Armbian, tj. linuxová distribuce založená na Debianu a Ubuntu optimalizovaná pro jednodeskové počítače na platformě ARM a RISC-V, ke stažení ale také pro Intel a AMD, byl vydán ve verzi 23.11 Topi. Přehled novinek v Changelogu.
Po 4 měsících vývoje byla vydána nová verze 4.2 multiplatformního open source herního enginu Godot (Wikipedie, GitHub). Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu a na YouTube.
Byla vydána nová stabilní verze 23.11 linuxové distribuce NixOS (Wikipedie). Její kódové označení je Tapir. Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání. O balíčky se v NixOS stará správce balíčků Nix.
Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) upozorňuje na hrozbu spojenou s používáním mobilní aplikace WeChat a její čínské verze Weixin (dále jen WeChat). Ta sbírá velký objem uživatelských dat, a právě to by – v kombinaci se způsobem jejich sběru – mohlo sloužit k přesnému zacílení kybernetických útoků.
LibreQoS je svobodná aplikace vhodná pro poskytovatele internetové připojení pro rezervaci a řízení datových toků zákazníků (QoS - Quality of Service, QoE - Quality of Experience). Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí GPLv2. Aktuální verze je 1.4.
Byla vydána Beta 1 verze KDE 6 (Plasma, Frameworks a Gear) postavené na Qt 6. Testovat lze například v distribuci KDE Neon. Stabilní verze je plánována na konec února 2024. Předchozí velké vydání 5 vylo vydáno téměř před 10 lety (červenec 2014).
Open-source webmail Roundcube se připojil k balíku aplikací Nextcloudu. Převzetí firmou Nextcloud ale plánováno není, pouze integrace a podpoření vývoje.
Stability AI představila SDXL Turbo, tj. umělou inteligenci pro generování obrázků z textového popisu v reálném čase, viz ukázka na YouTube.
Svobodná webová platforma pro sdílení a přehrávání videí PeerTube (Wikipedie) byla vydána v nové major verzi 6. Přehled novinek i s náhledy a videi v oficiálním oznámení a na GitHubu (6.0.0, 6.0.1).
S eDoklady lze mít od ledna 2024 občanku v mobilní aplikaci [Digitální a informační agentura – DIA].
Pokud vám jde o generování těch kombinací, tak pro inspiraci můžete použít tohle:
void find(const char* prefix, const unsigned N) { unsigned prefix_len = strlen(prefix); unsigned char buff[hash_len+1]; unsigned char pw[maxN]; unsigned pwi[maxN]; unsigned j; for (j=0; j<N; j++) { pwi[j] = 0; pw[j] = alpha[pwi[j]]; } memcpy(pw, prefix, prefix_len); while (true) { ALG(pw, N, buff); #ifdef DEBUG for (j=0; j<N; j++) putchar(pw[j]); putchar(' '); for (j=0; j<hash_len; j++) printf("%02x", buff[j]); putchar('\n'); #endif if (!memcmp(hash, buff, hash_len)) { for (j=0; j<N; j++) putchar(pw[j]); putchar('\n'); exit(0); } j = prefix_len; while (j<N) { if (++pwi[j] < alpha_len) { pw[j] = alpha[pwi[j]]; break; } pwi[j] = 0; pw[j] = alpha[pwi[j]]; j++; } if (j == N) break; } }
man gzip
man bzip2
(mám spoustu času :))
dist/bin/sandbox.sh --length 4 --prefix %%% --suffix @@@ --no-repeat abcdeABCDEbude generovat hesla dlzky 10 znakov, pricom prve tri znaky budu %%%, posledne tri znaky budu @@@ a styri znaky medzi tym budu rozne kombinacie znakov a-eA-E, pricom dve po sebe iduce sa nebudu opakovat. Len pre zaujimavost: je ich 7290, vysledny subor ma 80190 bajtov, defaultna i najlepsia gzip kompresia je 80%, bzip2 kompresia je takmer 92%.
5) ..., pismena, z ktorych sa ma generovat, mozno zadat (pozri nizsie), ...
Nic není zle, není to sice přesně podle zadání, ale funkční to je a tvoří to pomalu skoro to co bylo žádáno :).
Mně jen připadlo, že to mělo znít jako: lze to lehce spočítat takto….
Ale na to by nestačila ani Hlubina Myšlení, možná země, jen jestli to myši dovolí. :)
./genpas -small -big 4 XYZ > smazVygeneruje soubor smaz, kde to bude začínat na libovolné velké písmeno + 3 malá písmena + XYZ
./genpas absd SDK 4 kuk > smazVygeneruje soubor smaz, kde to bude začínat na [SDK] + 3×[absd] + kuk
chmod +x genpas
, spustit…./genpas -small -big 2 z | tail -n 1 ZzzPozri priklady v povodnom dotaze. Negeneruje to hesla dlzky od-do, iba jednej dlzky. Ja len ze si tak rypal, ze moj program nerobi presne to, co bolo v zadani.
¡Neopakují! :)Odporucam este raz pozorne si pozriet priklady v poziadavke 2; posledne pismeno prefixu nema byt rovnake ako prve pismeno jadra, a posledne pismeno jadra nema byt rovnake ako prve pismeno suffixu, pricom porovnanie je case-insensitive.
První písmeno je ze sady velkých.
Druhé písmeno je ze sady malých.
A třetí bylo zadáno v uvedeném příkaze jako pevný dodatek
2)nemají se opakovat stejné zanky těsně za sebou (např.: Aabc§-' Abbc§-'nebo Abcc§-')Ten prvy priklad to ukazuje, ze sa nema opakovat rovnaky (case insensitive) znak na zaciatku generovaneho jadra taky, aky bol prefixovy znak. Ak by to bolo tak, ako tvrdis, tak zadanie splna uz moja implementacia, a neviem, preco si sa vobec unuval.
Tiskni
Sdílej: