abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 04:33 | Komunita

    Konference OpenAlt 2026 hledá přednášející. Proběhne o víkendu 7. a 8. listopadu na půdě Fakulty informačních technologií VUT v Brně. Témata konference jsou: Otevřený a svobodný software, IoT a Hnutí tvůrců, Vzdělávání, Bezpečnost a soukromí, Otevřená společnost, komunity a data, OpenMobility a další.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 04:22 | IT novinky

    Společnosti OpenAI a Broadcom oznámily čip optimalizovaný pro AI pojmenovaný Jalapeño.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 20:22 | Nová verze

    Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 15:44 | IT novinky

    Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 13:44 | Nová verze

    Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 11:11 | Zajímavý software

    Vasudeva Kamath představil utilitu debvulns, alternativu k nativní utilitě debsecan, pro výpis zranitelností v Debianu. Navíc má především možnost výstupu ve strukturovaných formátech JSON a CSV. V plánu je exportér pro Prometheus.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    24.6. 21:44 | IT novinky

    Oficiální český státní eshop s elektronickými dálničními známkami nově najdete na edalnice.gov.cz. Doména gov.cz jasně potvrzuje, že jste na oficiálním státním webu [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 26
    24.6. 14:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 4.8.0 interaktivního shellu fish (friendly interactive shell, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 6
    24.6. 12:00 | Nová verze

    Byl aktualizován seznam 500 nejvýkonnějších superpočítačů na světě TOP500. Nejvýkonnějším superpočítačem se nově stal čínský LineShine v Národním superpočítačovém centru v Šen-čenu (NSCS) s výkonem 2,198 exaFLOPS. Z prvního místa sesadil americký superpočítač El Capitan s výkonem 1,809 exaFLOPS. Nejvýkonnější český počítač C24 klesl na 215 místo. Karolina, GPU partition klesla na 249. místo a Karolina, CPU partition na 475. místo.

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 16
    23.6. 21:00 | IT novinky

    Zemřel průkopník videoherní hudby Bobby Prince (Wikipedie). Složil hudbu pro hry Wolfenstein 3D, Doom, Doom II, Duke Nukem II a Duke Nukem 3D.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 20
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (17%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 1990 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Dotaz: Nezobrazeni php stránek

    4.6.2003 10:16 aleš
    Nezobrazeni php stránek
    Přečteno: 163×
    Dobrý den, mám problém se zobrazením php stránek .PHP info funguje, stránky
    napsané celé jako php také, ale nezobrazují se se stránky napsané
    stylem "php ...zde něco> html-zde vložený kód php /html." Chyba
    je vyloučena na druhém PC běží. Díval jsem se do konfiguráků apache
    i php ale na nic jsem nepřišel. Problém je na suse 8.0, ale na omluvu
    suse to stejné dělá i ve W u kamaráda kde je nainstalovaný PHP triad
    . Ten stejný program používám na druhém PC a vše OK, běží to i v RH8.0
    Dík za jakoukoli radu. Nemohu napsat cekou sintaxi,nezobrazu je se to. Aleš

    Odpovědi

    4.6.2003 10:34 lazyboy | skóre: 13
    Rozbalit Rozbalit vše Nezobrazeni php stránek
    Hmm to je divne, a nastaveno v php.ini je vse spravne? Jestli nahodou neocekava neco jako
    short_open_tag=On.
    4.6.2003 10:43 ales
    Rozbalit Rozbalit vše Nezobrazeni php stránek
    Je to divne, short_open_tag=on je tam take.Diky za pomoc
    Ales
    4.6.2003 10:42 unchallenger | skóre: 69 | blog: unchallenger
    Rozbalit Rozbalit vše Nezobrazeni php stránek
    Ale jo, syntaxi napsat můžeš (bez toho jde dost těžko pochopit, jak to tvoje PHP vlastně vypadá), akorát bys musel nahradit > za &gt; To je ale drbačka, takže zkus kolem < a > vrazit mezery, pak se z toho neudělají tagy.
    4.6.2003 10:50 ales
    Rozbalit Rozbalit vše Nezobrazeni php stránek
    Ja myslel< ?php tady neco ? >< HTML >zde vlozeny kod
    php < /HTML >. Myslel jsem tim to ze pokud jsou stranky
    napsane cele jako php s tim ze HTML tagy davas napr. do
    printfu tak je vse OK, pokud jsou jak je uvedeno nahore
    tak script probehne, zadne varovani, chybove hlasky
    ale odmenou je bila strana Ales
    4.6.2003 11:59 unchallenger | skóre: 69 | blog: unchallenger
    Rozbalit Rozbalit vše Nezobrazeni php stránek
    Tam, kde píšeš ,,zde vložený kód PHP`` nemá žádný kód PHP co dělat (pokud ten příklad dobře chápu). Základní mód parsování je vždy HTML a PHP se musí oescapovat. Doporučuji přečíst http://cz.php.net/manual/cs/language.basic-syntax.php
    4.6.2003 13:22 ales
    Rozbalit Rozbalit vše Nezobrazeni php stránek
    ja se asi nevyjadril presne promin ale ja myslel napriklad
    < ?php $pozdrav = "Ahoj lidi"; ?> a v html dam
    < html > zde je < ?php echo($pozdrav); ? >< /html >
    tak tam ma byt zde je Ahoj lidi.Doufan ze syntaxe je dobra
    ale jak sem psal ty stranky funguji na druhem PC bez problemu. Ahoj Ales
    4.6.2003 14:34 unchallenger | skóre: 69 | blog: unchallenger
    Rozbalit Rozbalit vše Nezobrazeni php stránek
    A sorry, tak to jsem to nepochopil. Prázdná stránka vypadá jako výsledek chyby (jaké?) při vypnutém debugu. Máš zapnuté
    error_reporting = E_ALL
    display_errors = On
    
    a nevypíše to žádnou chybu?
    4.6.2003 15:14 ales
    Rozbalit Rozbalit vše Nezobrazeni php stránek
    mam error_reporting = E_ALL & ~E_NOTICE
    display_errors = on ICQ 171460953 Dik Ales
    4.6.2003 17:40 unchallenger | skóre: 69 | blog: unchallenger
    Rozbalit Rozbalit vše Nezobrazeni php stránek
    Takže abych to shrnul, když se nevyskytuje < ?php ... ?> ještě před < html >, tak php normálně funguje. Nefunguje to, jen když je php ještě před html. Napadají mne různá obskurní nastavení kontroly výstupu a posílání hlaviček, ale nic z toho nemělo mít takovéto následky. Je ta ,,bílá stránka`` fakt úplně prázdná? Browserům nevěř, zkus wget nebo nejlíp telnet na port 80, to uvidíš i vrácenou hlavičku.
    5.6.2003 15:53 ales
    Rozbalit Rozbalit vše Nezobrazeni php stránek
    nevim jestli to ma souvislost ale nainstaloval sem ty suse na
    druhe pc a objevila se hlaska
    Failed opening /usr/local/httpd/htdocs/zaklad.php for
    inclusion (include_path = usr/share/php) in Unknown on line 0
    Ales
    5.6.2003 17:58 unchallenger | skóre: 69 | blog: unchallenger
    Rozbalit Rozbalit vše Nezobrazeni php stránek
    No tak tady by to mělo být poměrně jasné, ne? Snažíš se includnout něco, co nelze najít v include_path (nemáš v ní asi ,,.``, navíc include_path=/usr/share/php je poměrně obskurní nastavení, ale je to SuSE...).
    5.6.2003 22:11 ales
    Rozbalit Rozbalit vše Nezobrazeni php stránek
    Sel sem a zacal sem odmazavat od zacatku a zjistil sem
    ze me to bori script ktery pocita pristupy ke strance
    a to radek v tom scriptu require"./global.php";
    Vypisoval me hlasku Fatal error Nemuzu otevrit require global.php (include
    patch = php/pear)Tento soubor je ale vlozen do vsech
    mych scriptu a jsou v nem ulozeny global promene, nazev
    serveru,databaze atd. Ve vsech ostatnich je to OK na tom
    druhem PC taky. Jeste jednou dik vsem za pomoc.Ja asi ty glob
    promene nahradim primo v tom scriptu localnima Dik    vsem a zejmena Yetimu za e-mailovou korespondenci
    se mnou Ales
    15.9.2004 17:55 Josef
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nezobrazeni php stránek
    Zdravi, cetl jsem tady konferenci a mam podobny porblem jako tasy uz resil YETI, ale nemuzu to rozchodit------ nejdou mi includovat stranky, ale PHP je vse OK, v php.ini mam direktivu

    ; UNIX: "/path1:/path2"
    include_path = " .:/usr/share/php"

    Nevite, kde je chyba THX

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.