Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
int main(int argc, char** argv) { // spracovanie argv }program spustam:
#./program argv1 argv2vsetko funguje ako ma
# echo "argv1 argv2" | ./programkde sa snazim logiku toho spravit ako:
int main(int argc, char** argv) { if (argc < 2) { char buf[1025]; if (!feof(stdin)) { fgets(buff, 1024, stdin); // spracovanie buffera } else { /// print usage && exit } } ...tak nastane problem, pretoze ak nezadam ziaden parameter (teda pustim program ako
./program
) - tak caka na vstup z klavesnice .. moj ciel je, aby ked sa na stdin nic nenachadza (teda ze som ho nespustil pomocou 'echo'), tak program skonci ..
pls, vedel by ma niekto usmernit ? vdaka
Řešení dotazu:
moj ciel je, aby ked sa na stdin nic nenachadza (teda ze som ho nespustil pomocou 'echo'), tak program skonci ..Že to čeká na vstup, to je správné chování. Možností je leda na klávesnici stisknout ^D nebo použít </dev/null
Problém je v představě, že když progam spustíte "jen tak", tak se na vstupu nic nenachází. Ve skutečnosti program dostane na standardní vstup to, co mu napíšete na terminál; a vy mu to tam můžete napsat třeba po půl hodině, proto čeká. Pokud ho chcete spustit opravdu s prázdným vstupem, musel byste použít např.
echo -n | ./program ./program </dev/null
nebo něco podobného. Tomu, co si představujete, by se částečně blížilo, pokud by se program na začátku podíval, jestli je standardní vstup terminálem (pomocí isatty()
), a pokud ano, nečetl by ho. Ale nemyslím si, že tohle je správný způsob, jak psát programy.
read
bude cakat, kym sa tam skutocne nieco neobjavi ..
druhy variant je, ze program bude citat data bud zo stdin alebo file-u, ak ho specifukujem .. vtedy dosiahnem asi najlepsie to, co potrebujem, teda bud:
# echo "data" | ./programalebo
#./program -f data.datchcel som sa vsak spytat ci predsalen neexistuje (cisty/prenositelny) sposob, ako som povodne zmyslal .. zda sa, ze tato druha varianta je asi typickejsia ..
echo arg arg | xargs programpokud to tedy není nějaká domácí úloha...
program
robi to, ze na vstupe nacita hexa cisla a prehodi ich na desiatkove .. v praxi cita data zo suboru, pre urcite pripady chcem rucne zadavat slova ja (moja spatna kontrola) .. preto som si urobil moznost rucne zadat cisla cez
#./program a1 7f ..no a zamyslel som sa, ze co keby som to chcel robit sposobom
# echo "asd" | ./programa zistil som, ze to neviem vyriesit/dogooglit sa .. preto som sa pytal - v tom spociva moj root cause otazky .. a na to si mi v celku odpovedal - pouzi xargs ..
Upravit ano, ale pomlčková konvence standardně funguje tak, že je ekvivalentní
cmd file cmd - <file
zatímco v tomto případě by mělo být ekvivalentní
cmd xyz echo xyz | cmd -
což by IMHO bylo dost matoucí pro ty, kdo jsou zvyklí na používání pomlčky v tom tradičním významu.
chcel som sa vsak spytat ci predsalen neexistuje (cisty/prenositelny) sposob, ako som povodne zmyslal .. zda sa, ze tato druha varianta je asi typickejsia ..
Ale na to už jsem vám odpověděl - pokud vám nevadí, že nebudete moci zadat parametry interaktivně z terminálu, můžete použít isatty()
pro rozlišení, jestli je standardní vstup terminálem.
int main(int argc, char** argv) { if (isatty(1)) printf ("is terminal.\n"); else printf ("not a terminal.\n"); ..mi spusteny kod:
#./program a1 is terminal. # # echo "ea" | ./program is terminal. #je mozne, ze ta nechapem presne ako to mam pouzit .. pozrem este po googli examples na isatty(), rano budem (hadam) mudrejsi ..
STDIN_FILENO
, pak se nespletete.
Tiskni
Sdílej: