Training Solo (Paper, GitHub) je nejnovější bezpečnostní problém procesorů Intel s eIBRS a některých procesorů ARM. Intel vydal opravnou verzi 20250512 mikrokódů pro své procesory.
Byla vydána nová verze 25.05.11 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Svobodný elektronický platební systém GNU Taler (Wikipedie, cgit) byl vydán ve verzi 1.0. GNU Taler chrání soukromí plátců a zároveň zajišťuje, aby byl příjem viditelný pro úřady. S vydáním verze 1.0 byl systém spuštěn ve Švýcarsku.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.
Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.
sys.argv[1];Tedy vypise svuj prvni parametr. Jakym zpusobem musim skript upravit, aby fungoval obemi temito moznostmi:
$ ./skript test test $ echo test | ./skript test
Řešení dotazu:
sys.stdin
.
Příklad, mějme soubor pokus.py:
#!/bin/env python import sys nejakadatazestdin = sys.stdin.readlines() print nejakadatazestdina pro otestovaní:
echo pokus.py | ./pokus.py
for line in sys.stdin: dělej něco...což by ze znalosti, že souborový objekt odpovídající stdin je sys.stdin, mělo jít odvodit...
#!/bin/bash while [ 1 ]; do echo "Tik" sleep 1 doneNyni chci napsat skript test.py takovy, aby to fungovalo takto:
$ ./test.sh | ./test.py Tik Tik Tik Tik ^Ccoz s tim vasim resenim nefunguje.
while True: print sys.stdin.readline()(funkcia readline ale na konci reťazca necháva znak \n)
Skript funguje, ale data visí v bufferu a jelikož jich nepřišlo takové množství, aby se buffer vyprázdnil, tak si myslíš, že to nešlape. Nažeň tam víc dat a uvidíš, že to jde. Nejlépe by jsi udělal kdyby jsi přesně popsal co potřebuješ, aby se případně dalo nadhodit vhodnější řešení.
$ sudo tcpdump -A -s 1400 'dst port 80' -i wlan0 | grep GETMi vypisuje jednotlive GET pozadavky, ktere chodi pres wlan0. Co radek, to pozadavek. Pozavek se do konzole vypise vzdy ihned pote co dorazi na wlan0 interface. Ja potrebuji pouze python script, ktery ty retezce (GET pozadavky) bude dostavat na stdin a ihned je vypisovat (pak skript samozrejme upravim, aby i neco s tema retezcema delal). Tzn, chci dosahnout toho, aby prikazy
$ sudo tcpdump -A -s 1400 'dst port 80' -i wlan0 | grep GETi
$ sudo tcpdump -A -s 1400 'dst port 80' -i wlan0 | grep GET | ./skript.pymely stejny vystup.
Šlo mi spíš o nějaké reálné nasazení, možná by Ti totiž místo tcpdump
vyhovoval více přímo modul do Pythonu Pcapy (je součástí Lennyho, třeba bude přímo i v Tvé distibuci).
import sys while True: print sys.stdin.readline().strip()musí
tcpdump -ldělat totéž co
tcpdump -l | ./test.pyTentokrát i ověřeno.
for line in sys.stdin: ...
, což mělo být nejčitější a nejpythonovější řešení. Konstrukce sice používá lazy evaluation, jenže souborové objekty kvůli efektivitě provádějí jakěsi vnitřní bufferování, takže člověk ty řádky stejně nedostane po jednom. Nezjistil jsem, jak/zda se dá vypnout.
sudo tcpdump -l -A -s 1400 'dst port 80' -i eth0 | grep --line-buffered GET | ./skript.pyDulezity je parametr -l u tcpdumpu a --line-buffered u grepu. Dekuji vsem za pomoc.
Tiskni
Sdílej: