Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Ministerstvo vnitra odhalilo závažný kyberincident v IT systému resortu. Systém, do kterého se dostal útočník bez oprávnění, byl odpojen a nedošlo k odcizení dat [𝕏].
Před rokem byla streamovací služba HBO Max přejmenována na Max. Dle managementu slovo HBO v názvu nebylo důležité. Včera byl Max přejmenován zpět na HBO Max. Kolik milionů dolarů to stálo? 😂
Byla vydána nová major verze 8.0.0 svobodného systému pro detekci a prevenci průniků a monitorování bezpečnosti počítačových sítí Suricata (Wikipedie). Přehled novinek v oficiálním oznámení a v aktualizované dokumentaci.
Mastodon (Wikipedie) - sociální síť, která není na prodej - byl vydán ve verzi 4.4. Přehled novinek s náhledy a videi v oznámení na blogu.
zdravim,
lze nejak jednoduse nove zkompilovany kernel testovat, napr. ho nejak nabootovat ve virtualboxu?
Nebo obecna otazka, jak to delaji vyvojari kernelu? Nedokazu si predstavit, ze pri kazde zmene nainstaluji novy kernel a pak rebootuji a cekaji co bude?!?
na UML jsem se trochu dival, primo doc v jadre je k tomu docela salodlouhy pokus, zajima me jak ten vyvoj jadra ty jednotlivci delaji.
chapu ze pracuji u toho s gitem, ale kdyz udelaji nejake zmeny a zkompiluji kernel, tezko si mohu predstavit, pak rebootuji pocitac a cekaji co se bude dit a takhle stale dokola?!? to asi ne, ani se mi nechce verit, ze k vyvoji se pouziva virtualbox ve kterem si hraji jako na pisecku, to uz snad spise nejake openvz nebo ten UML.
Hledal jsem na kernelnewbies, ale nikde jsem tam nenasel jak si tohle ulehcit bez rebootovani.
Linux boot specific: When using these options, you can use a given Linux kernel without installing it in the disk image. It can be useful for easier testing of various kernels. -kernel bzImage Use bzImage as kernel image. -append cmdline Use cmdline as kernel command line -initrd file Use file as initial ram disk.Jinak k omezení čekání se dá taky použít kexec.
Tiskni
Sdílej: