abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 19:11 | Zajímavý projekt

    Vývojáři Ubuntu představili projekt Myna, tj. iniciativu zaměřenou na přidání funkce převodu řeči na text do prostředí desktopu Ubuntu. Dle plánu již v Ubuntu 26.10.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 18:33 | Zajímavý software

    Společnost Epic Games představila nový open source systém pro správu verzí Lore navržený pro "bezprecedentní škálovatelnost dat i týmů a optimalizovaný pro projekty, včetně her a zábavy, které kombinují kód s velkými binárními soubory, aby uspokojil potřeby vývojářů i umělců". Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 15:33 | IT novinky

    Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) provedl v říjnu 2024 místní šetření u společnosti Seznam.cz. Úřad prověřoval důvodné podezření na možné protisoutěžní jednání, konkrétně zneužití dominantního postavení. Krajský soud v Brně v květnu 2025 konstatoval, že toto šetření bylo nezákonné. Nejvyšší správní soud (NSS) včera rozhodl, že šetření bylo provedeno v souladu se zákonem. Krajský soud bude muset případ posoudit znovu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 12:22 | IT novinky

    Byl představen skládací telefon Commodore Callback 8020. Ani hloupý, ani chytrý. Pro fanoušky Commodore a digitálního minimalismu. Bez webového prohlížeče a sociálních sítí. S předinstalovaným WhatsAppem. S operačním systémem Sailfish OS.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 08:22 | Bezpečnostní upozornění

    V OpenBSD byla objevena 27 let stará chyba v ppp pomocí níž lze vzdáleně obejít autentifikaci. Chyba byla nahlášena 12.6. a 14.6. byla opravena. Bližší info v článku A 27-Year-Old Authentication Bypass in OpenBSD's PPP Stack.

    Max | Komentářů: 6
    včera 05:22 | Zajímavý článek

    Odpověď Evropské komise (pdf) k evropské občanské iniciativě Stop Destroying Videogames, jež je součástí hnutí Stop Killing Games: "Komise se domnívá, že v této fázi nemůže navrhnout právní povinnost zachovat hratelnost videoher poté, co přestaly být poskytovány komerčně. Důvodem jsou i stávající práva duševního vlastnictví. Podle autorského práva EU mají nositelé práv výlučná práva ke svým výtvorům. Kromě autorských práv mohou být

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 10
    16.6. 16:11 | Nová verze

    Byl vydán Mozilla Firefox 152.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 152 bude brzy k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    16.6. 14:11 | Nová verze

    Desktopové prostředí KDE Plasma bylo vydáno ve verzi 6.7 (Mastodon). Přehled novinek i s videi a se snímky obrazovek v oficiálním oznámení. Podrobný přehled v seznamu změn.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 23
    16.6. 11:44 | Komunita

    Hříčka xsnow, která na ploše spustí sněžení, je protestware. Pokud jste v Rusku (LANG=ru), zobrazuje ukrajinské vlajky.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 40
    16.6. 11:11 | Nová verze

    UBports, nadace a komunita kolem Ubuntu pro telefony a tablety Ubuntu Touch, vydala beta verzi Ubuntu Touch 24.04-2.0. Nová verze již počítá s výřezy pro fotoaparát (notch) a zaoblenými rohy displeje. Webový prohlížeče Morph přešel z Chromia 87 na Chromium 134. Do shellu Lomiri byl přidán editor snímků obrazovky.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (16%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (3%)
     (16%)
     (26%)
    Celkem 1928 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Dotaz: PHP editor se schopnostmi Visual Studia

    7.4.2010 09:34 Phoenix_CZ | blog: Dzordzik
    PHP editor se schopnostmi Visual Studia
    Přečteno: 599×
    Zdravim,

    uz nazev musi odradit ortodoxni linuxaky, ale kdysi na skole jsem delal ASP .NET 3.5 web page a do jiste miry se mi zalibil jak jednoduchy graficky navrh tak tvorba samotnych funkci.

    Muj dotaz je jednoduchy, existuje neco takoveho, co by bylo schopno dane veci konvertovat pripadne plne funkcne prevest na PHP?

    Vim ze existuje PHP modul do Visual Studia, ale nejde tam delat graficky vzhled, proste jen busit kod. Pochopitelne neco co nema problemy s konexi na mysql databazi vcetne velmi zajimave moznosti vyuziti AJAXu.

    Posledni stadium by bylo i preziti free emulace ASP .NET kodu pod apachem, bohuzel mod_mono podpuruje jen ASP 2.0, ja potrebuji 3.5 ;(

    Muze mi nekdo pomoct z tohoto dilema?

    Diky.

    Odpovědi

    7.4.2010 10:00 Lukáš Zapletal | skóre: 42 | blog: lzapův svět | Olomouc
    Rozbalit Rozbalit vše Re: PHP editor se schopnostmi Visual Studia
    Netbeans mají perfektní podporu PHP.

    Firma JetBrains také dělá komerční IDE pro PHP - velmi kvalitní a dobré. Myslím že nějaký trial nebo free verze je ke stažení.
    MaFy avatar 7.4.2010 10:42 MaFy | skóre: 24 | blog: kecy | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: PHP editor se schopnostmi Visual Studia
    Ano, NetBeans je parada, uz to ma podporu frameworku, ale stale se tam "jen busi kod", a to tazatel nema rad :-D
    Lidé se dělí do 10 skupin. Na ty, co rozumí binárnímu kódu a na ty ostatní...
    7.4.2010 10:46 Phoenix_CZ | blog: Dzordzik
    Rozbalit Rozbalit vše Re: PHP editor se schopnostmi Visual Studia
    coz o to busit kod mi nevadi, ale prijde mi zbytecne ho busit pro kazdy button, frame, roletu apod ... na to jsem uz asi moc stary :D Proste nahazet aktivni prvky a kod dopsat, stranka hotova behem chvilky ...
    MaFy avatar 7.4.2010 13:42 MaFy | skóre: 24 | blog: kecy | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: PHP editor se schopnostmi Visual Studia
    Tak toto ja resim kopirovanim ze svych starsich projektu :-)
    Lidé se dělí do 10 skupin. Na ty, co rozumí binárnímu kódu a na ty ostatní...
    7.4.2010 16:05 Šangala | skóre: 56 | blog: Dutá Vrba - Wally
    Rozbalit Rozbalit vše Re: PHP editor se schopnostmi Visual Studia
    • ad. „Kovertovat z ASP .NET do PHP“, tak to obecně asi ne (pominu-li něco jako toto a tomu podobné).
      A i kdyby, výsledek asi bude pěkný paskvil.
      ASP .NET není jen jazyk, ale jazyk + framework, jazyk většinou lehce či těžce přeložíte do jiného, ale co s těmi knihovnami, které jsou v tomto, případě stavěny úplně jinak.
    • ad. DB NetBeans či Eclipse PDT nemá problém s připojením do DB (narozdíl od VS :)), já tedy preferuji pro PHP Eclipse (což hodně lidí vidí obráceně, ale prostě NetBeans mně sedí na Javu, ale ne na PHP)
    • ad. „Jednoduchý grafický návrh“, typ návrhu, „vše navrženo naklikáním“, se může jevit jako rychlý, ale většinou takovýto kód v případě HTML nestojí za moc (je to podobné jako HTML stránka uložená z Wordu).
      Většinou je to líbivé, ale pokud to pak opravdu znáte a ze všech stran, využíváte to poskrovnu.
      .NET je dotaženo do určitého stádia komplexnosti, a když se použije C#, tak se z toho stává funkční celek a HTML je jen zobrazovací interpret(snad někdy :)). Oproti tomu PHP je v základu „jen“ jazyk s nějakou výbavou a nijak výrazně nezasahuje do oblasti grafického návrhu.
    • ad. ajax jako takový můžete aplikovat v čemkoliv, třeba s využitím knihovny Prototype
    • ad. ¿Může někdo pomoci? :), je to jiná planeta, která z pohledu z vesmíru vypadá stejně :).
      Proto buď to veďte dále v ASP, nebo to předělejte do PHP.
    To, že trpíš stihomamem, ještě neznamená, že po tobě nejdou. ⰞⰏⰉⰓⰀⰜⰉ ⰗⰞⰅⰜⰘ ⰈⰅⰏⰉ ⰒⰑⰎⰉⰁⰕⰅ ⰏⰉ ⰒⰓⰄⰅⰎ ·:⁖⁘⁙†

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.