužel trošku nešťastně v podobě zdrojáků). Jinak mi ale většina časopisu přijde spíše jako komerční blábol, i když to záleží na článku.
Pravda je, že článek, na který narážíš - bylo to něco jako Linux lepší než Vista - asi zcela nezaujatý neníPřesně ten. Četl jsem ho zrovna v době kdy na PCT.cz vyšel 3.díl série o Ubuntu, takže jsem byl pěkně nakrklý. Myslím, že v článcích o Linuxu na CHIPu je vidět co je psáno Čechem a co překládáno z Němčiny.
A stydlivka jsem kvůli tomu, že moc nepublikuji veřejně. Cítím se pak blbě.To je chyba člověk by se měl snažit publikovat a být vidět. Teda samozřejmě všeho moc škodí
Myslím, že dvacet stran bude málo. Budu na tom pracovat rok a půl :)20 stran textu dá nejméně dvakrát tak větší práci než stran 40, to potvrdí 4 z 5 grafomanů... Tedy pokud nechcete téma odfláknout a vyplnit to jen vatou, to potom je určitě otravnější to nafukovat. Seriózní zadavatel proto vyhrožuje, bude-li práce určitý počet stran přesahovat, s čímž se zajisté v pozdějším životě potkáte
ukázat lidem, že Windows není nutný.Zrovna na stavebce, kam autorka chodí, by to nebylo ončo, pro výuku je tam nutný VIZ, AutoCAD, Callida ...
Tiskni
Sdílej: